Skocz do zawartości

Windows 10 na laptopie

Recommended Posts

Klucz jest powiązany z kontem Windows, jak wymieniałem dysk to tylko zalogowałem się na swoje konto Microsoft i system sam się aktywował

Tu masz dokładnie opisane.

https://www.pcworld.pl/porada/Windows-10-jak-znalezc-klucz-aktywacyjny-systemu,416085.html

• Że co, proszę? 1
7 godzin temu, Arvantir napisał:

Mam laptopa z windows 10 z naklejką z tyłu obudowy, jak wymienię dysk to będę mógł skorzystać z tego windowsa czy nie? Nie wiem gdzie jest klucz przypisany czy do dysku czy do płyty głównej i jak to sprawdzić?

Klucz jest powiązany z płytą główną.

7 godzin temu, Wik-Mar napisał:

Klucz jest powiązany z kontem Windows, jak wymieniałem dysk to tylko zalogowałem się na swoje konto Microsoft i system sam się aktywował

Tu masz dokładnie opisane.

https://www.pcworld.pl/porada/Windows-10-jak-znalezc-klucz-aktywacyjny-systemu,416085.html

Przecież nie ma obowiązku rejestracji w MS i posiadania ich konta, idąc Twoim tokiem rozumowana to jak się nie zarejestruje to klucz przepada ?
Klucz jest przypisany do płyty głównej, może lecz nie musi być dodatkowo powiązany z kontem MS

• Popieram 1
W dniu 23.09.2021 o 21:13, Wik-Mar napisał:

Tylko będzie miał komunikat żeby aktywować system

No i? Aktywacje zrobi przy następnym połączeniu z siecią. Nie wypowiadaj się lepiej, bo już wprowadziłeś raz w błąd.

Klucz jest 100% przypisany do płyty głównej i aktywuje się niezależnie czy się ma czy nie konto microsoft. Wystarczy połączenie z siecią. Bazy Microsoftu zawierają dane ID, serial number itp. dotyczącej płyty i na tej podstawie sprawdza licencję na system przy pierwszym połączeniu z siecią.

Edytowane przez CrisPell
4 godziny temu, CrisPell napisał:

No i? Aktywacje zrobi przy następnym połączeniu z siecią. Nie wypowiadaj się lepiej, bo już wprowadziłeś raz w błąd.

Klucz jest 100% przypisany do płyty głównej i aktywuje się niezależnie czy się ma czy nie konto microsoft. Wystarczy połączenie z siecią. Bazy Microsoftu zawierają dane ID, serial number itp. dotyczącej płyty i na tej podstawie sprawdza licencję na system przy pierwszym połączeniu z siecią.

Ciekawe kiedy wprowadziłem w błąd

Jest tak jak piszą koledzy wyżej, klucz jest przypisany do płyty głównej. Można wymieniać dyski, karty graficzne itp. do woli. W momencie wymiany płyty trzeba już mieć klucz przypisany do konta, ale można bez problemu przenieść licencję na nową płytę. Od 2015 jadę na jednym kluczu od windows 7, w tym czasie mam już czwartą płytę główną. Raz chyba tylko musiałem zadzwonić na automat żeby aktywować system, w innych przypadkach wystarczyło kliknąć że zmieniłem sprzęt.

• Lubię to 1