Skocz do zawartości

Wzmacniacz słuchawkowy z DAC (1000zł)


Recommended Posts

  • Tiamina zmienił tytuł na Wzmacniacz słuchawkowy z DAC (1000zł)

A co to znaczy "naprawdę dobry"? Naprawdę dobre sprzęty mogą mieć jedno zero więcej na końcu ceny. ;) W twoim budżecie możesz polować na Topping DX3Pro. Jest to jedna z tych chińskich konstrukcji, która może zawstydzić resztę globu. Ma wyjątkowo dobre parametry pracy - Bardzo niskie szumy własne, świetną impedancję wyjściową, dość mocy do napędzenia trudnych słuchawek i trzy różne wejścia cyfrowe oraz pilot w bonusie. Obecnie jest go bardzo ciężko dostać, więc możesz ponegocjować cenę Aune X1S albo dorzucić stówkę.

 

Aune oferuje taki sam zestaw wejść, równie sporo mocy i nieco gorsze parametry pracy - szumy idą ostro w górę, gdy się go ostro zagoni do roboty - w okolicach 300mW na kanał. Czy tyle potrzebujesz, to zależy od twoich słuchawek. Większość tyle nie potrzebuje, ale są niektóre planary, które tyle łykną przy bardzo głośnym odsłuchu. Wartym wspomnienia mankamentem względem konkurenta jest przeciętna impedancja wyjściowa. W przypadku słuchawek o bardzo niskiej impedancji będą problemy z kontrolą niskich tonów. Przydałoby się, aby miały 50OHm lub więcej. Brak pilota.

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, Karister napisał:

A co to znaczy "naprawdę dobry"? Naprawdę dobre sprzęty mogą mieć jedno zero więcej na końcu ceny.

Naprawdę muszę tłumaczyć? czyli w kwocie jaką podałem bo do 1000zł pewnie nie jeden bubel by się przewinął dlatego chcę aby napisał ktoś kto siedzi w temacie.Więc co polecisz podwyższając kwotę do 1500zł?

Edytowane przez Tiamina
Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, Tiamina napisał:

Naprawdę muszę tłumaczyć?

 

Nie nie musisz, ale wtedy nie wiadomo, czego oczekujesz. W świecie audio "dobry" ma różne interpretacje. Na przykłada masa audiofilów jara się DACami R2R, bo podobno grają i dają "synergię dźwięku". Z mojego punktu widzenia mają masę szumów i są do bani. Jak zechcę wprowadzić szumy do sygnału, użyję do tego DAC z pokładowym EQ, ale to jest takie nieaudiofilskie... Moje purystyczne podejście do tematu, stawiające pomiary i fizykę na pierwszym miejscu, jest raczej niepopularne. Poza tym bez info, w jakie słuchawki celujesz, to też jest nieco wróżenie z fusów, bo nie wiem, czy faktycznie trzeba szukać wzmaków z 1W mocy, czy może 100mW spokojnie wystarczy. Nie wiem też, co będzie źródłem. Zakładam, że PC, więc wybieram takie z wejściem optycznym, aby uniknąć problemu z brakiem izolacji elektrycznej audio i PC. Tak u mnie brzmi ton prosty 1kHZ po wejściu optycznym: klik, a tak po USB: klik. Oczywiście mój przypadek nie oznacza, że też będziesz miał takie problemy, ale moim zdaniem, lepiej od razu im przeciwdziałać.

 

7 godzin temu, Tiamina napisał:

Więc co polecisz podwyższając kwotę do 1500zł?

 

Nie kojarzę nic w tej cenie. Jeśli chcesz iść dalej kilka setek z budżetem w górę, możesz rozważyć dwa klocki: Topping D50 + A50. Bardzo niskie szumy, doskonała impedancja wyjściowa (<1OHm), olbrzymia moc (do 3W na kanał @ 35OHm bez wzrostu zniekształceń), pozwalająca puścić z dymem niemal każde słuchawki na rynku. Zarówno DAC i AMP mają nową rewizję z literką 's' na końcu. Nie wiem, czym się różnią poza stówką więcej w cenie. Z ewentualnych wad to D50 jest zasilany z USB, więc wygodnie będzie tylko w przypadku obecności PC w pobliżu. Gdybyś chciał go używać w torze stacjonarnym, trzeba by jeszcze rozważyć zasilacz z tej serii - P50. Ciężko też mi powiedzieć, czy po tym zasilaniu z USB nie dostaną się jakieś szumy z PC. Problemem A50 jest to, że włącza/wyłącza się go, wciskając power na 1s, a gain zmienia się poprzez jego krótkie kliknięcie. W ten sposób podczas wyłączania dość łatwo można przypadkowo zmienić gain z low na high. A50 gain ma ustawiony na +9dB, a A50s na +6dB, co daje odpowiednio osiem i cztery razy więcej mocy. W obu przypadkach taka omyłkowa zmiana może uszkodzić słuchawki. 9dB więcej może też zakłuć w uszy, jeśli masz mocno rozkręconą głośność i omyłkowo zmienisz gain z low na high. Ja bym skręcał głośność do 0 przed wyłącz/włącz.

 

Nieco drożej masz SMSL M500. Ma dobre parametry i przyzwoitą moc (do 0.5W @ 35OHm - czyli dość dla większości słuchawek na rynku). Bulisz za MQA, które moim zdaniem jest zbędne. Prywatnie nie widzę powodu, aby go wybrać zamiast D50 + A50, jeśli wspomniane zasilanie z USB nie jest problemem.

 

Jeśli nie zwracasz uwagi na walory estetyczne, możesz pójść w różnych producentów DAC i AMP. Na przykład DAC D50 lub D30 (chyba już niedostępny) od Toppinga i AMP JDS Labs Atom (bajecznie niskie zniekształcenia, 1.1W @ 35Ohm, doskonała impedancja wyjściowa poniżej 1Ohm). Powinno się zmieścić w 1500. JDS ma też nowy wypust tego wzmaka z plusem w nazwie. Oba są świetne.

 

Kolejne przystanki cenowe to Topping DX7Pro (ma te same problemy z impedancją wyjściową, co Aune) oraz RME ADI 2 DAC FS (kombajn muzyczny bez żadnych z wcześniej wymienianych wad).

 

7 godzin temu, Tiamina napisał:

czyli w kwocie jaką podałem bo do 1000zł pewnie nie jeden bubel by się przewinął

 

Buble i perełki trafiają się w różnych przedziałach cenowych. 10k w cenie nie znaczy, że będzie dobrze, ale na pewno będzie audiofilsko. :D 

 

 

Edytowane przez Karister
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Kolego chodzi o WYBÓR urządzeń w czołówce i w danej kwocie tak proste w rozumieniu.Również dobrze nie zakładał bym tematu i na własną rękę szukał i testował na własny słuch wszelkiej maści tego typu urządzeń-nie ma na to czasu.

Ale widzę że masz pojęcie w tym temacie i o to mi chodziło,ktoś kto się zna i w danej kwocie poda kilka ciekawych/najlepszych urządzeń którymi można się zainteresować,sprawdzić w praktyce.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...