Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Szukam w miarę dobrego, ale w rozsądnej cenie routera ADSL2+ bo mój po burzy stracił swoją żywotność w 50% (padły wyjścia LAN), a potem całkowicie przestał funkcjonować. Byłem w sklepach, ale wszystko wykupili (tak twierdzą sprzedawcy, że fala poszła taka i mieli tylko routery +300 pln) i pozostaje mi tylko kupić przez Internet. Mam jak na tą chwilę internet od Neostrady, ale w przyszłości być może przeskoczę na bezprzewodowy bo światłowodu to na pewno nie dostanę :D. Mam jeszcze Tp Link TL-WR740N, który mogę podłączyć, żeby zwiększyć sygnał w domu w razie czego ;)

Link to post
Share on other sites

Każdy router adsl2+ , może być też z adsl2+/vdsl, ale z doświadczenia nie polecam tp linków (choć tani jest) i asusów ( awaryjny , nie lubi burzy ... :) :)

Były ostatnio testowane modemy na benchmarkt i były to innej firmy niż tp-link...nie pamiętam nazwy firmy niestety...Sprawiały wrażenie całkiem udanych...

Link to post
Share on other sites

wydaje mi się, że rozsądne będzie max 200 zł. Statystyki podam wieczorem jak router i linia zechcą współpracować bo rwie mi łącze i od środy czekam na naprawę ;)

image.png.4f406c7656bb83b948d2cf342766b257.png

to są dane na niestabilnym łączu, które zaraz mnie rozłączy

Edytowane przez artur04c
Link to post
Share on other sites

tak ale to są aktualne statystyki, po niedzieli mają wymienić cały kabel więc to powinno się zmienić ;)

a2dsl.thumb.JPG.182b635da58211cbac75659715ef10fe.JPG

podobne były przed uderzeniem pioruna, 

może jest router do adls2+ i do tego ewentualnie w przyszłości albo za 3 miesiące na bezprzewodowy ? bo ja osobiście czasu nie mam żeby to dokładnie poszukać, a 10 mb/s to trochę mało. Teraz jestem na udostępnionym internecie z tel i mam 25 mb/s przy słabym zasięgu  no ale limit danych mnie denerwuje, a neta mam z tel bo oczywiście już nie mam synchronizacji i odcięło internet.

Edytowane przez artur04c
Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, artur04c napisał:

a 10 mb/s to trochę mało

Na swojej linii zapomnij ,że będzie więcej niż 10 Mb/s.

 

15 godzin temu, artur04c napisał:

do tego ewentualnie w przyszłości albo za 3 miesiące na bezprzewodowy

Masz na myśli mobilny?

Link to post
Share on other sites

tak kończy się umowa i wolę mieć szybszy internet, Zasięg mam na full mogę dokupić antenę kierunkową bo do najbliższych masztów mam 3km  po linii prostej. Mam aktualnie neostradę na kablu i pewnie by dało radę zmienić umowę na mobilny, ale czasami gram online i obawiam się opoznień i tego limitu GB. Jakieś rady ? na tel w srodku domu miałem nawet 18 Mb/s...a na wolnej przestrzeni speed test pokazywał 90 Mb/s  w telefonie. 

Edytowane przez artur04c
Link to post
Share on other sites

Byli technicy, poprawili kabel w ziemi bo był uszkodzony. Potem znów brak synchronizacji (a była tylko że rwało internet i nie było potem synchro) to stwierdzili ze mam za słaby zasilacz :D skończyło się tym, że odebrałem nowy router, tylko żeby prędkość wróciła na starą ;) bardzo dziękuję za chęć pomocy ;)

Edytowane przez artur04c
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...