Skocz do zawartości

Nowa karta - sprzedaż starej, kupno nowej. Dopłata max 2000zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Rebelmind,

Recommended Posts

Witam. Zastanawiam się nad sprzedażą posiadanej przeze mnie grafiki - 3 letniej Sapphire RX580 Nitro+ 8GB OC już po gwarancji i zakupie nowej. Nie wiem w sumie za ile mogę ją pchnąć i na co polować. Nowości i ceny poszły do przodu, a ja zostałem z tyłu ;).

 

Zakładając, że uda mi się sprzedać kartę za 1300-1500zł, to dołożyć mogę maks 2000zł - uważam, że więcej w moim przypadku bezsens. Najchętniej kupiłbym coś ze stajni AMD, ponieważ w domu używam w 99% Ubuntu, (w tym do grania - Steam z protonem itp.), a otwartoźródłowe sterowniki do Radeonów działają u mnie doskonale. W razie czego mam też do dyspozycji sterowniki zamknięte, które również działają dobrze. W związku z tym, nie za bardzo chciałbym zmieniać producenta. Zależy mi też na tym, aby nowa grafika była co najmniej 30% wydajniejsza od obecnej, aby cała ta zabawa miała sens. Możliwe, że za jakiś czas będę zmieniał resztę gratów.

 

Czy jest jakiś model, który spełniłby moje wymagania?

Edytowane przez 40rozbojnik
Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, 40rozbojnik napisał:

Nie wiem w sumie za ile mogę ją pchnąć

No nie gadaj że nie wiesz, ta karta teraz to jakaś abstrakcja cenowa :)

 

2.5k za koparczaki... gdzie jej "normalna" cena za używkę to było jakieś 600zł. Najtańsza "działająca" na allegro to z tego co widzę 2k... 

Karta graficzna Sapphire Radeon RX 580 Nitro+ 8GB - Części komputerowe, Karty graficzne - Allegro.pl

 

Niestety za odpowiednio wydajniejszy model też trzeba słono przecebulić...  Co tam robisz? W co grasz i w jakiej rozdziałce?

Bo jak to tylko "niedzielne" pykanie w FHD, to upgrade GPU w tym momencie to bardzo wątpliwa ekonomicznie opcja.

Link to post
Share on other sites

Wiem, że ceny używanych 580 są skandaliczne, toteż nie wiem ile mogę realnie krzyknąć za tą kartę aby ją sprzedać. Nie chciałbym wystawić jej z zabójczą ceną na całe tygodnie czy miesiące licząc na desperata-górnika.

 

A co robię? Właśnie pykam sobie w FHD w stare i nowsze gierki, ale w trybie single player: The Medium, Doom z 2017 roku, SpaceHulk: Deathwing, a w planach Necromunda: Hired Gun i nagromadzone "zaległości": Kingdom Come: Deliverance, Fallout IV czy GTA V. Także tego typu zabawa.

 

Zdaję sobie sprawę, że z palcem w nosie albo i dwoma moja obecna grafika przy tym użytkowaniu da radę. Z tym, że ma na kartu już 3 lata, jest już po gwarancji i jest z wymiany gwarancyjnej. Pierwszy zakup to też była 580-ka ale od XFX - sama z siebie zdechła po roku używania. Po prostu niepokoję się nieco, że moja obecna grafa nie ma gwarancji i w razie podobnego wypadku losowego co z tym XFX-em zostanę na lodzie z koniecznością zakupu nowej karty za krocie, a o wydajności niewiele odstającej od starej.

 

Edytowane przez 40rozbojnik
Link to post
Share on other sites
Teraz, pendzel_3 napisał:

Tylko z KR trzeba uważać potrafią wystawiać coś czego nie mają na stanach, nie wiem czy to się zmieniło ale swego czasu tak było.

Kupiliśmy u nich sporo 3070 jeszcze w lutym, kompa złożyłem i raczej mają to co na stanie na stronie

Link to post
Share on other sites

Dzięki Panowie za zainteresowanie. Zrobię najprawdopodobniej tak, jak napisał kolega Rebelmind czyli kupię RX 6700 XT - cenowo nie zabija, odpowiednio wydajniejszy i dostępny do kupienia. Sprzedam ta swoją 580 za ~2000, a potem zajmę się procesorem.

 

A co do mojej 580 to tak, pierwszy właściciel (o ile esc.pl nie wymienił mi na używkę/po zwrocie), nie kopane, nie palone, w stresie (syntetyk) maks ~74 stopnie itp. itd ;)

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
20 minut temu, Artok napisał:

500 zł taniej masz od ręki RTXy 3060 Ti, które nie będą gorsze od Radeona, a oferują DLSS. 

 

Tak, ale z powodów jakie opisałem w pierwszym poście, wolałbym zostać przy AMD.

 

Edit.

Ostatnie pytanie: czy ten model ma sens?

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne/karta-graficzna-msi-amd-radeon-rx-6700-xt-mech-2x-12g

Edytowane przez 40rozbojnik
Link to post
Share on other sites

Gdyby nie OS to też poleciłbym 3060 Ti, ale sam jakiś czas temu miałem podobną rozmowę ze Szwagrem (byłbym w stanie jego Nitro 5700 XT wymienić na RTX 3070 bez dopłat - tyle że on nie chce właśnie z powodów sterowników pod Linucha). 

 

@40rozbojnikpolecane modele to w przypadku 6700 XT kwestia bardzo otwarta. Praktycznie wszystkie modele wyszły przyzwoicie, z referentem włącznie (i pisze tu z autopsji, bo mam go u siebie jeszcze przez chwilę). Topke wyjątkowo tym razem otwiera... AsRock z modelem Gaming Phantom D, a "egzotyki" typu PowerColor Hellhound - pomimo wyraźnie niższej ceny - nie są jakoś zauważalnie gorsze. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc. Teraz będę polować na okazję, bo widzę że w Media karta jest już niedostępna. Pokazuje oczywiście co innego, ale przy próbie finalizacji zamówienia jest info o braku dostępności. Albo może ma to związek z wyborem sposobu płatności - nauczony cudzym doświadczeniem biorę płatność przy odbiorze.

 

Edit.

Udało się zamówić za te ~3900zł. Zobaczymy jak będzie z realizacją, ciekawe czy będą w kulki lecieć. Jak pisałem, wziąłem płatność przy odbiorze, niby we wtorek (5.10.21) ma przyjść.

Edytowane przez 40rozbojnik
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Artok napisał:

Odwagi odmówić Ci nie można. Ale jak grasz w słuchawkach to w sumie jej nie usłyszysz. 

 

Wydaje mi się, że bez sensu ślęczeć nad testami chłodzeń/głośności kart, aby w końcu wybrać jak najlepszą i oczywiście niedostępną. Jak będzie za głośna czy nie spełni jakichkolwiek innych oczekiwań to ją zwrócę, mam w końcu na to 14dni od otrzymania przesyłki. Oczywiście o ile transakcja dojdzie do skutku.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...