Skocz do zawartości

Asus rog rapture gt-ax11000 podłączenie z centrala w tryb mostu.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kampers,

Recommended Posts

Cześć, chcę sie poradzić co zrobić ponieważ zostałem przeniesiony do nowego systemu od dostawcy światłowodu i już nie działa mój router bezposrednio po podłączeniu z konwentera do Asusa internet. Muszę używać ich jako 1 i pozniej ustawić go w tryb mostu mam wybrać LAN 4 i do swojego routera i niestety nic nie działa. Czy musze wybrac inny tryb pracy routera na swoim Asusie ?

 

Ruter.jpg

 

router-3.jpg

 

router-2.jpg

 

2 lata użytkowałem net bezpośrednio przez swój router do tej pory, a powiedzieli mi że nie da rady odpalić swojego bez ich :(

 

Na tą chwile mam włączony dostawcy router bez mostu i wyłączone wifi, mój Asus działa po kablu jak i wifi.

 

Jakieś sugestie ?

 

Dzięki

Link to post
Share on other sites

OK przedstawiam schemat jak to ma być podłączone:

 

Schemat.jpg

 

Jaki ma być tryb pracy routera ?

1. Router dostawcy bedzie ustawiony w tryb mostu że ma przez niego tylko sygnał przesyłać 

2. Chce używać tylko Asusa do Lan i Wi-fi

 

Jeśli włącze opcje mostu w routerze od dostawcy nie działa mi lan i wifi w Asus (podłączenie kabli zgodne z instrukcja)

 

Błąd jaki router asus mi pokazuje to "Upewnij się, że w pozycji Connection Settings (Ustawienia połączenia) wprowadzono prawidłowe wartości. Skontaktuj się z własnym dostawcą Internetu (ISP) by sprawdzić przyczynę błędu DHCP."

 

 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Udało sie rozwiązać temat, dostawca wysłał nowy router który po podłączeniu od razu przełaczył sie w tryb mostu i działa mój router na wszystko. A mój router albo inny nie od dostawcy nie da sygnału by działał internet. :( Wiec temat do zamkniecia. 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...