Skocz do zawartości

Jak sprawdzić czy podczas autostartu czy nie uruchamia się niepotrzebne oprogramowanie?


Recommended Posts

7 godzin temu, sznib napisał:

Alt+Ctrl+Del, wybierasz Menadżer zadań, zakładka Uruchamianie. Tam masz wszystkie programy uruchamiane podczas startu systemu i możesz sobie wyłączyć jakieś jak chcesz i nie potrzebujesz.


Skoro piszę, że lista programów menadżerze zadań jest długa to oznacza, że wiem jak go otworzyć. Pytanie odtyczyło, jak sprawdzić, któe z tych programów nie są potrzebne, wgrały się i można je usunąć i jak.

 

 

2 godziny temu, AudiAWX napisał:

Ewentualnie cclainer i wyłącz w pozycji autostart co nie potrzebne.

https://www.ccleaner.com/download

 

Jak określić co można wyłączyć a co nie?

 

 

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, videocs6 napisał:

Pytanie odtyczyło, jak sprawdzić, któe z tych programów nie są potrzebne, wgrały się i można je usunąć i jak.

 

To raczej Ty powinieneś wiedzieć co instalowałeś, co używasz i potrzebujesz np. (antywirus, oprogramowanie myszki, panel sterowania GPU), a które programy są Ci niepotrzebne i można je wyłączyć. Na forum nie ma wróżek, które by wiedziały co tam poinstalowałeś. Jak wiesz jak sprawdzić listę programów w autostarcie, i nie potrafisz rozpoznać co jest do czego to trzeba było zacząć od wrzucenia screena.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, sznib napisał:

 

To raczej Ty powinieneś wiedzieć co instalowałeś, co używasz i potrzebujesz np. (antywirus, oprogramowanie myszki, panel sterowania GPU), a które programy są Ci niepotrzebne i można je wyłączyć. Na forum nie ma wróżek, które by wiedziały co tam poinstalowałeś. Jak wiesz jak sprawdzić listę programów w autostarcie, i nie potrafisz rozpoznać co jest do czego to trzeba było zacząć od wrzucenia screena.

 

Nie wiem od czego było zacząć, opisałem swój problem. Nie brnijmy w to już.

 

20 godzin temu, AudiAWX napisał:

Wstaw zrzut ekranu pomyślimy.

 

Dzięki. Poniżej zrzut ekranu. Ze swojej strony zastanawia mnie Chrome, który jest włączony parokrotnie, ale to pewnie wierzchołek góry lodowej.
 

140138288_procesy1uytkownika.thumb.JPG.58eaa6b15042530dedd7d3d3b5961957.JPG

 

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 23.09.2021 o 22:25, videocs6 napisał:

Ze swojej strony zastanawia mnie Chrome, który jest włączony parokrotnie

 

To są procesy, nie aplikacje. Jedna zakładka, jeden proces. Teraz sprawdziłem, mam 3 zakładki w Firefoxie otwarte, w Procesach jest Firefox x 3.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, videocs6 napisał:

Ktoś widzi coś do poprawy?

Nie da rady tego tak określić, bo skąd możemy wiedzieć czy dany program używasz czy też nie jest potrzebny, bo przesiadłeś się na coś innego?

 

Identyfikacja procesów, to wpisywanie nazwy w google. Proces nie musi kojarzyć się z nazwą uruchamiającego go programu.

 

59 minut temu, sznib napisał:

Jedna zakładka, jeden proces. Teraz sprawdziłem, mam 3 zakładki w Firefoxie otwarte, w Procesach jest Firefox x 3

To tak nie działa. Jedna zakładka, to nie jest jeden proces. Jeden program może uruchamiać kilka procesów, czasem o tej samej nazwie, czasem zupełnie innej.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, wodego napisał:

Nie da rady tego tak określić, bo skąd możemy wiedzieć czy dany program używasz czy też nie jest potrzebny, bo przesiadłeś się na coś innego?

 

Być może nazwy tych procesów ewidentnie wskazują na coś podejrzanego lub niepotrzebnego coco cichaczem wgrało się podczas rutynowej instalacji jakiegoś programu.

Jak to określić? Miałem wrzucić screena to wrzuciłem.

Link to post
Share on other sites

Zobacz sobie w "Dodaj i usuń programy" czy masz coś niepotrzebnego. Czasem się zdarza że instalka oprócz właściwego programu instaluje jakiś shit, typu taskbar do przeglądarki itp. Dodatkowo nie zaszkodzi przeskanować komputera jakimś antimalwarem.

Link to post
Share on other sites
W dniu 22.09.2021 o 13:34, videocs6 napisał:

Witajcie,

 

jak w temacie. Mam wrażenie, ze lista aplikacji otwartych w menadżerze zadań jest coraz dłuższa,a nazwy coraz mniej jasne.

 

Jak zweryfikować, czy coś mi się nie wgrało?

 

 

 

Podstawowe pytanie - czy naprawdę coś Cię gnębi? Czy po prostu szukasz sobie zajęcia i z braku laku wziąłeś się za "analizę" procesów działających w trakcie pracy systemu?

