Skocz do zawartości

Komputer do pracy w 3D [±7000zł]


Recommended Posts

Cześć, przymierzam się do zakupu komputera, bardziej stacji roboczej do pracy w 3D. Aktualnie zajmuję się architekturą i używam do tego ArchiCADa jednak równocześnie będę się uczył Blendera, Unreal Engine czy np Substance Paintera. Jeśli chodzi o gry to raczej sprawa drugorzędna bo nie gram za dużo ale chciałbym żeby była taka opcja, nawet na nie najwyższych ustawieniach.

 

Moja wiedza odnośnie hardware jest przestarzała więc nie bardzo wiem w którą stronę iść przy komponowaniu zestawu jednak nie chcę też kupować gotowca bo mam świadomość że można to zrobić taniej. Jeśli za kilka stówek więcej będzie można włożyć do środka coś znacząco wydajniejszego to też ok ale celowałbym raczej w okolice 7000zł. Monitora nie mam, tu bym chciał tańsze rozwiązanie poza głównym budżetem, np. zapolowanie na używkę.

 

W skrócie:

  • Zastosowanie komputera : 3D (ArchiCAD, Blender, Unreal Engine), opcjonalnie gry.
  • Maksymalna kwota :  ±7000zł
  • Których części potrzebuję: Wszystko
  • Czy będę podkręcać sprzęt: Nie zależy mi na tym
  • Rozdzielczość mojego monitora: Nie posiadam
  • Specjalne wymagania : Możliwość rozbudowy w przyszłości, minimalistyczna obudowa (nie musi świecić)
  • Części z poprzedniego komputera: Brak

 

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dzień dobry. Przepraszam za odkopywanie ale wystąpił problem z zamówieniem i mam w związku z tym pytanie. Pan z proline poinformował że są braki intela i7 11700 na magazynach i zacząłem się zastanawiać nad wersją K i KF. Gdzieniegdzie dostałbym podstawową wersję trochę drożej ale w tej cenie mógłbym mieć procesor z mnożnikiem do tego w tym samym sklepie. Pytanie brzmi czy płyta główna i zasilacz podołają?

Link to post
Share on other sites

Z590 UD daje radę bez problemu z podkręconym i9, więc looz. Zasilacz też da radę, ale można go podbić do https://proline.pl/zasilacz-modularny-xpg-core-reactor-750w-80-gold-corereactor750g-bkceu-p1394473

 

Jeżeli chodzi o chłodzenie, to coś wydajniejszego już na zaś nawet https://proline.pl/chlodzenie-procesora-scythe-fuma-2-2x120-mm-scfm-2000-p1398191

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...