Skocz do zawartości

Mikroprzycięcia, wina ram?


Recommended Posts

Siemanko :) Ponad rok temu kupiłem sprzęt do gamingu, ale nurtuje mnie natomiast jedna rzecz, mianowicie chodzi o mikroprzycięcia w grze Sea of thieves. Wszystko ładnie, pięknie.. Natomiast postanowiłem sobie sprawdzić taktowania kości RAM (Crucial Ballistix ddr4 3200mhz 2x8gb CL16) na płytce od Gigabyte'a B450 Aorus Elite i procku Ryzen 7 3800x.. Moje pytanko brzmi.. czy fabrycznie ustawione taktowanie jakie mam to 2667mhz nie jest czasami winowajcą tych o to "mikroprzycięć" ? Równie dobrze mógłbym podkręcić taktowanie w biosie, ale czy w ogóle jest sens to robić? Dodam również, że jestem zmuszony tylko w Sea of Thieves grać praktycznie na najniższych ustawieniach graficznych, mimo że w inne tytuły pogrywam na ultra i ładnie wszystko śmiga.. Może ktoś kto gra lub grał w sot'a wie o co w tym wszystkich chodzi, bo ja już totalnie tego nie czaje;p Powinienem grac na ustawieniach mitycznych (ultra) albo chociaż legendarnych (tych przed ultra). Co tu jest grane w ogóle.. Znawcą komputerowym nie jestem do tego stopnia, ale obstawiam, że coś tutaj nie gra z tymi ramami;p Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez hadouken
Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, 8gwiazdek napisał:

Skoro są to pamięci 3200MHz to czemu nie włączysz w BIOS XMP??

wlaczylem ;) jutro sprawdze dokladniej w gierce :) tylko pytanie czy to w ogole cos zmieni.. jak myslicie? ;p dziwne ze po takim czasie skminilem ze pamieci nie sa na najwyzszym taktowaniu..

 

3 godziny temu, login1969 napisał:

Ramy działają w dualu czy w single?W których slotach siedzą w płycie głównej?Powinny w 1,3 lub 2,4

oczywiscie dual ^^slot 2 i 4 :)

Edytowane przez hadouken
Link to post
Share on other sites
48 minut temu, wrobel_krk napisał:

No źle

Tak, tak.. Włączyłem XMP ^^ Gierkę mam na SSD, wiadomo - system też. W sumie to większość tych gierek, w które gram częściej instaluje je na ssd :)
Jak skończe mordo, to wrzucę jeszcze jednego bencha bez odpalonej gierki;p

https://www.userbenchmark.com/UserRun/46839318

Mogę powiedzieć, że kupiłem sobie New Worlda i też można zauważyć mikroprzycięcia mimo wysokich fpsów. Wiadomo - w settlementach każdy ma olbrzymie spadki fpsów, przez to ile osób się w nich znajduje (ale tak było w każdym MMO)

Edytowane przez hadouken
Link to post
Share on other sites
W dniu 1.10.2021 o 00:12, hadouken napisał:

tylko pytanie czy to w ogole cos zmieni.. jak myslicie?

 

Nie napisałeś jakie to są dokładnie "przycięcia" - gra ma dropy fps, czy pauzuje po prostu na ułamek sekundy?

Mi się wydaje, że to od serwera i raczej nic się z tym nie da zrobić. Możesz niwelować problem ale do zera nigdy raczej nie zniknie.

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, effendi3GO napisał:

 

Nie napisałeś jakie to są dokładnie "przycięcia" - gra ma dropy fps, czy pauzuje po prostu na ułamek sekundy?

Mi się wydaje, że to od serwera i raczej nic się z tym nie da zrobić. Możesz niwelować problem ale do zera nigdy raczej nie zniknie.

Raczej pauzuje na ułamek sekundy;p Kurde, musiałbym obczaić jeszcze tego Afterburnera i wkleić też te logi. Może byłoby to dla Was dużo jaśniejsze;p Ale jeśli tutaj wina leży po stronie GPU to aż dziwne, że RTX 2070 Super jest gorszy w niektórych kwestiach od GTX'a 1080.. To mnie właśnie najbardziej dziwi ;p

Edytowane przez hadouken
Link to post
Share on other sites

To na pewno od serwera. Nic nie zrobisz. W każdej grze survival się z tym spotkałem.