To co ma działać, po prostu działa. Bez znaczenia, czy nazwa jest przyjazna i znana użytkownikowi, czy nie. Jak komputer zacznie Ci się wyłączać, wieszać i po ścianach chodzić, to wtedy można zacząć się martwić. No.....chyba że chcesz oszczędzić RAM (kiedyś to się robiło), ale w dobie obecnych pojemnych modułów raczej się już tego nie praktykuje. Można sobie najwyżej jakieś bzdety powyłączać z autouruchamiania. Bo większość instalek pcha się na chama w miejsce koło zegarka. Ale to już sam wiesz, co instalujesz. 

Link to post
Share on other sites
W dniu 29.09.2021 o 08:19, zbiku90 napisał:

Avast, adaware i malwarebytes naraz :D Nie dość że więcej niż jeden antywirus to gorzej niż żaden, to jeszcze twoja historia przeglądania lata w sieci - bo avast sprzedał.

 

Odróżniasz wirusy od tego co wykrywa adaware i malwarebytes?

 

 

W dniu 29.09.2021 o 08:34, BlackCoffe napisał:

I tak leci bo Google i Facebook też go szpiegują :P

 

Tylko mnie? Ty to jesteś wyjątkowy?

 

Wy dwaj u góry potraficie się wymądrzać, ale rady co zrobić żeby nie szpiegowali, albo żeby zainstalować coś lepszego do Avasta to już nie dacie. Takie cwaniackie pyskówki.  Bez komentarza.

 

 

W dniu 2.10.2021 o 14:04, marko22 napisał:

Podstawowe pytanie - czy naprawdę coś Cię gnębi? Czy po prostu szukasz sobie zajęcia i z braku laku wziąłeś się za "analizę" procesów działających w trakcie pracy systemu?

To co ma działać, po prostu działa. Bez znaczenia, czy nazwa jest przyjazna i znana użytkownikowi, czy nie. Jak komputer zacznie Ci się wyłączać, wieszać i po ścianach chodzić, to wtedy można zacząć się martwić. No.....chyba że chcesz oszczędzić RAM (kiedyś to się robiło), ale w dobie obecnych pojemnych modułów raczej się już tego nie praktykuje. Można sobie najwyżej jakieś bzdety powyłączać z autouruchamiania. Bo większość instalek pcha się na chama w miejsce koło zegarka. Ale to już sam wiesz, co instalujesz. 

 

 

Mam 16GB RAMU. Po uruchomieniu na komputerze nie jest nic włączone, a pokazuje mi 50% zajętej pamięci.

Autouruchamianie już przerabiałem. Tam raczej ok.

Link to post
Share on other sites
6 minut temu, videocs6 napisał:

ale rady co zrobić żeby nie szpiegowali, albo żeby zainstalować coś lepszego do Avasta to już nie dacie

Chcesz prostej rady?

Zamknąć się w piwnicy bez wychodzenia na zewnątrz. Z dala od internetu. Twoje oczekiwania na rady tego typu to czysta utopia w obecnych czasach. 

50% zajętej pamięci przy 16GB ramu? Nie sądzisz, że to norma? Dołóż kolejne 16GB, będziesz miał zajęte 25%. Zamiast Avasta, kup licencję na Nortona albo Bitdefender. 

I @BlackCoffe to kobieta. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, marko22 napisał:

Chcesz prostej rady?

Zamknąć się w piwnicy bez wychodzenia na zewnątrz. Z dala od internetu. Twoje oczekiwania na rady tego typu to czysta utopia w obecnych czasach. 

50% zajętej pamięci przy 16GB ramu? Nie sądzisz, że to norma? Dołóż kolejne 16GB, będziesz miał zajęte 25%. Zamiast Avasta, kup licencję na Nortona albo Bitdefender. 

I @BlackCoffe to kobieta. 

 

Przecież o tym piszę...  więc o co im chodzi, z tego typu pier#$#)#m.

Jak nie mają nic do powiedzenia, to niech pocwaniakują sobie w zamkniętej piwnicy.

Link to post
Share on other sites
27 minut temu, videocs6 napisał:

Ty to jesteś wyjątkowy?

Wyjątkowy nie. Ale wyjątkowa już tak :P Mnie szpieguje tylko Google, nie mam konta na FB. 

Nie zapominaj, że 10 też wysyła swoje dane, programy też. Ściągają się aktualizacje [i to nie tylko do Windowsa] i to też zabiera RAM. 

Link to post
Share on other sites

Ale nie każcie mi tłumaczyć co wyłączyć co włączyć.
Procesów na chodzie 46.
Chrome jak widać i wszystko na luzie. Ale z godzinę po wgraniu systemu trzeba podłubać.
A wszystko na starej i7 860.
W nowszych sprzętach mam jeszcze większy luzik.
Ale owszem te wszystkie telemetrie i inne pierdoły... Autostarty xboxow, i całej reszty patałajstwa.
Blokada komunikacji z microszrotem w zaporze.
A czy to coś daje? Hmmmm, dobry chumor i zero przycięć czy innych dziwnych....
Komp ma się zająć tym co robię a nie pierdolami.
Chociaż jak się zastanowić to Konfiguracja zajmuje mi dobre 12 godzin. cd701dd5a8df8589f0474e0009716922.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...