Skocz do zawartości

Nowa karta - sprzedaż starej, kupno nowej. Dopłata max 2000zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Rebelmind,

Recommended Posts

26 minut temu, 40rozbojnik napisał:

Kwestia opłacalności zakupu nieaktualna, zamówienie zostało anulowane przez sklep. Tłumaczą, że mieli ostatnią sztukę nienadająca się na sprzedaż :D

KLASYKA! 

Poł roku temu, w okresie najwyższych cen, też tłumaczyli się tym, że ostatnia sztuka została uszkodzona na magazynie. 

 

Ale to dobrze, bo w dalszym ciągu masz 4000 na jakąś normalną wersję karty. 

Link to post
Share on other sites

Dzięki Panowie za zainteresowanie, ale temat chyba można zamknąć. Zdecydowałem się kilka dni temu na zakup modelu mniej wydajnego, czyli 6600 XT w wersji Gigabyte na morele.net za ~3200zł z 14 dniowym zwrotem, bezpłatną dostawą i 3 letnią gwarancją. Towar ~godzinę temu odebrałem od kuriera.

 

Z morele mam bardzo długą historię zakupów, a także pozytywnie rozpatrzone i szybko załatwione zgłoszenia gwarancyjne. A zakup za granicą to zakup za granicą - ma dla mnie pewne pewne mankamenty, które przeważają nad opcją pieniężną.

Link to post
Share on other sites
33 minuty temu, 40rozbojnik napisał:

 6600 XT w wersji Gigabyte na morele.net za ~3200zł z 14 dniowym zwrotem, bezpłatną dostawą i 3 letnią gwarancją. Towar ~godzinę temu odebrałem od kuriera.

Polish_Jerry.jpg

Zwracaj to natychmiast. Na X-KOM masz aktualnie KFA2 RTX 3060 za 2699 zł z kodem kfa2-rtx-400

Jeszcze ci dorzucają klawiaturę za darmo. 

https://www.x-kom.pl/p/638564-karta-graficzna-nvidia-kfa2-geforce-rtx-3060-1-click-oc-lhr-12-gb-gddr6.html

Link to post
Share on other sites

Wolę dołożyć te 500zł i nie mieć żadnych, nawet ewentualnych problemów. Sterowniki otwarte do radeonów działają jak złoto, do nvidii za to jak gó**o. Ponadto sterowniki zamknięte do nvidii też działają różnie. Jak tego farta zabraknie to cóż, nic się z tym zrobi. Można tylko czekać miesiącami albo i latami żeby wydano (albo i nie) stosowny upgrade, a do tego czasu ma się protezę sprzętu. Wiem z autopsji jak to wygląda, kiedyś miałem przyjemność organoleptycznie zaznajomić się z tematem. A z tego co widzę po forach, to wiele się w temacie nie zmieniło.

 

Doskonale rozumiem, że te karty powinny kosztować 1200-1400zł. Rynek jest jaki jest, toteż ceny szybują w górę i w zasadzie wszędzie ceny są podobne - 2900, 3000, 3200. Moja sytuacja jest o tyle niezła, że mam sporą szansę pchnąć swoją 580 za 2k i wtedy inwestycja w grafikę nie wygląda już tak źle. A co do tej premiery to bym się zbytnio nie napalał. Obniżek raczej nie doświadczymy, a dostępność zwyklaków zapewne będzie żadna.

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, 40rozbojnik napisał:

Obniżek raczej nie doświadczymy, a dostępność zwyklaków zapewne będzie żadna.

Radeony 6600XT były na premierę dostępne od ręki od 2059 zł w górę. Toteż doliczając januszowe i zaokrąglając w górę mamy model 6600 za wspominane wcześniej 2200.

Link to post
Share on other sites
8 minut temu, Artok napisał:

Radeony 6600XT były na premierę dostępne od ręki od 2059 zł w górę. Toteż doliczając januszowe i zaokrąglając w górę mamy model 6600 za wspominane wcześniej 2200.

 

Może tak, może nie. Zobaczymy. Bo może się okazać, że ceny znowu polecą w górę, Janusze i farciarze wykupią 100% nowego rzutu zwyklaków, a otrzymają towar po tygodniach, miesiącach czy roku czekania w kolejce. A takie szaraki jak ja zostaną z niczym.

 

Tak czy inaczej, zależało mi na nowym sprzęcie od AMD z gwarancją, wydajniejszym co najmniej 30% od obecnego i z dopłatą nie większą niż 2000zł do całej tej imprezy. I te warunki udało się spełnić w 100%, także jestem zadowolony.