Serwer doczytuje graczy lub budowle i dlatego tak jest. Im szybszy masz sprzęt i lepsze łącze, tym mniej to będzie odczuwalne ale do zera nie zniknie nigdy.

Ram ustaw na XMP Profile.

W DayZ to jest sposób na szukanie baz po blokach. :P Latasz dookoła bloków i zamiast sprawdzać klatka po klatce czekasz aż gra zatnie na chwilę - wtedy wiadomo że w promieniu 300m jest gdzieś baza bo na tyle renderuje. :P

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, effendi3GO napisał:

To na pewno od serwera. Nic nie zrobisz. W każdej grze survival się z tym spotkałem.

Serwer doczytuje graczy lub budowle i dlatego tak jest. Im szybszy masz sprzęt i lepsze łącze, tym mniej to będzie odczuwalne ale do zera nie zniknie nigdy.

Ram ustaw na XMP Profile.

W DayZ to jest sposób na szukanie baz po blokach. :P Latasz dookoła bloków i zamiast sprawdzać klatka po klatce czekasz aż gra zatnie na chwilę - wtedy wiadomo że w promieniu 300m jest gdzieś baza bo na tyle renderuje. :P

Hmm, ale na takim sprzęcie mimo serwerów w Sea of thieves nie powinny pojawiać sie takowe mikroprzycięcia na ustawieniach Ultra :D Jak już wyżej wspomniałem - na arenach gdzie zbiera się dużo więcej graczy, to staje się jeszcze bardziej odczuwalne (na galeonach jest 6 statków i po 4 graczy na każdym) więc na ultra nawet nie pogram mimo 70-80 fpsów bo nie ma tej "płynności"... już nawet nie wspomnę o walce na naprawdę olbrzymich wyspach. Innym na stałych 60 fpsach giereczka chodzi dużo płynniej ;p New World swoją drogą jest dobrze zoptymalizowany i tylko w miasteczkach gdzie graczy jest multum wtedy pojawiają się dropy fpsów ale nawet na nich można się pojedynkować

Edytowane przez hadouken
Link to post
Share on other sites
11 minut temu, hadouken napisał:

na takim sprzęcie mimo serwerów

NO i co z tego ? DayZ wyszło ile lat temu ? I ludzie mają takie przycięcia na sprzęcie za 20k...

 

13 minut temu, hadouken napisał:

Innym na stałych 60 fpsach giereczka chodzi dużo płynniej ;p

Może czas w końcu otworzyć oczy na prawdę, że więcej klatek wcale nie równa się płynniej...

No, ale o tym pisałem już dobre 10 lat temu to mnie wyzywano od czci i wiary...

Link to post
Share on other sites
20 minut temu, BlackCoffe napisał:

Przede wszystkim Windows 10 ma problemy ze starymi grami, są właśnie mikroprzycięcia bądź niska liczba FPS. Spróbuj uruchomić grę w trybie zgodności z np Siódemką.

ale przecież ja nie gram w stare gry :) nie po to kupuje takie podzespoły, żeby grać w guffna :) komu Ty tak w ogóle odpisujesz bo nie czaje :) poza tym nie słyszałem o czymś takim jak DayZ

26 minut temu, effendi3GO napisał:

NO i co z tego ? DayZ wyszło ile lat temu ? I ludzie mają takie przycięcia na sprzęcie za 20k...

 

Może czas w końcu otworzyć oczy na prawdę, że więcej klatek wcale nie równa się płynniej...

No, ale o tym pisałem już dobre 10 lat temu to mnie wyzywano od czci i wiary...

sam sobie odpowiedziałeś :) oczekuje sensowych odpowiedzi, a nie mi wyskakujesz z 50 letnią gierka ^^ Sea of thieves to co innego.. zrozumiałbym gdyby mój CPU albo GPU działał na 100%, a tak nie jest;p

Edytowane przez hadouken
Link to post
Share on other sites
8 minut temu, BlackCoffe napisał:

Przede wszystkim to się nie irytuj bo to nie nasza wina, że Ci gra się przycina. Po drugie skoro problem jest z jedną grą to wina może być  po stronie gry, a dokładniej z jej optymalizacją a nie po stronie kompa.

