Skocz do zawartości

GTX 560 - uszkodzony?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez pendzel_3,

Recommended Posts

Witam, 
mam problem, ponieważ mój poczciwy sprzęt doznał awarii, posiadam podpięty PC do dwóch monitorów (27" i 24" - w sumie nie ma to znaczenia ) - podpięte do DVI. Wszystko funkcjonowało, pierwsze objawy awarii to przestał działać jeden port DVI - nie wyświetla obrazu na jednym monitorze ( nie jest to awaria monitoru, ponieważ po zamianie miejscami dvi monitory są sprawne), kolejnym objawem to rozdzielczość zmniejszyła się do minimum - duże ikony itp., próbowałem zaktualizować sterowniki (nvidia geforce experience), ale niestety występował błąd pobierania aktualnych dostępnych sterowników, więc usunąłem aktualne i pobrałem nowe, po tej aktualizacji jest jeszcze gorzej, ponieważ obraz jest tylko do momentu pojawienia się niebieskiego loga windows, po czym monitor gaśnie.

Czy jest to objaw spalonej karty graficznej?
Jeśli tak, to proszę o doradzenie karty graficznej do tego zestawu - w gry komputerowe raczej rzadko gram.
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc


Poniżej wklejam zestaw PC:

CPU: Intel Core i5 2500K 3,30GHz Ram: 2x4GB DRR3 KINGHSTON
Płyta główna: MSI P67A-C45 GPU: NVIDA GeForce GTX560 (Gigabyte)
Dysk Twardy: WD RED 1 TB SSD: Kingston SSDNow V300 120 GB

PSU: OCZ STEALTHXSTREAM 600W. Cooler: Scythe Katana
CASE: SilentiumPC Pilum 400 Pure Black (PI-400)

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, tocik napisał:

Czy jest to objaw spalonej karty graficznej?

nie tyle spalonej ..... a dobra zastawny nomenklaturę, tak.

 

3 minuty temu, tocik napisał:

Jeśli tak, to proszę o doradzenie karty graficznej do tego zestawu - w gry komputerowe raczej rzadko gram.

Rzadko, a jeśli już to w co? czy naprawdę nie ma to znaczenia? jaki budżet?, bo nie wiem czy masz świadomość ale ceny kart (w tym i używek) teraz to istne kuriozum, aczkolwiek przy twoich wymaganiach (skoro 560 Ci wystarczał) to nie będzie tragedii.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Tak zdaję sobie sprawę w jakich cenach są karty graficzne. 

Czy może warto naprawić starą kartę graficzną?

Zastanawiałem się nad używaną kartą graficzną, ale w sumie nie potrzebuje nie wiadome czego, więc myślałem nad nową - jaki jest koszt takiej karty graficznej - nie gorszej od aktaulnej?

BlackCoffe - niestety brak takiego gniazda na płycie głównej ;) 
Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
16 minut temu, tocik napisał:

więc myślałem nad nową

całkowicie bez sensu, chcesz dać pięc stów za padakę w sumie chyba gorszą od tego co miałeś?

https://www.x-kom.pl/p/365852-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-gt-1030-2gb-gddr5.html?gclid=CjwKCAjw49qKBhAoEiwAHQVToy8q5Jhc6YwY7fR2XbQcAmBH5mtku24unaEdPxcidTlOxJJ2CRznsBoCAxYQAvD_BwE

16 minut temu, tocik napisał:

Czy może warto naprawić starą kartę graficzną?

możesz ją oddać ale obawiam się że koszty tematu przerosną wartość sprzętu.

 

16 minut temu, tocik napisał:

jaki jest koszt takiej karty graficznej - nie gorszej od aktaulnej?

Nie odpowiedziałeś na pytanie w co tak naprawdę grasz... "rzadko", ale za ok 400zł to możesz rozglądać się za 960...

Karta o wiele wydajniejsza od twojej a przy okazji nie robiąca w większości przypadków "wąskiego gardła" w zestawieniu z 2500k

https://www.olx.pl/d/oferta/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-960-oc-strix-2gb-CID99-IDLLQrZ.html#3647a341fe

 

11 minut temu, BlackCoffe napisał:

Warto by grafę sprawdzić w innym kompie.

 Owszem, ale z tego co kolega opisuje to raczej dokonała swego żywota.

 

 

 

Edytowane przez pendzel_3
Stylistyka
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za sugestię, że jednak lepiej zainwestować w używaną, a co do gier, to w sumie nie pamiętam w co ostatnio grałem.. (Battlefield 3, GTA 5, Far Cry 3 - nic nadzwyczajnego, ponieważ nic bardziej wymagającego nie dało się grać, teraz w sumie i tak czasu nie mam od kilku lat na gry).  Czyli w budżecie do 500 zł najlepiej celować w GTX 960?

BlackCoffe postaram się jutro sprawdzić kartę graficzną w innym komputerze, oraz podłącze do swojego komputera inną kartę graficzną. W jakim sposóbm sprawdzić zasilacz ( miernikiem ) ?

Właczyłem ponownie komputer, komputer się uruchamia, widać niebieski obraz Windows, po czym gaśnie, po kilku minutach komputer uruchamia się ponownie - ponownie do niebieskiego obrazu Windows i tak w kółko.

Pozdrawiam 

 

Link to post
Share on other sites
9 minut temu, tocik napisał:

Właczyłem ponownie komputer, komputer się uruchamia, widać niebieski obraz Windows, po czym gaśnie, po kilku minutach komputer uruchamia się ponownie - ponownie do niebieskiego obrazu Windows i tak w kółko.

podczas uruchamiania systemu, (kiedy widzisz już logo ładowania) 3x zrestartuj komputer, przejdzie w tryb naprawy potem będziesz miał możliwość wybrania trybu awaryjnego w niskiej rozdzielczości.

11 minut temu, tocik napisał:

teraz w sumie i tak czasu nie mam od kilku lat na gry

Witaj w klubie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dziękuję za pomoc, udało mi się zakupić używaną GTX 960 4GB.
Tylko teraz posiadam taki problem, gdy uruchamiam komputer ( który nie jest używany całą noc) po uruchomieniu słyszę "melodyjkę", tak jak by z płyty głównej. Nigdy nie spotkałem się jeszcze z takim dźwiekiem. Gdy wyłączę komputer który jest odpalony z 10 minut i włączę ponownie "melodyjki" nie ma.
W czym może tkwić problem?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, zbiku90 napisał:

Bez kitu, również się nie spotkałem. Może przywróć bios do fabryki, po tym może być konieczne włączenie XMP i przestawienie IDE na AHCI.

Niestety reset biosu nic nie pomógł - próbowałem resetować z biosu oraz przez wyjęcie baterii z płyty głównej.
Dalej jest ta melodyjka...
 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...