Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy do 1200 zł - proszę o opinię


Recommended Posts

Witam! 

Przymierzam się do zakupu komputera w cenie do 1200 zł, mój wybór padł na następujące podzespoły: 
https://www.x-kom.pl/lista/j34czsqju
Co myślicie o takim doborze podzespołów, w miarę wszystko dobrze dobrane, czy waszym zdaniem warto by było coś zmienić? Jeżeli tak, to co? 
Dodam że komputer będzie wykorzystywany tylko i wyłącznie do zastosowań typowo domowych, takich jak przeglądarka internetowa, czy obejrzenie filmu w 4K. Aczkolwiek zależy mi żeby posłużył przez dłuży okres czasu (myślę tak około 4 lata).
Mam jeszcze pytanie odnośnie zakupu dodatkowych rzeczy do tego zestawu, ponieważ nie orientuję się czy np. do dysku musze kupić kabelek SATA czy jest on może dodany wraz z płytą? Trywialne pytanie, aczkolwiek dawno nie składałem komputera wyszedłem z wprawy niestety :D 
Chciałem także zapytać o chłodzenie, czy do tego Athlona warto kupić jakieś dodatkowe chłodzenie, czy może boxowe w pełni wystarczy? Chłodzenie myślę max do 100 zł. Aczkolwiek im taniej tym lepiej.
Z góry dziękuję za pomoc.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Ja w zestawie nie widzę dysku? 

Masz dysk?

Jak masz stary hdd to szczerze odradzam, lepiej dać 1 kość ram 8gb a drugą dokupić za jakiś czas i dać nowy ssd bo zamulisz strasznie pc i nie poczujesz że kupiłeś coś nowego. Najtańsze nowe ssd poniżej 100 za 120gb ale nie ma to sensu bo za mały minimum 256 a jak chcesz mieć więcej filmów 4k to i 500gb to wydatek od 130 za 256 i 210 za 480gb

10 godzin temu, Wik-Mar napisał:

Procesor dwu rdzeniowy do 4k raczej nie nadaje się

3000g ma vegę 3 która sprzętowo wspiera h264/265 vp8/9 i to igpu będzie zajmowało się dekodowanie 4K więc liczba rdzeni cpu niczego nie zmieni

AMD Radeon Vega 3 Graphics (cpu-monkey.com)

3000g bez problemu poradzi sobie z 4k.

Na pewno lepiej niż gt710!!!

 

I choć żadna nie nadaje się do gier to vega 3 jest wydajniejsza

GeForce GT 710 vs Radeon RX Vega 3 [w 5 benchmarkach] (technical.city)

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi. @Wik-Mar dziękuję za polecenie zestawu ale raczej wolę zostać przy athlonie z integrą, która fakt jest wydajniejsza niż budżetowa karta w aktualnej cenie. 
@olo163 tak tak dysk posiadam, co prawda 120Gb Crucial BX500, aczkolwiek do pracy komputera jest wystarczający. Nie będzie na nim instalowanych dodatkowych programów oprócz Offica czy przeglądarki i jakiś tam bajerów związanych z drukarką, na ten moment więcej przestrzeni nie jest potrzebne, jak zajdzie taka potrzeba to pewnie będę kombinował. Aczkolwiek przemyślę, możliwe że kupię jakiś dysk 250 Gb. A filmy w 4k, to raczej mam na myśli platformy streamingowe, nie pobieram i nie gromadzę filmów na dyskach :D
Ram myślę że 16Gb to obowiązkowo, patrząc na to że sama grafika bierze 2Gb, no to aktualnie na system te 14Gb to teraz już taka norma przy działaniu chroma i innych bajerów.
Poza tym, czy jeszcze coś dodać do zestawu? Jakieś akcesoria, bądź kable montażowe? Myślę ze kabel SATA dorzucę, aczkolwiek jak długi to nie wiem jaki by mógł być potrzebny :D Reszta chyba powinna być w opakowaniach?
No i chłodzenie? BOX-owe, czy może coś dodatkowego?

Link to post
Share on other sites

Boksowy wystarczy chyba że chcesz cichy komputer to poszukaj jakieś chłodzenie pasywne

pasywne

https://allegro.pl/oferta/arctic-alpine-am4-passive-chlodzenie-procesora-amd-10031567284

 

i aktywne

 

https://www.x-kom.pl/p/643662-chlodzenie-procesora-silentiumpc-fera-5-120mm.html

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...