Skocz do zawartości

Dobry router z odpinanymi dużymi zewnętrznymi antenami z modemem 4G (bdb łapanie sygnału) i ew. przyszłościowo 5G + dobry zasięg WiFi


Recommended Posts

Witam.


Mam pytanie i potrzebuję doradztwa w zakresie dobrego routera z odpinanymi dużymi zewnętrznymi antenami z modemem 4G (b. dobre łapanie sygnału z sieci komórkowej) i ew. przyszłościowo 5G, by był dobry zasięg WiFi, a co jeszcze ważniejsze, by zbierało dobrze sygnał, gdzie jest słaby sygnał internetu.. Dobrze też jak rozumiem by mial zewnętrzne anteny do Wifi dla lepszego zasięgu i najlepiej odpinane, by jeszcze można polepszyć zasięg Wifi...

 

Ma to pokryć dwupoziomowy domek na działce - najlepiej z jego bliską okolicą też co najmniej.

 

Miałem Asusa 4G-AC68U, ale mi się zepsuł .. Przestało dzialać wykrywanie karty SIM chyba i przez to nie łapie w ogóle netu sieci komórkowej.

 

 

Takie coś to dobry pomysł ?? :

 

https://www.x-kom.pl/p/667638-router-d-link-dwp-812kt-odu-idu-1200mbps-a-b-g-n-ac-lte300mbps.html

 

Trochę zraziłem się do ASUS-a produktów, gdyż przynajmniej routery wydają mi się średniej jakości wykonania.

 

Acha ważne, nie mam tu na działce opcji internetu kablowego a zasięg sieci komórkowych jest słaby, jeśli nie b. słaby.

 

Jestem laikiem, więc proszę w miarę możliwości o dokładne przedstawienie rozwiązań możliwych ..

Edytowane przez Introverder
Link to post
Share on other sites

Ten d-link to 2 urządzenia: jedno w puszce hermetycznej na zewnątrz mieszkania z modemem LTE a drugie wewnątrz mieszkania to zwykły router WiFi

 

W twoim przypadku jak masz słay sygnał LTE, to przede wszystkim szukaj urządzenia, które sobie z tym słabym sygnałem poradzi a jak już ogarniesz LTE, to się możesz zastanawiać nad porządnym WiFi w mieszkaniu. Nie da się mieć ciastka i zjeść ciastka. Ja polecam B535 gdzieś na poddaszu z solidnymi konektorami do anten, albo B525 nawet. Jak chcesz to mogę ci 2-letni sprzedać. Do tego zewnętrzna antena na konkretne pasmo LTE na możliwe krótkim kablu 3-5 metrowym i jakikolwiek drugi router do rozsiania WiFi. Ewentualnie zamiast anteny możesz wsadzić router LTE w puszkę hermetyczną na zewnątrz mieszkania i w domu drugim routerem zapewnić sygnał WiFi. D-Link ma zero opinii, więc nie mam pojęcia co to za model. Nawet jakby miał 5 to i tak bym im nie ufał. Jakoś wolę Huaweia lub ZTE. Przynajmniej mają większe doświadczenie na rynku mobilnym.

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...