Skocz do zawartości

UPC Słaba prędkość pobierania na WIFi i kablu


Recommended Posts

Cześć,

 

Od niedawna mam internet UPC 500mb. Mam kartę sieciową działającą na 5Ghz, na speedteście na wifi download wychodzi zazwyczaj 430 mb, więc nieźle. Ale prędkość pobierania w ogóle na to nie wskazuje - pliki ściągają się zazwyczaj z prędkością 4-6MB/s. Prędkości te nie są stabilne, raz leci 4, zaraz dobija do 9, by znów spaść do 5 i tak ciągle. Czasem udawało się pobierać z prędkością 20-30MB/s, a raz dobiło nawet do 60MB/s, ale tylko przez kilkadziesiąt sekund. 

 

Problem w tym, że dokładnie identyczna rzecz dzieje się, jak podłączę się do modemu Connect Box po kablu. Nic się nie zmienia, pliki nadal pobierają się zazwyczaj z prędkością 4-6MB/s. Sprawdzałem 2 kable, jeden od UPC, drugi kupiony przeze mnie.

 

Pytanie, czy to wina UPC, modemu czy może tak już po prostu w obecnych czasach jest? Wszyscy mają Netflixy, zdalne nauczanie, home office'y i zapychają łącza? Nie będę ukrywał, że jak pobierałem pliki w niedzielę o 13, to prędkości były większe, ok 20MB/s. W moim bloku jest 50 mieszkań, ale z tego co zauważyłem połowa stoi jeszcze pusta. Z drugiej strony - mieszkają tu sami młodzi ludzie.

Link to post
Share on other sites

Pobierz obraz iso Windowsa 10 64 bit i przy pobieraniu sprawdź jak szybko pobiera, uruchom menedżer zadań i kliknij w zakładkę wydajność tam masz internet i sprawdź jak szybki jest internet.

Podaj jaką masz kartę sieciową model itp.

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Wik-Mar napisał:

Podaj jaką masz kartę sieciową model itp.

 

ASUS PCE-AX3000.

 

5 godzin temu, zbiku90 napisał:

Skąd te pliki pobierasz? Obstawiam że serwer po drugiej stronie nie wyrabia z wysyłaniem.

 

Pobieram głównie z rapideo (linki zazwyczaj są na rapidu) , natomiast dla testu wrzuciłem jakiś plik na wetransfer i było podobnie, szło poniżej 10MB/s.

Link to post
Share on other sites

Zmień ustawienie komputera na pewno stoi na podłodze ja jak antenę od WiFi postawiłem na biurku za monitorem to poprawiły się transfery danych o 80%

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Skin69 napisał:

Podaj ze szczegółami komponenty PC, czy też laptopa i wynik komendy ipconfig /all z cmd.

Myślisz, że to ma znaczenie skoro jednak udało się osiągnąć 60MB/s w pewnym momencie?

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...