Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

Mam pewien problem. Otóż gram w wiele nowych i starych gier. I ostatnio zauważyłem że np w Stacrafcie 2 albo w FEAR 3 wyskakuje mi komunikat (za mało pamięci). Mam program który podaje mi ile mam wolnej pamięci RAM i zawsze mam ok. 2 GB wolnej pamięci. I mam takie pytanie czy to jednak brak pamięci RAM czy za mało pamieci grafiki. Dodam że ostatnio kupiłem nowe kości RAMu, Kingston HyperX 1600 Mhz 2 x 2gb. i zauważyłem również że często wyskakuje mi blue screen z informacją o grafice ( coś ze sterownikami). Pomocy. Grafika ma tylko 512 mb ramu. jest dość stara ASUS EAH4850. Z góry dzięki

Link to post
Share on other sites

a czy może to być powiązane z tym że mam bardzo mało wolnego miejsca na dysku C:/ (partycji systemowej) mniej niż 1.5 GB.

może to byc komunikat od pamięci wirtualnej

 

nie wywaje mi się gdyż, pamięci są dość szybkie i pojemne. Niestety mam 32bit system, 2.5 Gb Ramu powinno wystarczyć żeby obsłużyć system i grę. Program nadal pokazuje ok 55 % wolnej pamięci.

Link to post
Share on other sites

a czy może to być powiązane z tym że mam bardzo mało wolnego miejsca na dysku C:/ (partycji systemowej) mniej niż 1.5 GB.

To też ma wpływ na ten komunikat.

 

Pamięć witrualna (plik stronicowania) musi mieć miejsce gdzie się rozrastać.

A gdzie ma to robić jak masz tylko 1.5 GB wolnego miejsca na dysku.

 

I powinna być ustawiona na opcję: Rozmiar kontrolowany przez system

 

a nie ustawiona na sztywno jakaś tam wartość 2 lub 3 GB. :menda:

Link to post
Share on other sites

Ja grałem w gry przez neta i miałem mniej niż 500mg wolnego miejsca i grałem dalej.

 

No ale tylko na C mam 4 dyski razem ze 100 giga. Powinno nie działać bo to dysk gdzie jest system xd. Na pozostałych w sumie max wolnej 3giga. Tylko trochę lagowalo.

Link to post
Share on other sites

czyli musze sobie załatwić dysk wszystko, co potrzebne na niego zgrać i format dysku i ustawić większą partycję systemową.

Dzięki za info.

 

możesz też ustawić aby Ci swap pasożytował na innej partycji :) ale wtedy będzie wolniejszy odczyt/zapis :)

I mam takie pytanie czy to jednak brak pamięci RAM czy za mało pamieci grafiki.

 

GPU-Z pokazuje ile jest zajętej/wolnej VIDEO Memory :)
Link to post
Share on other sites
Gość TheRedGuy

możesz też ustawić aby Ci swap pasożytował na innej partycji  ale wtedy będzie wolniejszy odczyt/zapis

Głupoty gadasz

Edytowane przez kubbak
Bez bluźnierstw proszę!
Link to post
Share on other sites

Chce się tylko upewni czy jest to wina RAMu, bo to najgorsze możliwe rozwiązanie. Gdyż RAM jest nowy i było by źle gdybym musiał go wymienić albo coś w tym stylu. Grafike i tak bede musiał niedługo wymienić.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...