Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siemka, przymierzam się do zakupu nowej grafiki. Celuje w RTX 3080 lub RTX 3080Ti, jeżeli znalazłby się w dobrej cenie. Tylko pytanie czy dopłata jest sensowna ? Czy jest duży skok wydajnościowy ? Na oku narazie mam RTX 3080 AORUS XTREME, jest chyba w najlepszej cenie, miał go ktoś może i czy może dać opinie ? :D I dodatkowo chciałbym, żeby już nie zakładać nowego wątku zapytać jaki zasilacz polecacie w cenie 600/700zł właśnie pod owe karty, wiem że z Corsair są jakieś spoko, ale które modele dokładnie.. Dzięki z góry za pomoc :D

Link to post
Share on other sites

corsair rmx 850 albo seasonic GX-850 80Plus Gold.  Jak się nie upierasz co do konkretnej marki to na 3080  wulkano.pl (biały strix i suprim x) i krsystem (suprim x) mają niezłe ceny, a w fox komputer masz jak mnie pamięć nie myli 3080 aorus xtreme w zbliżonej cenie do strixa i suprim x. Nie wiem czy jest sens płacić za 3080 ti od 8500 zł w górę (najtaniej to ok 8200 tuf, bo poniżej 8k to jakieś paździerze).

Edytowane przez tokacz
Link to post
Share on other sites

Ja mam 3080 Strix OC bez LHR i karta jest spoko, nie jest głośna i jest bardzo wydajna, ale teraz brałbym Aorusa bo jest IMO ładniejszy. W Strix też możesz mieć większe prawdopodobieństwo piszczących cewek niż w przypadku Aorusa. U mnie w Strixie pojawiły się piszczące cewki po wymianie termopadów, ale to jest też powiązane z dociskiem backplate'a i twardością termopadów. Co do Suprim to nie wiem jak teraz wygląda sprawa z tymi kondensatorami wadliwymi...

Link to post
Share on other sites

1. msi suprim x bo najtańszy

2. jeśli miałbym wybierać tylko  między aorus extreme, a strixem oc to wybrałbym kartę asusa.

Różnice wydajnościowe między nimi są tak niewielkie, że nie ma sensu się nimi sugerować bo przeważnie i tak robi się undervolting. Jeśli zależy ci na ekstremalnym oc czy każdej klatce bierz tą która ma najwyższy power limit

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, bonuz napisał:

Ja mam 3080 Strix OC bez LHR i karta jest spoko, nie jest głośna i jest bardzo wydajna, ale teraz brałbym Aorusa bo jest IMO ładniejszy. W Strix też możesz mieć większe prawdopodobieństwo piszczących cewek niż w przypadku Aorusa. U mnie w Strixie pojawiły się piszczące cewki po wymianie termopadów, ale to jest też powiązane z dociskiem backplate'a i twardością termopadów. Co do Suprim to nie wiem jak teraz wygląda sprawa z tymi kondensatorami wadliwymi...

co do piszczących cewek to w każdej się mogą trafić, szanse podobne. Miałem 3070 tuf oc i nie piszczały, w 3080 tuf oc też mi nie piszczą.

5 minut temu, bonuz napisał:

W Aorusach była też chyba gwarancja dłuższa o rok względem Strixa. Nie wiem jak jest teraz.

nie wiem czy nadal obowiązuje:

https://member.aorus.com/pl/productwarranty

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Panowie to co ostatecznie https://www.komputronik.pl/product/728711/gigabyte-geforce-rtx-3080-aorus-xtreme-10g-2-0-lhr.html?gclid=CjwKCAjw4qCKBhAVEiwAkTYsPH0MA1uusuKTTiel2Wfk7GDafUwjO1cTEMTGNHDARiKaV2yHzOjNvRoCnZkQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

będzie najlepszym wyborem ? Nie powiem, że zależy mi też na wyglądzie karty bo obudowa na biurku będzie aaa no i zamierzam kartę zamontować wertykalnie. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, szyszka198 napisał:

Panowie to co ostatecznie https://www.komputronik.pl/product/728711/gigabyte-geforce-rtx-3080-aorus-xtreme-10g-2-0-lhr.html?gclid=CjwKCAjw4qCKBhAVEiwAkTYsPH0MA1uusuKTTiel2Wfk7GDafUwjO1cTEMTGNHDARiKaV2yHzOjNvRoCnZkQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

będzie najlepszym wyborem ? Nie powiem, że zależy mi też na wyglądzie karty bo obudowa na biurku będzie aaa no i zamierzam kartę zamontować wertykalnie. 

Strix wertykalnie podświetla wentylatory od paska RGB ale bardzo słabo i nierówno. 

Jak masz bardzo ciemna szybę w obudowie to słabo to widać i resztę ledow np. na wentylatorach obudowy, pompie czy płycie trzeba mocno przygasić żeby się to komponowało.

48 minut temu, tokacz napisał:

tak i jeszcze masz corsair hx850 z wyższej półki oraz SuperFlower Leadex III - ale słabo dostępne w PL

https://www.proshop.pl/Zasilacz-do-komputera/Super-Flower-Leadex-III-Gold-850W-Zasilacz-do-komputera-850-wat-130-mm-80-Plus-80-Gold/2832369

Z tych zasilaczy, które wybrałeś wg mnie każdy będzie odpowiedni. :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...