Skocz do zawartości

samsung odyssey g7 27 csgo


Recommended Posts

Cześć, jestem już na ostatniej prostej w zakupie tego monitora, ale nurtuje mnie jedna rzecz na którą nie znalazłem odpowiedzi w internecie.

 

Głownie będę grał w csgo na ustawieniach rozdzielczości 4:3 rozciągnięte, pytanie czy przy takim ustawieniu monitor nie będzie sprawiał problemów z zrywaniem obrazu, czy inny lag ekranu. Gdzieś/ktoś miał z tym problem i zastawiam się czy nie będzie to samo u mnie. Głownie pytanie to kieruję do osób które mają ten monitor i mogą podzielić się spostrzeżeniami.

 

 

Tutaj filmik z tym o co mi chodzi.

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Wik-Mar napisał:

Ten monitor ma 16:9 to po grzyba będziesz ustawiał na 4:3 i rozciągał obraz co skutkuje takimi efektami.

Nie no kolego, Ty tak na serio?

 

To tak jakby napisać - po co używasz firefoxa, skoro masz internet Explorer... Zlituj się chłopie :) To są indywidualne sprawy każdego co kto chce robić, jak i dla czego. 

Wyraźnie napisałem o co mi chodzi i pytanie jest skierowane do osób które mają taki monitor, czy mogą coś w tej kwestii powiedzieć. Jeśli go nie masz to po co na siłę chcesz dodawać swoje 5 groszy :)? 

 

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, Wik-Mar napisał:

miałem ten monitor i się go pozbyłem z tego powodu

Jak chcesz dobry monitor do csgo to polecam ten  Monitor ASUS ROG Swift 24,5" (PG259QNR)

Chce 27 bo chce go używać też do ps4 pro. Miałem msi 27 zakrzywiony i wielkość mi odpowiadała, ale full HD to jednak za mało na 27 i drażniły mnie piksele, podobnie jak przesiadka z 240 Hz na 165, też była odczuwalna.

 

A w jakim okresie go miałeś? Wygląda na to że najnowszy firmware bardzo dużo naprawił. 

Edytowane przez goodjuke
Link to post
Share on other sites

Sam mocno zastanawiam się na G7, głównie 32" vs 27" vs iiyama 34" Ultrawide.

 

Naoglądałem się trochę na YT i z tego co widziałem w kilku recenzjach, to 27" ma lepszy panel od 32" w przypadku G7, a w filmie autor nie zaznaczył jaki duży monitor. Może to właśnie na większym ma te problemy? 

Link to post
Share on other sites

Ehh, głupoty piszesz. Najnowszy G9 (2. gen) ma problemy produkcyjne (powstałe w wyniku produkcji) i po prostu należy tego medelu wystrzegać. 

 

Csgo to mój podstawowy tytuł, Samsunga G7 27" miałem przez dobre pół roku. Granie w 1920x1440 (4:3) rozciągnąięte to BAJKA w tym konkretnym tytule. Powiedziałbym, że nie ma lepszego monitora pod kantera (a najszybsze TN są tylko nieznacznie szybsze, mając jednocześnie kompletnie nieakceptowalne kolory). 

 

Zrobiłem przesiadkę na Odyssey G9 (pierwsza gen) i gram w 2560x1440 rozciągnąnięte z natywnej 5120x1440 i przyznaje po czasie, że 1920x1440 na G7 wyglądało lepiej. 

 

Autorze: kup, koniecznie zainstaluj sterowniki od producenta i testuj. W najgorszym razie zwrócisz - przy czym moim zdaniem nie będzie potrzeby ;)

 

Masz konkretne pytania to pisz. 

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
11 minut temu, Rebelmind napisał:

Ehh, głupoty piszesz. Najnowszy G9 (2. gen) ma problemy produkcyjne (powstałe w wyniku produkcji) i po prostu należy tego medelu wystrzegać. 

 

Csgo to mój podstawowy tytuł, Samsunga G7 27" miałem przez dobre pół roku. Granie w 1920x1440 (4:3) rozciągnąięte to BAJKA w tym konkretnym tytule. Powiedziałbym, że nie ma lepszego monitora pod kantera (a najszybsze TN są tylko nieznacznie szybsze, mając jednocześnie kompletnie nieakceptowalne kolory). 

 

Zrobiłem przesiadkę na Odyssey G9 (pierwsza gen) i gram w 2560x1440 rozciągnąnięte z natywnej 5120x1440 i przyznaje po czasie, że 1920x1440 na G7 wyglądało lepiej. 

 

Autorze: kup, koniecznie zainstaluj sterowniki od producenta i testuj. W najgorszym razie zwrócisz - przy czym moim zdaniem nie będzie potrzeby ;)

 

Masz konkretne pytania to pisz. 

O dziękuję Ci kolego za twoja wypowiedź, jest ona dla mnie bardzo pomocna :)

 

Tak jak napisałem na początku, z gier głów ie CS, ale gram też w inne tytuły typu forza 4 i chce podpiąć pod niego też ps4 pro. 

 

Wracając do csa, to miałem przez chwilę 27 od msi też zakrzywiony i pamiętam że bardzo mi pasował, jednak miał tylko 165 Hz, a przesiadłem się z 240 i czułem ten spadku mocno. Jako że to CS to nie gra się w niego dla ładnej grafiki, tylko po to żeby poznawać nowych kolegów ze wschodu :) i w tym wypadku używam aktualnie 4:3 800x600 rozciągnięte, bo tak od lat gram i nie chciałbym tego zmieniać. 

