Skocz do zawartości

Smart Acces Memory nie mozna wlaczyc


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez zbiku90,

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie

 

Jak w temacie nie moge uruchomic funkcji SAM

 

Mam Karte RX 6800xt, Ryzena 7 5800x, chipset X570, najnowszy Bios, najnowsze stery, swiezo zainstalowany Windows 10,

Po wlaczeniu funkcji SAM w Biosie i zapisaniu ustawien wywala mnie ciagle do Biosu(Windws nie startuje)

Szczerze mowiac troche to irytujace bo spelniam wszystkie wymagania a mimo to lipa.

 

Moze ktos wie cos wiecej na ten temat.

Z gory bardzo dziekuje za wszelkie sugestje.

Edytowane przez mirko-36
Link to post
Share on other sites
  • mirko-36 zmienił tytuł na Smart Acces Memory nie mozna wlaczyc
po wylaczeniu obslugi CSM system nie wstaje, wyrzuca mnie odrazu do Biosa
Samo wyłączenie nic nie da. Musisz jakimś programem do partycjonowania zmienić rodzaj partycji systemowej na gpt. Można to zrobić bez utraty danych, sam to z miesiąc temu przerabiałem. System musi być uruchamiany w trybie UEFI a nie LEGACY.
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Nie ma problemu, system jest swierzy tak ze nie mam nic na kompie wiec moge go jeszcze raz zainstalowac. Tylko ze przy instalacji mnie sie nie pyta w jakim trybie ma system instalowac. Tz ja robie tylko przywracanie systemu.

Edytowane przez mirko-36
Link to post
Share on other sites

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

Z tej strony pobierz narzędzie, zrób instalkę np. na pendrive min. 8gb. Przed instalacją WYŁĄCZ CSM w biosie. Podczas instalacji jak dojdziesz do tworzenia partycji to musisz usunąć wszystkie i porobić od nowa. Jeśli wszystko będzie w porządku to instalator utworzy 2 niewielkie partycje przed partycją C.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

No tak tylko ze jak wylacze CSM to mi komp nie wystartuje. Chyba ze masz na mysli instalacje windowsa z poziomu Bios? Sory za moze glupie pytania ale ja totalny laik jestem w tym temacie.

No nistety po wylaczeniu CSM instalacja windolsa sie zapetla i nie moge go zainstalowac, dochodzi do aktualizacji i zaczyna instalowac od nowa i tak w kolko

No super, teraz to wogule nic nie startuje, nawet SSD na ktorym mialem wczesniej zainstalowany Windols

-- OK panowie aktualizacja, wrucilem w Biosie do ustawien fabrycznych i instalka Windowsa poszla, zrobilem z partycjami tak jak zbiku90 pisales. Windows zainstalowal sie nawet w UEFI, po wlaczeniu w Biosie SAM nawet Windows wstal i na ta chwile sprawa wyglada tak

20210925_001552[1].jpg

Dzieki serdeczne chlopaki, nie bez problemow ale cel wykonany, serdeczne dzieki Zbiku90 iCozzy

macie u mnie flache.

PS; jeden SSD mi znikna ale to juz male piwo, jakos go znajde

Edytowane przez mirko-36
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...