Skocz do zawartości

Przedłużenie umowy? Dialog, Netia, TP?


Recommended Posts

Witam

We wrześniu albo w październiku kończy mi się umowa na internet. Obecnie mam Dialog 4 MB dowload i 512KB upload.

W tym jest także nielimitowany telefon. Za internet płacę 65zł, a za telefon 55zł czyli razem 120PLN.

I teraz tak: zostać w Dialogu czy może przejść do TP albo Netii? Mieszkam w Jeleniej Górze także raczej innych opcji nie mam...

Prędkość jaka by mnie interesowała to przynajmniej 10MB, ale jest taki mały problem. Otóż chodzi o prędkość wysyłania. Teraz potrzebuje aby była ona jak największa, a tymczasem w opcji Dialogu 10MB za 45zł prędkość wysyłania wynosi 640KB. TO chyba jakaś kpina... Mnie satysfakcjonowałoby 2MB uploadu, ale w ofertach tych trzech firm nigdzie takiej opcji nie widzę...

Chciałbym oczywiście, aby usługi były jak najtańsze. Nie wiem co wymyśliło przez ostatnie 2 lata TP i Netia i proszę o poradę - co najlepiej wybrać?

 

A i jeszcze sprawa telefonu. Najlepiej by było gdyby w ogóle go nie było i nie trzeba było płacić za utrzymanie linii tylko nie wiem czy coś takiego jest możliwe. Stacjonarny już mi nie potrzebny, bowiem od prawie roku mam telefon z Play dla firm i mam nieograniczone rozmowy na stacjonarki...

Edytowane przez Eklerek
Link to post
Share on other sites

Drogo płacisz za internet. :o

 

Nawet TP ma mniejsze ceny i za 10 Mb/s płaci się 64.53 zł :D

 

i masz download 1 Mb/s.

 

Teraz jest promocja Wymarzony internet i w twojej sytuacji z tego bym skorzystał.

 

Tylko umowę na 2 lata - na 1 rok nie warto.

 

NETIA też ma podobne promocje, ale ani tańsze ani lepsze.

 

W dodatku na swoich stronach mają taki brak informacji, że NIC nie wiadomo: co i za ile ?

 

Telefon musisz utrzymywać w TP i NETIA.

 

Najniższy abonament w TP to dzisiaj Plan Startowy na Start za 34 zł miesięcznie.

Edytowane przez Kamerton
Link to post
Share on other sites

2 lata temu to była bardzo dobra oferta :)

 

Teraz za 10MB w Dialogu trzeba zapłacić 45zł miesięcznie, tylko ta prędkość wysyłania...

Ten telefon w TP za 34 zł to w sumie nic nie jest, nie ma żadnych minut...

 

W Netii z kolei jest "internet bez limitu" WTF?

Jest to internet za 60zł/msc. Skoro bez limitu tzn, że mogę mieć i 50MB downloadu i uploadu?

Do tego jest telefon bez limitu za taką samą kwotę, ale jak jest razem to 100zł/msc.

No fajnie tylko jaka prędkość to jest ta bez limitu? ...

 

 

O_O co ja widzę?! Promocja z xboxem za 1zł. Internet + telefon + xbox za 120zł miesięcznie czyli tyle ile płacę teraz.

Dobra obliczę... 24 x 20zł to 480zł. No ładnie, tylko to bez limitu mnie niepokoi... Wolałbym normalne 20MB :P

Link to post
Share on other sites

Dobra, to w Dialogu mam za 45zł internet 10MB, tylko ten upload... Za 50 zł mam 20MB z 1MB uploadem ale to chyba tylko na światłowodach, których u mnie nie będzie...

Netia to 120zł za internet + telefon + xbox :evil:

A Dialog to 90 albo 95zł za internet z telefonem.

TP to 69zł za 20MB no ale dochodzi do tego jeszcze telefon... a tam to minimum 46zł :(

 

Dwie nowe informacje!

1. Nie mogę mieć internetu z Netii... To znaczy mogę, ale na liniach TP, a to stanowczo odpada, więc zostaje tylko Dialog i TP.

2. Jest możliwość wzięcia internetu na firmę, ale nie wiem czy jest to opłacalne i jakie są tego w ogóle ceny. Ze strony dialogu nie można się niczego dowiedzieć...

Link to post
Share on other sites

Dwie nowe informacje!

1. Nie mogę mieć internetu z Netii... To znaczy mogę, ale na liniach TP, a to stanowczo odpada...

 

A dlaczego odpada ?

Przecież prawie wszyscy tak mają - kable TP a internet NETIA. I to normalne.

 

Czyżbyś myślał, że kabelek telefoniczny z twojego mieszkanka do najbliższej centrali z nadrukiem NETIA na osłonce będzie lepiej działał jak ten z nadrukiem TP. :o

Link to post
Share on other sites

Odpada, bo w Netii internet na liniach TP jest drogi, wcale nie jest szybki, a do tego nie ma z nim żadnych promocji.

 

To Dialog albo TP ma coś ciekawego dla firm? Bo ja tylko w TP widzę jakieś chore ceny rzędu 1400zł...

Link to post
Share on other sites

Chyba źle czytasz.

W Netii jest wszystko tańsze niż w TP, nawet na stronie TP w filtrowaniu ofert tak pisze. http://www.tp.pl/b/static/campaigns/filtruj/index.html

Dodatkowo Netia daje taki internet jaki masz drut czyli jeśli miałeś do tej pory np. 10mbps to jeśli się nie da więcej to tyle będziesz miał, najczęściej puszczają 20mbps i dzwonią czy się synchronizuje jak nie to zmniejszają do 19mbps itd.

Telefon tez jest tanszy.

polecam ci oferte http://www.netia.pl/oferta_dla_domu,szczegoly,140.html. Za Router Netia Spot trzeba dopłacić 150zł na zasadzie ze w innej promocji wychodzi o tyle drożej i router na wypożyczenie.

A internet w Netii na lini TP jest tak samo drogi jak na lini Netii.

Max prędkość uploadu na ADSL2 to 1mbps a downloadu to 20mbps(teoretycznie 24mbps)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...