Edytowane przez 40rozbojnik
Link to post
Share on other sites

Przedstawiłem swój punkt widzenia, wymieniałem co ma dla mnie największe znaczenie, podziękowałem za rady. I jeśli zapłaciłem nawet 1200zł więcej, bo nie poczekałem do następnego tygodnia - to co z tego? Świat się skończy i zacznie się od nowa? Nie chciałem czekać, nie chciałem spekulować ani "walczyć" o zakup. Świadomie podjąłem taką, a nie inną decyzję.

 

Rozumiem, że forum jest od tego aby doradzać, ale należy pamiętać że decydujący głos ma ten, kto wydaje swoje pieniądze. I to on ma być zadowolony z zakupu, nie doradzający.

 

Wątek można zamknąć.

 

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, 40rozbojnik napisał:

Rozumiem, że forum jest od tego aby doradzać, ale należy pamiętać że decydujący głos ma ten, kto wydaje swoje pieniądze. I to on ma być zadowolony z zakupu, nie doradzający.

Do słów.. "kto wydaje swoje pieniądze" się zgodze". Ale dalej nie bardzo. Poprawiać sobie humory i klepać po ramieniu można - owszem, ale nie to to w tym chodzi.

Artok jest przekonany, że wybór którego dokonałeś to nie jest najlepsza opcja. Czy ma rację? Nie wiem, ale wyraża tylko swoją opinię.

 

A tak już trochę odchodząc od tego, teraz żeby ogarnąć sobie czy Ci ta karta pasuje to tak naprawdę musisz uzyć syntetyków bo w grach na hamulcu od 1600 będziesz miał wrażenie, że jest mega cicha i chłodna. Także proponuję przykatować czymś lekko cięższym żeby zobaczyć jak się ma sprawa kultury pracy. 

Link to post
Share on other sites

Od nikogo nie wymagam poprawiania humoru, czy klepania po plecach - chciałem dać tylko znać, że można temat zamykać, bo sprzęt kupiłem i jestem zadowolony.

 

Kolega Artok "jest przekonany, że wybór którego dokonałeś to nie jest najlepsza opcja" i ma do tego święte prawo, jego priorytety i wymagania są jak widać zupełnie różne od moich. Udzielił rad, podał argumenty - jestem wdzięczny, zyskałem szersze rozeznanie w temacie. Gdyby mi zależało wyłącznie na wydajności i cenie, to z pewnością skorzystałbym z odnośnika który podał do promocyjnej 3060, bo oferta rewelacja.

 

Co do dławika w postaci mojego proca - na dniach będzie u mnie Ryzen 5 3600, wtedy zobaczę czy ten model mi będzie pasować. Jeśli okaże się suszarą - poleci na zwrot.

 

 

Link to post
Share on other sites

Już jestem, kolego @Artok:D

 

Ja Giga-szajsu nie polecam - szczególnie, że szajs ma rozkład normalny zarówno przy Geforce ( @joker5513 może potwierdzić) jak i przy Radeonach (czy to bodajże ty Artoku nie miałeś Vega 56 GB?) - ale na bezrybiu i Giga-szajs ryba. 

 

Ceny w pl są po-yeeeeb-ane, ale jeśli się chce mieć towar nowy z krajowej dystrybucji to trzeba Januszom wynagrodzić ich trud skalperski. 

 

Moja czerwona szklana kula mówi, że RX 6600 nonXT na premierę będzie za 1600-1800 (śladowe ilości, żeby można było odtrąbić sukces niskiego MSRP na premierę), normalny pierwszy rzut w sklepach po ~2500 pln - w związku z powyższym 6600 XT za 3200 pln (mając na uwadze preferencje autora) wydaje się być najtańszym sensownym rozwiązaniem. 

 

(* na dzień dzisiejszy) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
9 minut temu, Rebelmind napisał:

jak i przy Radeonach (czy to bodajże ty Artoku nie miałeś Vega 56 GB?

Miałem, ta karta to była i jest dla mnie zagadką oraz nauczką. Co ciekawe - wszystkie anomalie zniknęły, gdy zamierzałem ją sprzedać. Tj. ściągnąłem wentylatory zamontowane na opaskach zaciskowych (Arctice P12), założyłem fabryczne chłodzenie i odpaliłem Battlefronta 2 czekając na ciemny ekran. 

 

Figa z makiem. Wszystko działało jak trzeba przez kilka godzin. Ostatecznie i tak poszła do górniczki. 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Rebelmind napisał:

Ja Giga-szajsu nie polecam - szczególnie, że szajs ma rozkład normalny zarówno przy Geforce ( @joker5513 może potwierdzić) jak i przy Radeonach (czy to bodajże ty Artoku nie miałeś Vega 56 GB?) - ale na bezrybiu i Giga-szajs ryba. 

