Skocz do zawartości

Problem z komputerem- zawiesza się/ problemy z uruchomieniem.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez zbiku90,

Recommended Posts

Witam.

Problem przedstawia się następująco. Włączam komputer, normalnie bez żadnych problemów działa i korzystam z niego jak zawsze (facebook, messenger, filmiki na yt, jakaś gierka itp..) po czym się wyłącza, przez chwile jest czarny ekran i albo startuje od nowa albo wydaje 5 krótkich sygnałów dźwiękowych (AMI). Czasami działa przez kilka minut/kilkanaście czy nawet po kilka godzin). Niekiedy wystarczy 2/3 razy zrobić reset i działa albo kompletnie się nie odpala.

Procesor amd fx tm 6300 six core

 

Czy miał ktoś coś podobnego albo wie jak to rozwiązać czy muszę się udać gdzieś z tym?

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

 

Link to post
Share on other sites

 

Specyfikacja komputera

Płyta główna 970 extreme 3 

Procesor amd fx tm 6300 six core

RAM GOODRAM 1x4 GB + 2x2 GB

Karta graficzna AMD Radeon R7 200 series

Zasilacz cieftec gps 500a8 500W
Windows 7 Ultimate Service Pack 1

 

 

Edytowane przez Zyllan
Link to post
Share on other sites

W czerwcu śmigał bez problemu, wyjechałem na 2 miesiące i jak wróciłem to zaczęły się robić takie rzeczy. Na początku działał z 20 minut i padał. Teraz coraz lepiej ale również nigdy nie wiadomo kiedy się stanie i nie wiem od czego to jest zależne. Jedynie wydarzyły się dwie dziwne rzeczy:

1) Raz miał zawias wtedy leci szum z głośników (oglądałem coś na yt) i jakby próbuje walczyć i jest przester miedzy szumem a muzyką ale koniec końców ekran się wyłącza zaczyna mrugać a komp normalnie chodzi tylko nic się nie pokazuje nie ładuje itd..

 

2)Czasami jak się zawiesza, wywala czarny ekran to go wyłączam i po uruchomieniu wiatraki zaczynają pracować jakby z podwójną mocą, jednakże nie jest to zasada raz tak raz normalnie.

 

I po x próbach ciągle pika i nic aż w końcu odpala. Nie wiem na jakiej zasadzie to działa.

Link to post
Share on other sites

Podkręcałeś procesor i kartę graficzną i pamięć ram.

Ostatnio na forach czytałem że Afterburner sprawia problemy przy podkręcaniu

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Przywróć na początek domyślne ustawienia w afterburnerze tą strzałką na środku. Zwłaszcza te 2 objawy wskazują na kartę graficzną:

45 minut temu, Zyllan napisał:

1) Raz miał zawias wtedy leci szum z głośników (oglądałem coś na yt) i jakby próbuje walczyć i jest przester miedzy szumem a muzyką ale koniec końców ekran się wyłącza zaczyna mrugać a komp normalnie chodzi tylko nic się nie pokazuje nie ładuje itd..

 

2)Czasami jak się zawiesza, wywala czarny ekran to go wyłączam i po uruchomieniu wiatraki zaczynają pracować jakby z podwójną mocą, jednakże nie jest to zasada raz tak raz normalnie.

Możliwe też że zasilacz daje niestabilne napięcia i stąd te cuda.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...