Skocz do zawartości

Które firmy brać pod uwagę wybierając Cosiek z miernikiem prądowym?


Recommended Posts

Chce przetestować pobór prądu poszczególnych urządzeń elektrycznych (w tym piecyka, pralki itp). Widziałem listwy,oraz kostki z wyswietlaczami bądź aplikacjami na androida (BT?) choć nie wiem w która zainwestować. Możecie mi doradzić?

 

Są jakieś atesty wiarygodności pomiarów na takie urządzenia?

Edytowane przez Wyrwinóg
Link to post
Share on other sites

Coś takiego jak :

https://www.amazon.pl/Gniazdko-przelącznik-pomiar-energii-Google/dp/B08FCZCPRH

?

 

50 zł to niedużo za dobry sprzęt. ‎Watpie by jakies z domowych urządzeń żarło 3680 W,  więc i pod tym względem może się sprawdzić

 

Jak dobrze rozumiem Tuyo to nie marka, tylko program na androida?

Ok. Raczej zdecyduje się na jeden z poniższych. Podobna cena, a do tego funkcja wyłączenia po jakimś czasie, oraz sterowania głosowego przez asystenta google

 

Pozostało tylko zgadnąć ktory jest podróbka, a który oryginałem:

Nous

https://www.amazon.pl/Alexa-Tasmota-kompatybilne-inteligentne-gniazdko/dp/B0054PSFGW/ref=pd_aw_vtp_2/257-4444964-7240435?pd_rd_w=UmNu0&pf_rd_p=175b2c25-e4ba-4d13-b0ce-db52e563dbdd&pf_rd_r=FR2B4P73S7TYV6KGF8HC&pd_rd_r=0839ac9d-fef2-4887-9d3d-894126e8b694&pd_rd_wg=OO5FH&pd_rd_i=B07WPWPVLZ&psc=1&th=1

Gosund

https://allegro.pl/oferta/inteligentne-gniazdko-wifi-gosund-sp111-3450w-15a-9675459081?utm_content=mfc&utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=polecane

Link to post
Share on other sites

A co to jest 2% w warunkach domowych? Urządzenie pobiera 500W, a gniazdko pokaże 510 i co to zmieni?

 

Kiedyś mierzyłem pobór prądu urządzeń na czuwaniu (miernikiem - takich gniazdek jeszcze nie było) i stara drukarka igłowa brała 25W, tuner SAT włączony/wyłączony - bez różnicy. Ta wiedza przydała mi się, żeby drukarkę wyłączać, a przy tunerze nie miało to znaczenia.

Link to post
Share on other sites

Dzięki. Kupiłem Twój sprawdzony, i jeden z większą mocą. Orno, z wbudowanym licznikiem odpuściłem - nie wszędzie wejdzie.

 

Przyjemnie będzie sprawdzić pobór mocy różnych urządzeń. Potwornie duże rachunki za prąd dają sygnał, że coś żre go na potęgę (stary piekarnik 2000W na najwyższym palniku, ale jest też niezrozumiała dla mnie tabelka z wyposażenie piekarnika, na której niektóre komponenty/konfikuracje-przy-zakupie(?) mogą pobierać nawet 10100W !!!), bądź fontanna oczka wodnego (która mając przebicie czasem rozciąga napięcie po całej tafli wody)


!!! Wydaje mi się niewiarygodna. Popatrzcie (klik by powiększyć) :
ME13VW2N_t.jpg

 

Edytowane przez Wyrwinóg
Link to post
Share on other sites

Czemu niewiarygodne? 4 palniki ~7000W, do tego piekarnik, który potrafi mieć 3 grzałki i wychodzi ponad 10kW. Oczywiście zawsze podaje się maksymalną moc danego urządzenia, gdzie w praktyce nie używasz wszystkiego na raz na pełną mocą.

 

Mam monitor do komputera, który ma (będę brał z powietrza) chyba 45W, a w praktyce zmierzyłem i było poniżej 20W. Bo nie mam jasności na maxa, kontrastu i głośników, które praktycznie nie używam.

 

W domu mam taki monitor (bezprzewodowy) poboru prądu podłączony w skrzynce do przewodu fazowego. Tutaj konkretniej pokazuje zużycie, bo nie trzeba latać z gniazdkiem po wszystkich urządzeniach, tylko wystarczy załączać/wyłączać poszczególne odbiorniki, żeby sprawdzić co bierze dużo prądu.

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...