 

O to to ... :)

 

Historia kart Gigabyte które miałem (o ironio większość GPU w mojej historii było tej firmy, tak się jakoś składało cenowo itp.)

 

  • GTX 470 SOC Windforce 3 - genialna. Na stocku cichutka i dobrze chłodzona (mimo że to Fermi legendarne prądożernie i o temperaturach słońca). Do tego pełna regulacja napięć z poziomu MSI AB i gigantyczne możliwości OC. Pierwsze moje porządne GPU po studiach i graniu na laptopie

 

  • Radeon 7970 windforce 3 - tragedia. Bez możliwości regulacji napięcia, praktycznie bez potencjału OC i ze świszczącymi cewkami. Szybko się go pozbyłem i przesiadłem na...

 

  • GTX 780Ti Windforce 3 - sypała artefaktami, gwarancja, zwrot pieniędzy - przesiadka na GTX 780TI od MSI która była genialna i prawie 2 lata na niej siedziałem

 

  • GTX 980 G1 Gaming - cicha... i tyle można o niej powiedzieć. Potencjału OC taki se, temperatury znośne.

 

  • GTX 1080Ti Windforce 3 - miernota. Wyraźnie słyszalna, niepodkręcalna - w wymagających grach w 4K zegar spadał poniżej 1800MHz, gdzie normalne 1080ti robiły spokojnie powyżej 2000MHz, średnio ciepła... Nie miałem jej za długo. Przesiadka na 2080ti od Zotac'a która po roku padła i zamieniłem ją pełen nadziei na ....

 

  • Aorus RTX 2080Ti .... Beznadziei tej karty nie sposób oddać słowami. Wyjący wentylatorami na ponad 2500rpm piekarnik (zdarzało sie throttlować jej przy 88C po OC w ciepłe dni). Paździerz nad paździerzami. Swego czasu topowe GPU ze stajni GB a odechciewało się na tym grać. Nawet w słuchawkach było ten śmieć słychać. Nie dała nic zmiana pasty na rdzeniu na TG Kryonaut.

 

Podsumowując - na 6 kart jedna genialna (ale to było w 2010 roku), jedna znośna, jedna uwalona fabrycznie, dwie mierne i jeden totalny śmietnik śniący się po nocach, a niby był to topowy model stajni GB. Raczej już po ich produkty nie sięgnę.

 

GB ma sens tylko dla wodniaków - brak plomb. Poza tym to po kosztach robiony szmelc - przynajmniej w wyższych modelach każdej z generacji GPU. Może w średniej i niskiej półce można coś sensownego u nich wybrać ale nie  miałem nigdy okazji tego sprawdzać.

 

I sory za OT

Edytowane przez joker5513
  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

I znowu hejterzy Gigabyte się uaktywnili :P a ja zawsze dobrze wspominam, ale jedno co nas różni - ja nie biorę topowych, najdroższych kart, może to dlatego. Na 1080tce nonTi, 1070Ti, RTX 2060 Pro, 3060 White, 5700XT Aorus (61C!) to wszystko latało lepiej niż u konkurencji, a nawet taniej i 4 lata gw. Za to np taki MSI wychwalany zewsząd nie wiem za co (może kolorystykę) Ventusy XS - fatalne, Gaming X tylko te czerwone, bo 1660Ti Xa miałem to już od 55C miał ustawione załączanie wentyli i tylko się włączał i wyłączał, a temperatury wcale nie takie dobre jak na markę. Ja nie mam firmy jakiejś którą bym polecał, bo każda robi lepsze i gorsze modele, każda.

 Nawet znowu, chwalony Asus STRIX np na 5700XT w pierwszych rewizjach to było naprawdę ścierewko. Dlatego zawsze patrzę na konkretny egzemplarz i tylko wtedy można podjąć decyzję.

 

Edytowane przez korzychxp
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Na przestrzeni lat miałem również przekrój producentów w budzie. Z żadnej karty nie byłem tak na poważnie niezadowolony, może poza poprzednią 580-ką od XFX, która od początku była nieco za ciepła. No i szybko padła.

Z tego co zdążyłem zauważyć, to ta 6600 nie jest pod obciążeniem jakaś turbo głośna. W grach w które gram w ogóle jej nie słyszę, pod syntetykiem wiatrak jest słyszalny, ale dla mnie akceptowalny. Uważam, że do suszary jej daleko. Także chyba zostanie u mnie na dłużej. Tym bardziej że pchnąłem już swoją 580 za 2k.


  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...