Skocz do zawartości

przedziwna sytuacja- nowiutki, fabryczny komputer


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Pawian,

Recommended Posts

Od około 11h jestem szczęśliwym posiadczem nowego komputera. Intel i3, gtx 1650 super 16 gb ramu. Komputer pracował od 14 do 21, 2 h przerwy i od 23 do teraz. odpaliłem grę na steamie, jakies battle royale. Po około 15 minutach gry (średnio 90 fps), nagle zrobił sie biały ekran, z głośników zaczął wydobywać się "trekot", a nagle ekran sie zrobił czarny i światełko na monitorze zaczęło migać .... Nawet chyba nie ma na tym komputerze opcji restartu, więc odłączyłem zasilanie, podłączyłem i niby wszystko działa, ale nie ukrywam, że jestem w lekkim szoku....

ktoś wie co mogło się stać??

Drugi raz przed chwilą taka sytuacj,a w trakcie gry w grim dawna. Jak to możliwe przy nowiutkim sprzęcie?

Link to post
Share on other sites

Pełna specyfikacja (szczególnie zasilacz); jeśli płyta ma diody diagnostyczne (Gpu / Cpu / Boot / Ram) to która się świeci? Jeśli nie ma diod - podłącz buzzer pod płytę (jeśli masz). 

 

Problem zaistniały pod obciążeniem Gpu (Gra) może sugerować anse ze strony tego podzespołu i/lub zasilacza. 

 

Sprzęt fabrycznie nowy? Custom czy OEM? 

2 minuty temu, Pawian napisał:

Gotowiec z morele,

 

Możliwe, że dostałeś GPU po zwrocie - felerną. Jeśli masz plomby na śrubach od budy to pozamiatane - robisz zwrot, nie baw się w gwarancje i weź nowy. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
20 minut temu, Pawian napisał:

Gotowiec z morele, nie podkręcany. Wgrałem tylko windows i tyle

Morele i wszystko wiadomo

Pobierz program HWiNFO i przetestuj komputer i podaj pełną specyfikację.

Najgorszy sklep wybrałeś dużo klientów ma z nimi problemy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Komputer nie był używany tu chłopakom chodzi o to że gpu mogłeś dostać po zwrocie lub innych historiach.

Zresztą możesz sobie odpalić HDD info i sprawdzić ile godzin pracy na dysk.

Nie mniej jednak jak już padła taka sugestia ja bym oddał tego kompa i kupił kolejnego.
Jak jest na gwarancji i masz go kilka dni to zwrot 14 dniowy bez podania przyczyny i tyle.

Szkoda czasu na diagnostykę...

Link to post
Share on other sites
8 minut temu, raiders napisał:

Komputer nie był używany tu chłopakom chodzi o to że gpu mogłeś dostać po zwrocie lub innych historiach.

Zresztą możesz sobie odpalić HDD info i sprawdzić ile godzin pracy na dysk.

Nie mniej jednak jak już padła taka sugestia ja bym oddał tego kompa i kupił kolejnego.
Jak jest na gwarancji i masz go kilka dni to zwrot 14 dniowy bez podania przyczyny i tyle.

Szkoda czasu na diagnostykę...

 

Właśnie trochę mi szkoda oddawać, bo kupiłem i tak 200 zł taniej niż obecna cena , a z tego co patrzyłem w innych sklepach to podobny sprzęt co najmniej 3500

 

A czy istnieje jakiś program do pobrania/wbudowany który byłby w stanie "powiedzieć" co dokładnie nawaliło, jeśli sytuacja się powtórzy?

I jeszcze jedno: monitor mam dość stary, więc mam też taką przejściówkę hdmi-vga

Edytowane przez Auua
Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, raiders napisał:

Komputer nie był używany tu chłopakom chodzi o to że gpu mogłeś dostać po zwrocie lub innych historiach.

Zresztą możesz sobie odpalić HDD info i sprawdzić ile godzin pracy na dysk.

Nie mniej jednak jak już padła taka sugestia ja bym oddał tego kompa i kupił kolejnego.
Jak jest na gwarancji i masz go kilka dni to zwrot 14 dniowy bez podania przyczyny i tyle.

Szkoda czasu na diagnostykę...

Oddaj tego złoma i kup gdzie indziej

11 godzin temu, Auua napisał:

 

Właśnie trochę mi szkoda oddawać, bo kupiłem i tak 200 zł taniej niż obecna cena , a z tego co patrzyłem w innych sklepach to podobny sprzęt co najmniej 3500

 

A czy istnieje jakiś program do pobrania/wbudowany który byłby w stanie "powiedzieć" co dokładnie nawaliło, jeśli sytuacja się powtórzy?

I jeszcze jedno: monitor mam dość stary, więc mam też taką przejściówkę hdmi-vga

Morele niezłe robi wałki poszukaj na forach, dobrze ci radzą żebyś oddał bo na końcu zostaniesz się z nie działającym komputerem. Piszesz że monitor masz stary HDMI-VGA podpięty może to on robi problemy

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...