Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hejo, gram ostatnio w trzecią część Mafii i mam momentami dość spore spadki fps - sprawdzałem i użycie procesora wynosi 100%.
 

Rozdzielczość mojego monitora/ów i model/e:  Monitor główny: DELL P2419H 24'' Monitor poboczny: DELL P2319H 23''
Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :

  • MoBo: MSI Z97-G43
  • PSU: Seasonic S12G 80Plus Gold 450W
  • CPU : Intel Core i5-4690K - podkręcony do 3998MHz
  • Chłodzenie CPU: Thermalright Macho 120 Rev.A
  • GPU : Palit GeForce GTX 1060 Super JetStream 6GB
  • RAM: Patriot Viper Limited Edition DDR3 2x8GB
  • SSD: CRUCIAL 256GB 2,5'' M550
  • Obudowa: Thermaltake Urban S31
     

Nie mogę pozwolić sobie na sporą modernizację, bo w tym miesiącu miałem dość duży wydatek w postaci samochodu i czeka mnie jeszcze kilka innych wydatków. Zastanawiałem się nad zamianą samego procesora na używany i7-4790 i chciałbym zapytać czy to dobry pomysł? Nie wiem czy jest sens w coś więcej inwestować, bo pod koniec przyszłego roku planowałem złożenie nowego pc, w zależności od cen za około 8-12k - więc pewnie nic z wyżej wymienionego zestawu nie ma sensu zostawiać.

Link to post
Share on other sites

Piszesz że masz dwa monitory podłączone do karty graficznej, a co robisz na drugim monitorze.

A co do rozbudowy to nie warto ceny 7 letnich procesorów są chore

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

W pracy do laptopa podpinam oba monitory. A po pracy jak przełączam się na pc, to bez tego drugiego monitora jak bez ręki, więc też z niego korzystam.

Jak gram to na drugim jest tylko pulpit, szczególnie jak gra jest bardziej wymagająca to wyłączam wszystkie pierdoły, które działają w tle.

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, zbiku90 napisał:

Proponuję na początek podkręcić go na tyle ile chłodzenie pozwoli, w zależności od stanu gluta myślę że 4,5-4,7ghz jest w zasięgu.

Tak zrobiłem. 4.5ghz udało się na 1.28v. Temperatury wyglądają tak jak na obrazkach. Jest git czy trzeba coś zmieniać jeszcze?

cpu.JPG

linpack.JPG

Link to post
Share on other sites

Pograłem ~40 minut w mafię na maksymalnych wymaganiach - temperatury jak na obrazku. Użycie procesora ~94%, procesor graficzny ~100%. Trzyma fpsy w miarę stabilnie na poziomie 46-54, wcześniej co chwilę były spadki do 14 na średnich.
Dzięki panowie, za pomoc. Pewnie kupiłbym i7, a tu udało się wykrzesać trochę więcej mocy :)

mafia.JPG

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, kenshin985 napisał:

Pograłem ~40 minut w mafię na maksymalnych wymaganiach - temperatury jak na obrazku. Użycie procesora ~94%, procesor graficzny ~100%. Trzyma fpsy w miarę stabilnie na poziomie 46-54, wcześniej co chwilę były spadki do 14 na średnich.
Dzięki panowie, za pomoc. Pewnie kupiłbym i7, a tu udało się wykrzesać trochę więcej mocy :)

mafia.JPG

Jak w grach takie to eleganckie :)

Link to post
Share on other sites

Możesz jeszcze spróbować obniżyć napięcie na 1,26-1,27V i zaatakować 4,6ghz. Linpackiem nie testuj, w normalnym użytku nigdy takich temperatur nie zobaczysz. Jak w grze jest poniżej 80 stopni to jest to akceptowalne. Wiadomo że i7 by jeszcze bardziej poprawiła sytuację ale szkody kasy na nią, lepiej odkładać na nowy zestaw ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...