Skocz do zawartości

Kolekcja, zdjęcia nowych retro fantów, relacje z psucia


Recommended Posts

Jak już każdy zakłada swój temat to też założę. W końcu coś ciekawego wpadło bo ostatnio słabo z tym było.

 

Wstępnie - podziękowania dla @orbik za fioletowego gf3 :D

 

20211003_151520ttjav.jpg

 

 

 

A tutaj coś na co polowałem niespełna rok, a udało się wyrwać za 20zł i to z odbiorem osobistym  :) najstarsza recenzja datowana na końcówkę 2001 roku, waga - 700 gramów (!). Oczywiście nie trafiłbym na tę ofertę przez normalne wpisywanie haseł w wyszukiwarce, bo nazywała się "cooler vulcan"

 

 

 

20211003_145945bqk8u.jpg

 

 

20211003_145617xekqx.jpg

 

20211003_145625gskyy.jpg

 

20211003_145602jhj0x.jpg

 

 

 

A jako bonus mniejszy braciszek. Niby nic ciekawego, ale tutaj również zaskoczyła mnie waga tego wiatraczka. O ile się nie myle to jest dedykowany dla GF4.

 

 

20210928_192032pqk07.jpg

 

20210928_192049pujda.jpg

 

 

 

  • Lubię to 4
Link to post
Share on other sites

@orbik Dobra - ogarnąłem to ti200. Wyglądało to mniej więcej tak, że zapomniałem że ogranicza mnie procesor (p3-550). Chciałem spróbować tym 3dmarkiem ale nie umiem w te programy, a jeden test miał trwać naście minut czy jakoś tak. Olałem, wróciłem do quake3.

 

Zwiększyłem rozdzielczość do fhd i to w dalszym ciągu nie zmieniało ilości klatek, więc zacząłem szukać "miejsca graficznego" - i okazało się że w tak starych grach jest coś takiego - przed portalem. Klatki spadły z około 80-90 na 30-40, a zwiększanie zegarów dawało wymierny wzrost wydajności. A co do zwiększania zegarów, to jestem, delikatnie mówiąc, w lekkim szoku. Patrzcie na zegary i FPS. Jakby to powiedzieli samochodziarze - karta zamyka licznik %-) (chyba że jednak coś porąbałem, ale kurde ten FPS rósł równo do góry i to na prawdę nie mało :co:)

 

20211006_145830kvkft.jpg

 

20211006_1500132cj5h.jpg

 

20211006_1504330qjy3.jpg

Edytowane przez dulu1
Link to post
Share on other sites
Teraz, buszi napisał:

Nie ma co się dziwić, OC z 175=>240 to już masz ze 40%. Dzisiaj jak coś kręcisz to o ile? 20? Max pewnie 30.

Wzrost fps mnie w żadnym wypadku nie dziwi, ale stabilne OC z 175 na 265?? :co: ti500 działa na 240 i rewers laminatu parzy, a tutaj jest co najwyżej letni. Chociaż to pewnie przez napięcie.

Niegdyś asusa 7850 kręciłem z 870 w okolice 1200, ale to dalej nie jest aż taki skok

Link to post
Share on other sites

@buszi skoro się bawiłeś w hwbot, to może byś wiedział

 

https://hwbot.org/hardware/chipset/nforce2_igp/#start=0#interval=20

 

jakie są zasady żeby dodać wynik do tej kategorii? bo na pierwszym miejscu jest taktowanie nb 217, a ten chipset na moim biostarze normalnie bootuje jak ma coś około 237 o ile dobrze pamiętam - miałbym pierwsze miejsce %-). Z początku myślałem że to chodzi o taktowanie zintegrowanej grafiki, ale oni te wyniki dodawali na dedykowanych.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, buszi napisał:

To max fsb jest ogólnie. Jak masz takiego cepa to świetna sztuka się trafiła. Nie mówiąc o płycie.

a jak maksymalnie zwiększam mnożnik procesora żeby móc osiągnąć wysokie fsb, to procesor wtedy też ma coś do gadania? bo szczerze myślałem że nie

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, buszi napisał:

Ale jak chcesz uzyskać max fsb to przecież dajesz możliwie najniższy mnożnik. Na tej platformie masz po prostu fsb do szyny płyty 1:1 więc cep ma znaczenie, bo najpierw trzeba mieć dobrego cepa by szukać max szyny na mobo.

Fakt, miałem na myśli najniższy mnożnik. I o to mi chodziło w poprzednim pytaniu - to wysokie fsb mam dla niskiego taktowania procesora a system jest niestabilny, ale normalnie wstaje i mogę zrobić zrzut ekranu. Wtedy miałem taktowanie jakoś 1700-1800 bo mnożnik ustawiałem na 7,5 bodajże

Link to post
Share on other sites

Wleciało trochę złomu - sterta płyt głównych i jakieś karty. Licytowałem bo było GA-7ZX. Bez raida, no ale trudno. Generalnie same trupy, za wyjątkiem:

 

- Epox EP-8RDA+

- GA-7ZX 

- i jakimś cudem, Voodoo3

Otwory w radiatorze trzeba było dopiłować. Do tego dolutowany kondensator bo był zerwany.

20211014_151332c7jcb.jpg

Miała iść pod młotek, ale teraz to się w sumie zastanawiam czy jednak nie zostawić.

 

7zx po godzinie czyszczenia wygląda tak:

 

20211015_143118jzkdl.jpg

 

Niestety - wczoraj padła. Byłem w biosie i usłyszałem że wentylatory rozkręcają się na większą prędkość, po czym sprzęt się wyłączył. Teraz załącza się tylko bez procesora, z prockiem włącza się na pół sekundy. Ale już mam w obserwowanych kolejną licytację gdzie również jest 7zx, może tym razem będę miał więcej szczęścia :/. Do tego, rewizja tej płyty o dziwo nie obsługuje FSB 133.

 

A tutaj paczka procesorów w spoko cenie (mniejszej niż cena złomu), ponoć po likwidacji jakiegoś serwisu. Sprzedawca pisał że wszystko powinno być sprawne, i faktycznie - wszystko co podłączyłem działa.

 

20211015_152154duk8q.jpg

 

20211015_18365160jbu.jpg

 

Z ciekawszych rzeczy które tu były - s.423 P3 1,5GHz, czyli jakby ten najmocniejszy który wyszedł jeszcze w 2000 roku, pentiulatin 1,2GHz, laptopowe quad-core i7 sandy bridge i Thunderbird 1400, którego szukałem już od dłuższego czasu. Niby się pojawiały za 50zł, ale trochę mi było szkoda. Trochę ukruszony. Trzeba było odrestaurować, tj. doczyścić i dokleić poduszeczki.

 

athlon1400nsk8n.jpg

  • Lubię to 1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...