Albo chłop udaje, że jest odklejony i porównuje stare tytuły do nowych albo neistety już taki jest :) Możliwe, że gierka jest źle zoptymalizowana, ale to jest wręcz dla mnie dziwne, że streamerzy z gorszym GPU od mojego maja stałe fpsy i giereczka chodzi im bardzo płynnie. Stworzyłem ten temat bo już sam nie wiem czy ja mam komuś zazdrościć z powodu zakupu czegoś co jest starsze, ale lepiej się spisuje w grach i na dodatek podczas streamowania ;p Powiem więcej.. na takiej maszynie również powinienem móc streamować bez problemu, ale wnoszę, że na dłuższą metę nie ma sensu tego robić;p

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, hadouken napisał:

Albo chłop udaje, że jest odklejony i porównuje stare tytuły do nowych albo neistety już taki jest

 

A więc...

To ty jesteś odklejony i po prostu głupi, bo nie masz pojęcia o czym piszesz i skaczesz jak wesz na powrozie. :)

Kiedy miało premierę SoT ? 20 marca 2018... A kiedy DayZ zostało wydane na nowym silniku hmmmm ? Oooo! Tak się składa, że na wiosnę 2018... :hahaha:

No faktyczne wyskoczyłem z 50 letnią gierką... :mlotek:

Chciałem po prostu zwrócić uwagę, że z takim zjawiskiem spotkałem się już w WIELU grach multiplayer i jest to wina optymalizacji silnika gry i opóźnień na łączu, a nie kompa.

 

 

3 godziny temu, hadouken napisał:

streamerzy z gorszym GPU od mojego maja stałe fpsy i giereczka chodzi im bardzo płynnie.

 

Rozumiem, że podczas oglądania tego streama widzisz przed oczami RAW DATA z jego podzespołów, liczbę fps, milisekundy opóźnień klatek rzucanych na monitor oraz właściwy framerate i to daje ci podstawę by sądzić, że gra u niego działa w 100% płynnie a u ciebie nie? :menda:

Edytowane przez effendi3GO
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, wrobel_krk napisał:

Przycięcia może powodować gra, może też powodować słabe łącze internetowe, nowe sterowniki do karty, bios, sterowniki chipsetu?

W innych grach wymagających (offline) nie ma przycięć?

Jak zmienisz grafikę na medium , dalej przycina?

Nawet na najniższych jak jest kilka statków albo podczas pływania przy większych wyspach przycina na milisekunde;p natomiast ostatnimi czasy zauważyłem również, że pojawiły się takowe przycięcia w Rocket League, kiedyś w ogóle ich nie miałem.. Sprawdzaliście tego linka do benchmarka, którego pokazałem? Czy lepiej pokazać na afterburnerze, by było to jaśniejsze?

 

 

17 godzin temu, effendi3GO napisał:

Chciałem po prostu zwrócić uwagę, że z takim zjawiskiem spotkałem się już w WIELU grach multiplayer i jest to wina optymalizacji silnika gry i opóźnień na łączu, a nie kompa.

A ja nie spotkałem się z takimi przypadkami w grach multiplayer, stąd pojawił się ten temat... Spotkałem się również z podobnymi przypadkami u ludzi :)  Ale Panu już dziękujemy

Edytowane przez hadouken
Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, wrobel_krk napisał:

Może masz zasyfiony system jak kiedyś się tak nie działo, możesz jeszcze wrzucic screeny z hwinfo z grania po czasie kiedy masz te przycięcia

Bo z tego userbenchmark wygląda że w normie sprzęt

 

Screenshot_8.png

Screenshot_7.png

3 minuty temu, hadouken napisał:

Widać tu coś? Hehe :D Wrzucę jeszcze screeny, gdy będę miał dłużej gierkę odpaloną i jak będę w trakcie jakichś walk. Chyba faktycznie pora zacząć myśleć o formacie ;p

 

 

 

Edytowane przez hadouken
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...