Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych INTEL, aka trzeci gracz


Recommended Posts

1 minutę temu, wojciech spychała napisał:

Sprawdzam właśnie A380 na najnowszych sterownikach


Sprawdzisz czy rebar działa z tą kartą na starszych płytach typu x370, b350 czy a320? O ile masz możliwość. Myślę że kilka osób może być ciekawa. W tym ja.  Bo nigdzie tego nie widziałem. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

@wojciech spychałapróbowałem czytać testy 4090 na telefonie i... poległem. Musi wersja mobilna być tak ciężka do skonsumowania? Serio, przeczytałem przedwczoraj kilka (naście) różnych recenzji Lowelasa i tylko na Bęczmarku wymęczyłem się jak mops. 

Dałoby się wrócić po części do starej formy? 

https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/radeon-rx-vega64-test.html

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, MiK napisał:

Sprawdzisz czy rebar działa z tą kartą na starszych płytach typu x370, b350 czy a320? O ile masz możliwość. Myślę że kilka osób może być ciekawa. W tym ja.  Bo nigdzie tego nie widziałem. 


Lokalnie mam tylko B550 - ale poszukam w redakcji, może jakaś starsza płyta się znajdzie (przy czym najstarszy CPU jaki mam to R5 3600). A skąd podejrzenie że może być coś nie tak z tymi płytami i kartą Intela? ReBar jest bezpośrednio w specyfikacji PCI-E 3.0, zatem jeżeli płyta główna dostała aktualizację BIOS odpowiednią to wszystko powinno śmigać. 

@Rebelmind masz na myśli podział na podstrony? Obawiam się, że nie, choć ja też tak preferowałem wstawiać artykuły. Ale pracujemy nad rozwijanym menu, które będzie się scrollować razem z czytaniem (tak, aby w każdej chwili móc skakać po kotwicach). Podział na podstrony ponoć generowała za duży syf w SEO... Ale obstawiam, że ktoś, kto to wymyślił, nie brał pod uwagę testów, które zacznę robić :P 

Link to post
Share on other sites

Ta technologia jest... specyficzna :P  Ale tak, chcę przygotować porównanie na kilku filmikach.  W zasadzie jedyne gdzie widziałbym sens jej stosowania to gry e-sportowe, gdzie generuje mniejsze opóźnienia od faktyczniej synchronizacji, ale jakość jej działania pozostawia jednak wiele do życzenia, przynajmniej na tym (bardzo wczesnym) etapie. 

Link to post
Share on other sites

Strasznie mnie kusi wziąć A750 :lol:

 

Lepiej poczekać na testy, co nie? Szczególnie w kwestii sterowników, stabilności itp. bo wydajność mniej-więcej jest znana.

 

Jak myślicie, ceny mogą "delikatnie" spaść jakiś czas po premierze?

Edytowane przez CjFalcon
Link to post
Share on other sites
19 minut temu, CjFalcon napisał:

Jak myślicie, ceny mogą "delikatnie" spaść jakiś czas po premierze?

Jako że karta nie wisi w próżni - patrz na ceny konkurentów (3060, 6600 XT). Poza tym istotna będzie podaż faktyczna w sklepach jak i rozpoznawalność produktu na rynku (a jak na razie nawet największe portale w pl nie dostały sampli do testów). 

 

Cena powinna siąść, bo jest to produkt z zerową rozpoznawalnościa a już bogatą historią (opartą głównie na oczekiwaniach / domysłach / przeciekacg). 

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Czy ogólnie jest sUabo to temat względny i mocno dyskusyjny. Oczekiwałeś, że dogonią konkurencję? Bo ja nie. Liczyłem na konkurenta dla max 3060 Ti i taką kartę Intel wysmarował. Jest nierówno (w DX11 wręcz tragicznie) ale praktycznie zrealizowali swoje obietnice i założenia. Cenowo też próbują go przynajmniej pozycjonować deczko taniej, ale imho zbyt drogo nadal. Czy jest potencjał przed Battlemage? Zdecydowanie, jak również pole do poprawy przy wjeżdżających Alchemistach. 

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Wszyscy czekali na nowe gpu a nikt nie kupuje!

 

Nikt też nie udostępnił rzetelnych testów nt. wydajności w AI i innych ogólnych problemach obliczeniowych. 

 

20230324_115631.thumb.jpg.2307aeebd15931689c59b168bd863f20.jpg20230324_115640.thumb.jpg.6bf1849d595757d41807758c584b0f2c.jpg

 

Pora na testy!

sterowniki ... 

image.png.d59973ded54dba02772166b9658aef0d.png

image.png.7ef3ad8dfdec77c249a80bcdf4feb36f.png

 

a co by nie było mam "oficjalny OEM kernel" sugerowany przez intela 

Edit2. 

To w sumie nie problem intela do końca, to problem ubuntu i dkms, który jak buduje przez apt-get to musi od razu zrobić moduł dla wszystkich kerneli. ... omg. 

Edit3

Sterowniki zainstalowane. Chyba działają -.-"   Tzn jak teraz próbuję zrobić wycinek ekranu, kiedy mam odpalony terminal, wtedy gnome mi się resetuje xD

Udało mi się nawet uruchomić unigine heaven ... po chwili ścierwienia jednak umiera. 

Edit 4.

Do dalszych testów wracam w wtorek.  Mam zamiar odpalić jakieś sensowne obliczenia. 

Wspomnę tylko, że pod windowsem nie miałem problemów z instalacją sterownika. Tylko tutaj niestety, wg tego co znalazłem, to karty ARC (alchemist) nie wspierają wirtualizacji i np z Ubuntu pod WSL2 nie będą chciały współpracować. Sprawdzę jeszcze jednak dla pewności.

 

Co do samego ścierwienia pod ubuntu, to może być jednak problemem brak ReBAR na moim sprzęcie roboczym. Mam tam threadrippera 1920X na płysie Asrock PhantomGaming 6. Wg Asrocka jednak ta płyta wspiera ReBAR, więc we wtorek szykuje się aktualizacja BIOS :)  

 

Co do samej karty, to największe wrażenie sprawiło pudełko. Panie i Panowie, czułem się jakbym otwierał pudełko ze sztućcami Gerlacha. Co więcej pudełko przyszło w innym, większym pudełku, w którym pudełko było wsadzone do gąbczastej wytłoczki. Także miałem szary karton, w którym było wypełnienie piankowe, które chroniło pudełko na kartę graficzną. 

 

Teraz cena. Karta kosztuje ok 1300, jeżeli okaże się bezużyteczna do AI, wtedy trafi gdzieś jako adapter monitora, jeżeli jednak będzie tak szybka jak przynajmniej RTX 2060, wtedy świętujemy. Będzie w końcu alternatywa dla monopolu nvidii i chętnie użyje ją w projektach. Obecnie pod ręką do porównania jeszcze RTX 2080Ti. Zobaczymy. Nadzieje mam wielkie. Drobne "trudności" techniczne pod linuksem to "norma" jak ktoś chce robić coś więcej niż wyświetlać pulpit i nawet instalując api zielonych zdarzają cię zgrzyty. 

  • Lubię to 3
  • Haha 2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...