Skocz do zawartości

Laptop 17' do gier do ok 12 tys


Recommended Posts

MSI jest git.

Alternatywa (droższa ale z desktopowym prockiem):
https://www.hyperbook.pl/sklep/pl/12-laptopy#/cpu-desktopowy_intel_core_i3_i5_i7_i9

Kupowałem kiedyś P870DM1 właśnie u nich (topowy model Clevo swego czasu). Serwis bardzo szybki (miałem wymieniane GPU niedługo po zakupie, trafiłem na trefną sztukę) i konkretny.
 

Z procków 11700K lub 11600K (jeżeli tylko do gier). Co do ceny to da się negocjować (przynajmniej kiedyś się dało). :) 3070 ma 140W TGP, 3080 ma 165W TGP
Desktopowy procesor zniszczy każdego laptopa z mobilnym cepem. Z temperaturami przynajmniej 6700K nie miałem problemu nawet po OC. Pytanie tylko czy potrzeba Ci mocniejsze cepa niż i7 11800H (w MSI można zdjąć kaganiec TDP i podkręcić go o bodajże max 400MHz, a sam undervolt przy stock taktowaniach w granicach -40mV do -70mV core & cache). 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, iSkuLL napisał:

Nie wiem czy ta i5 da radę w tym HyperBook, ta karta jest dość mocna i ma 165W tgp więc trochę może wcinać prądu.


tzn? To to jest laptop DTR, nawet i9 z lekkim OC mu nie straszna. :) i5 to jest opcja stealth można by powiedzieć. 
Jeżeli chodzi o wydajność to do gier nie będzie znaczenia czy i5 czy i7 za bardzo, przy czym i5 zostawi więcej miejsca do popisu przy OC. 

 

csm_Schenker_XMG_Ultra_17_2021_Innereien1_de33c162ec.jpg

 

https://www.notebookcheck.net/Schenker-XMG-Ultra-17-Clevo-X170KM-G-in-review-Massive-powerhouse-with-lush-equipment.534103.0.html

Link to post
Share on other sites

Ten Hyperbook ciekawa opcja a co myślicie o:

 

https://allegro.pl/oferta/dreammachines-17-i9-rtx3070-1tb-ssd-32gb-10865130961

 

Trochę naciągnąłem budżet:) zastanawiam się też poza parametrami jak jest z jakością wykonania w porównaniu do tego MSI cz HyperBooka, oraz czy nie będzie głośniejszy ( tak wiem nie ma cichych laptopów gamingowych)

 

 

 

Edytowane przez Rock2400
Link to post
Share on other sites

Dreammachines i Hyperbook to to samo - rebrandowane kadłubki Clevo.
Osobiście kadłubki kupowałem tylko u Hyperbooka i CEG (obecnie chyba są pod nazwą Clevo-Computer, chyba*). 

 

 

To co podesłałeś to ten sam GTR Hyperbooka który wkleiłem. :)

Za tą cenę szukaj z RTX'em 3080, 3070 dużo mocniej straci na wartości procentowo przy prawie tej samej cenie. 
Kiedyś niebiescy (Hyperzy) mieli biuro w promenadzie w Warszawie, nie wiem czy nadal mają ale jeżeli tak i jesteś z Wawy to możesz do nich przedzwonić i się zapytać czy mają lapki na stanie (w biurze) by je zobaczyć/obmacać. 

 

Najlepiej gdybyś zobaczył i obmacał wszystkie lapki przed zakupem. Ja z Clevo i jakości wykonania byłem bardzo zadowolony, ciągle wspominam kozackie głośniki w P870DM, które ustępowały tylko GT73VR (MSI).
Obecnie widzę u MSI seria GT (topowa) umarła... a była super cicha i wydajna. MSI GT73 i GT75 to były wybitne konstrukcje. Ale za tą cenę Clevo wybija się modularnością, upgrade'ami i możliwością modowania. Nie mówiąc o brutalnej mocy CPU. 

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 23.09.2021 o 20:57, Revenant napisał:

Dreammachines i Hyperbook to to samo - rebrandowane kadłubki Clevo.
Osobiście kadłubki kupowałem tylko u Hyperbooka i CEG (obecnie chyba są pod nazwą Clevo-Computer, chyba*). 

 

 

To co podesłałeś to ten sam GTR Hyperbooka który wkleiłem. :)

Za tą cenę szukaj z RTX'em 3080, 3070 dużo mocniej straci na wartości procentowo przy prawie tej samej cenie. 
Kiedyś niebiescy (Hyperzy) mieli biuro w promenadzie w Warszawie, nie wiem czy nadal mają ale jeżeli tak i jesteś z Wawy to możesz do nich przedzwonić i się zapytać czy mają lapki na stanie (w biurze) by je zobaczyć/obmacać. 

 

Najlepiej gdybyś zobaczył i obmacał wszystkie lapki przed zakupem. Ja z Clevo i jakości wykonania byłem bardzo zadowolony, ciągle wspominam kozackie głośniki w P870DM, które ustępowały tylko GT73VR (MSI).
Obecnie widzę u MSI seria GT (topowa) umarła... a była super cicha i wydajna. MSI GT73 i GT75 to były wybitne konstrukcje. Ale za tą cenę Clevo wybija się modularnością, upgrade'ami i możliwością modowania. Nie mówiąc o brutalnej mocy CPU. 

 

Jeśli chodzi o Clevo to generalnie cała obecna seria stacji roboczych (Notebooków) X170KM-G i X170SM-G jest bardzo dobra. Każdy laptop jest owszem ciężki aczkolwiek to co ma w środku jest zarówno warte pieniędzy jak i uwagi. Jeśli chodzi o ingerencję użytkownika końcowego w tych modelach to jest ona chyba możliwie najwyższa i jedyne laptopy (chociaż też nie do końca), jakie można z nimi porównywać to chyba DELL Alienware. Takie jest moje zdanie.

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...