Skocz do zawartości

Router do 300 zł, ale z WIFI 5 + dobry zasięg.


Recommended Posts

Cześć!

Nadeszło boom na WIFI 6, więc może uda się kupić coś taniego i dobrego z WIFI 5. Max koszt to około 300 zł.
Próbowałem wybrać coś samemu, jednak na kilkanaście przejrzanych routerów, w każdym przypadku pojedyncze osoby narzekały na zasięg. I komu tu wierzyć? Poddaję się.

Wymagania:
-minimum 3 porty LAN,
-dwupasmowy, z dobrym pasmem 5 GHz(zrobiło się dookoła ciasno na 2.4),
-WIFI 5,
-zasięg lepszy od dziadka WR841n(ten dawał radę w najdalszym pomieszczeniu w mieszkaniu w 50%. Trochę lat już minęło od jego wypuszczenia, więc chyba mogę liczyć na router z jeszcze lepszym zasięgiem ;). Dodatkowy mesh lub AP na razie odpada. Mieszkanie nie jest aż tak duże),
-stabilność działania, żeby nie zaczął za jakiś czas rozłączać i spowalniać WIFI tak jak to zaczął robić 841n,
-to czego potrzebuje router żeby być dobrym do 5 lat od kupna.

Czego nie potrzebuję:
-portu USB,

-WIFI 6(max łącze jakie mogę dostać na ten moment to 600/200. Nawet jak pociągną do mnie światłowód to i tak nie mam ciśnienia na bicie rekordów. Kolejna rzecz, to że nie mam urządzeń z ax i na razie nie planuję wymiany sprzętu. Argument, że kiedyś je przecież zmienię też odpada, bo za kilka lat nie będzie mnie już w tym mieszkaniu. Jestem zdecydowany na WIFI 5).

 

Na tych rzeczach moja marna wiedza o routerach się kończy. Jakich dodatkowych technologii w routerze i zabezpieczeń potrzebuję? Niestety nie wiem. W WR841n niczego mi nie brakowało.

Proszę o pomoc :)

Edytowane przez Ryusse
Link to post
Share on other sites

Jeżeli będziesz zainteresowany to mam na zbyciu Asusa RT AC56U (do ceny można się dogadać), zastąpiłem go teraz sprzętem pod wifi 6 po kilku ładnych latach. Ani razu się nie zawiesił i nie podbijał latency (nawet przy PC miałem WiFi - nie lubię kabli a tym bardziej nie będę dla nich kuł ścian i robił gniazd). Miałem sieci rozdzielone na 5GHz (PC + laptopy) i 2.4GHz (telefony, tablet, MiBox, TV itp).

https://www.x-kom.pl/p/152903-router-asus-rt-ac56u-1200mb-s-a-b-g-n-ac-gigabit-2xusb-3g-4g.html


W mieszkaniu 80m^2 z betonowymi ścianami nie miałem problemów z zasięgiem. Router nie ma zewn. wystających anten przez co lepiej wygląda i łatwiej go gdzieś schować - u mnie był skitrany w szafce TV za książkami. Przy necie 600Mbps down/30Mbps up wyciągał max prędkości po wifi. 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...