 

Pokładam duże nadzieję w najnowszym firmware do G7, jednak na internecie próżno szukać informacji na temat, co wprowadza nowy FM. Ale tak jak mówisz, głównie modele 32 miały problemy. Zobaczymy :) jutro jadę go kupić i zobaczymy co się stanie :D

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Popieram @Rebelmind. Mam ten monitor od maja. Pracuję na nim oraz gram (tylko) w kantera.

 

Gram w 1920x1440, bez kagańca w postaci g-sync czy innych synchronizacji. Nie zauważyłem lagów ani innych problemów. Przed tym monitorem miałem cu34g2 - tutaj problemem było 21:9, zbyt szeroki ekran dla mnie (musiałem wymuszać tryb 16:9 i potem rozciągać software'owo te 4:3). Większe zakrzywienie w Samsungu też poprawiło komfort grania (1000 vs 1500R w aoc).

 

Ja osobiście polecam! 

Edytowane przez karolkn
  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

800x600 na G7 będzie wyglądać tragicznie (1920x1440 ma identyko proporcje ekranu i gra się w csgo miodnie). 

 

Wcześniej miałem stare VA (AOC AG322QCX), matryca z efektywnym odświeżaniem 24ms; jeszcze wcześniej TN 60ms (te 20 lat temu monitory 120/144Hz były w opór drugie względem moich możliwości finansowych) i przesiadka na G7 to - tak jak pisałem - BAJKA. 

 

Okazyjnie gram jeszcze w PoE, Hitmana i czekam na dobre strategie. 

Link to post
Share on other sites

Rebel, a przymierzałeś się do 32" czy z góry założyłeś 27? Zastanawiam się, bo cenowo praktycznie nie ma różnicy jak się poszuka, a chociaż widziałem na półce oba rozmiary w niedużej odległości, to niestety dość wysoko i pod kątem, więc nie mam pojęcia czy te 32" w 16:9 to już przegięcie, czy te 27" zrobi robotę.

 

Przeskakuję z leciwego LG 24GM77 więc nie boje się o skok jakościowy, ale zastanawia mnie gabaryt...

Link to post
Share on other sites

To może ja chociaż nie pytany podejdę do tablicy :D miałem kiedyś aoc q3279vwf. Przesiadka z jakiejś tn 24" 144hz... Nie mogłem ogarnąć tak dużego ekranu. Siedzę dość blisko i w kanterze nie nadążałem. Dobrze, że umarły w nim piksele to oddałem go do sklepu w ramach rękojmi i przejściowo korzystałem z (chyba) c24g1 - cóż za ulga :D potem kolejny aoc, wcześniej wspomniany cu34g2, był idealny na wysokość (takie rozciągnięte 27"). 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Mnie od 32" odrzucił promień krzywizny - on jest duży i MOCNO gięty. Robiłem przesiadkę z innego 32" 2K - więc rozmiar miałem już ogarnięty (w sensie przyzwyczajenia) ale ta krzywizna... 

 

A potem, jak już miałem G7 27, to trafiłem na recenzje, że jedna wersja 32" ma inną, wolniejszą matryce. PODOBNO wersja 32" miała się doczekać reedycji (deklaracje producenta) ale nie trafiłem nigdzie na potwierdzenie tych informacji. 

 

Moim zdaniem możesz spróbować 32", bo immersja jest kwestią subiektywną - i to, że mi nie podeszło nie oznacza, że Tobie by nie podeszło. Kupuj, kupuj i dziel się info z pierwszej ręki tutaj - trzeba budować bazę wiedzy. 

Link to post
Share on other sites

Dobra, kupiłem :) wrażenia za w porządku, na natywnej rozdzielczości żadnych "fal" ani przeciętego ekranu. Problem jest na innych rozdzielczościach. Na moich ustawieniach na których chciałem na nim grać, występuje efekt fal, tak jak kiedyś było w monitorach crt gdy wcisnęło się jakiś przeciska z zmiany, tylko tutaj nie jest to aż tak drastyczne, ale niestety nie da się tego przeoczyć :) 1920x1440 wszystko pięknie i wyraźnie, chyba będę musiał przejść na nową rozdzielczość :)

 

Link to post
Share on other sites

Zobaczyłbyś jak wygląda 2560x1440 rozciągnięte na moim G9 (natywne 5120x1440)... Modele postaci są praktycznie 1.5-2x szersze niż były @ 1920x1440 w G7 :D:D:D

 

Myślałem, że to będzie monitor na długie lata ale już zapowiadają 4K 240Hz... Zdradzę Ci w sekrecie, że im więcej linii w poziomie tym obraz 4:3 jest wyraźniejszy. Wtedy, z tych 3840x2160 robisz sobie custom rozdziałke pod Csgo 2880x2160 (znowu pełne 4:3). Testowałem takie coś na tym Asusie XG27UQR (4K, 144Hz) i wyglądało fantastycznie (tylko 144Hz to mało, a i matryca IPS moim zdaniem do kanterna się nie nadaje - za dużo ciemnych miejsc). 

 

No nic, życzę wielu ugranych clutchy! 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...