Skocz do zawartości

i9 10900f - chłodzenie


Recommended Posts

zazwyczaj im większy radiator, czy chłodnica to lepiej. jak ten kraken ma 280 rozumiem że ma 2x wentylatory po 140mm, z kolei liquid ma 3x po 120. więc raczej ten drugi. chociaż ja bym tobie polecał to chłodzenie od MSI, ze względu na to że zastosowano rewolucyjny sposób umieszczenia pompy w chłodnicy, a nie na miejscu styku procesora, dzięki czemu zwiększono w ten sposób ciszę i żywotność urządzenia. jeśli kupisz ten z 3. wentylatorami to powinno być dobrze ;)

Link to post
Share on other sites

Wystarczy nawet NOCTUA NH-D15S za 400 zł

https://allegro.pl/oferta/chlodzenie-cpu-noctua-nh-d15s-multi-socket-11091383408

 

, wiem bo montowałem te chłodzenie na i9-10850K @stock, i wyszło tam max 86'C w obciążeniu w AIDA64

gDwm34K.jpg

 

Edytowane przez mutissj
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, zbiku90 napisał:

Z wyłączonym boostem tj. na 2,8ghz @ 65W w zupełności ;) 

Wystarczy z włączonym turbo-boost i ustawioną maksymalną wydajnością w ustawieniach windowsa nie spadając poniżej 4.50GHz na każdym rdzeniu. Chyba sobie nie zdajecie sprawy, że różnica pomiędzy i9 10900K, a i9 10900F jest kolosalna. Ten pierwszy potrafi się grzać do ponad 90 stopni, a ten drugi ze zwykłą FERĄ 5 nie przekroczy 65-70 stopni (w zależności od przewiewu w obudowie) przy pełnym obciążeniu, gdzie każdy rdzeń i wątek są obciążone w 100% (np. renderowanie filmów).

Link to post
Share on other sites
W dniu 26.09.2021 o 16:03, Adrian6969 napisał:

chociaż ja bym tobie polecał to chłodzenie od MSI, ze względu na to że zastosowano rewolucyjny sposób umieszczenia pompy w chłodnicy, a nie na miejscu styku procesora, dzięki czemu zwiększono w ten sposób ciszę i żywotność urządzenia.

Co do tego rewolucyjnego umieszczenia pompy w chłodnicy to pragnę nadmienić, iż jej prędkość obrotowa to u mnie ponad 4400 obrotów i jest słyszalna (bez tragedii) w MSI 360R. Tragedia pojawiła się jednak po 10 miesiącach użytkowania AiO. Procesor osiągał 100 stopni i zrzucał taktowanie. Po rozebraniu bloku okazało się, że się kamień osadził w miejscu odbioru ciepła. Wyczyszczenie i wlanie nowego płynu od EK rozwiązało sprawę. Wydajność tego chłodzenia jest mimo wszystko poczciwa.

Link to post
Share on other sites
W dniu 26.09.2021 o 22:56, janek20 napisał:

x63 starczy.To jest pewniak

A ten cooler master nie bedzie troche lepszy, bo jednak to sporo większa chłodnica

W dniu 28.09.2021 o 08:51, AmbaFatima napisał:

Jakie noctuy i krakeny, jak do niego wystarczy zwykła fera 5 i pod obciążeniem nie przekroczy nawet 65 stopni.

Na stockowym na cinebenchu na 100% każde rdzenie temperatura była w okolicach do 95stopni więc z tym scp może i by chłodziło ale szukam jakiegoś dobrego AiO dla stabilnych temp :]

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...