Skocz do zawartości

Nowy smartfon, co kupić?


Recommended Posts

Witam, mój aktualny Xiaomi redmi note 4 powiedział dość, wejście USB padło, szkoda kasy na naprawę..czy mógłby mi ktoś polecić jakiś model smartfona z dobrą baterią, szybkim ładowaniem lub ładowaniem indukcyjnym, Dual SIM, minimum 4 GB ram ? Jest coś sensownego w miarę nie drogiego? Max do 1200 zł Kodek Aptx HD jeśli by się znalazł też by było fajnie, ale nie musi. 

Link to post
Share on other sites

Dzieki, wydaje sie fajny, troche poczytalem o nim, doszedlem do wniosku ze wezme sobie na raty cos lepszego, takze spoko. Pytanie tylko czy w podobnych pieniadzach 100-200 zl wiecej nie ma nic duzo lepszego? jak mam zaplacic tyle to juz doloze do czegos co zrobi roznice. Nie znam sie, dlatego pytam, jest jakis model warty jakies doplaty konkretnej? np do 2000 zl, moze cos z wieksza baterią też? boje sie troche ze ta w tym realme bedzie troche przymała. dzieki za odpwiedz

Edytowane przez krzysiekgrwn
Link to post
Share on other sites

No to może Realme GT...






Chociaż mam wątpliwości zawsze gdy siedzi najmocniejszy snap, tu 888, bo często to się gotuje. Podobno Realme w GT sobie radzi dobrze ale wolę serię procków 870 czy 780



Xiaomi/redmi nie trawie, więc by musieli dopłacać bym je polecał, za ten ich zaspamiony system i liczne błędy, to samo cała seria A Szaysunga, nie warta tych złotówek.
A Huawei był naj ale dostał bana.






  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Sam już nie wiem, podobno tak jak mówisz w tym realme gt trochę się grzeje z tego co ogladalem, przez co może ta bateria trochę szybciej uciekać, a znów naogladalem się komentarzy na YT że wersję master edition się nie opłaca.. A moze jakis samsung godny polecenia? patrzałem tego S20FE, ale on nie ma DUAL SIM, a dla mnie to rzecz niezbedna, bo mam karte Polska i Niemiecka, musze byc pod dwoma numerami..żona ma samsunga A5 2017 i zadowolona, pare lat ale trzyma sie, problemow nie ma. ja z Xiaomi juz nie bardzo jak mowilem, wejscie usb padło raz laduje raz nie. Telefon jako telefon OK bez zastrzezen, ale w nowym musze miec juz szybkie ładowanie, DUAL SIM, i przynajmniej te 4GB ram. Jest jakis samsung pod te moje kryteria?

Edytowane przez krzysiekgrwn
Link to post
Share on other sites

minimum 4gb, teraz mam tyle, i wydaje mi sie to minimum dlatego tak napisałem. Jasne ze im wiecej tym lepiej, w sumie to wolalbym wydac jak najmniej, ale dales taka propozycje ze jak czlowiek daje tyle, to juz zastanawia sie czy nie doplacic. Ale chyba sie za mocno napalilem, i zszedlem na ziemie, nie wykorzystam calego potencjalu tego telefonu. Patrzałem też ten Realme 7PRO, tez wydaje sie OK. z tych wyżej ktore podales oprocz Realme GT, który byłby najlepszy?  realme 7, 7pro, 8?

Link to post
Share on other sites

Realme 7 ma baterie wieksza i 30W ladowanie a 7PRO mniejsza troche baterie ale ladowanie 65W, wiec tutaj raczej wersja PRO jak dla mnie, wole 2x szybciej doladowac niz dluzej korzystac o pewnie nie dlugi czas.to tez dla mnie wazne. I w sumie wiecej nie wiem na co tam patrzec, inne procesory, ale ktory lepszy? szybkie ladowanie maja oba, wiec to plus. 

Edytowane przez krzysiekgrwn
Link to post
Share on other sites

Pamiętaj tylko ze przy szybkim ładowaniu co by Ci nie mówiono bateria padnie w około 2 lata. Im szybsze tym szybciej, takie prawa natury.
Ja mam ładowarki ATC żeby ładowały się telefony normalnie i nigdy w żadnym telefonie nie siadła bateria. A niektóre dobija młodszy syn i mają 6 lat.
Szybkiej ładowarki używam tylko gdy naprawdę muszę.

Link to post
Share on other sites

mówisz? ja nie kupuje w PL, kupuje w Niemczech, tu mieszkam. A wiec cena wynosi 329 Euro. ogladalem wczoraj pare filmow na YT, spotkalem sie z komentarzami, ze troche sie nie opłaca (matryca jedna z tanszych na rynku), ze lepiej juz wziac 8PRO za 1000zl, nie wiem, dylemat mam, troche mi zwichrowałes głowe tymi propozycjami:)

 

Wynalazłem jeszcze OnePlus Nord 2 5G 8/128 za 399 Euro. Tez ma Dual SIM, 8GB ram, wiesz cos na temat tego telefonu?

Edytowane przez krzysiekgrwn
Link to post
Share on other sites

Ciężki wybór, ale dzięki za wszystkie sugestię, powiedz mi, bo chyba żaden z tych modeli nie ma ładowania indukcyjnego, jest jakiś model w podobnej cenie z ładowaniem indukcyjnym? Rzadko zmieniam telefony, aktualny muszę zmienić z powodu uszkodzenia USB, tak to bym go nadal używał. Ładowanie indukcyjne zapewne wyeliminuje w przyszłości mój problem z telefonem, jest jakiś model na który można zwrócić uwagę? (ale też musi mieć Dual SIM)

Edytowane przez krzysiekgrwn
Link to post
Share on other sites

Nie jestem zwolennikiem ładowania indukcyjnego tak jak szybkiego więc nie pomogę.
Dla mnie telefon ma być bezawaryjny przez 4 lata. 2 ja i 2 synowie później śmietnik.

Taka kasa to:
Jest indukcyjne to kosztem gorszego procesora, wyświetlacza czy pamięci.
Chyba że chcesz posiać 4000zł.

Link to post
Share on other sites

Jasne, rozumiem. Mój właśnie 3 lat nie wytrzymał, więc nawet twoich wymogów nie spełnił. Stąd u mnie takie wymagania, na które ktoś inny kładzie raczej przysłowiową "lache". Mimo wszystko dzięki za czas, i chęci, jak nie znajdę nic z indukcyjnym ładowaniem to napewno któryś z tych powyżej zakupie. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Przemyślałem sprawę, te telefony z indukcyjnym ładowaniem już sporo kosztują, myślę że szybkie ładowanie wystarczy. Ale pojawiły się w głowie za to inne pomysły.. pisałem na początku o kodeku aptx HD, znalazłem malucha Pixel 4a, i teraz mam ból głowy, czy spełnić swoje "zachcianki" muzyczne i sobie takiego nie sprawić.

Edytowane przez krzysiekgrwn
Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, AudiAWX napisał:

4 giga ramu to padło.

Może napisz dlaczego? lub w czym? bo twierdzić ogólnikowo to ja też potrafię.Potem ktoś przeczyta i się zrazi do 4GB pamięci.Na przykład ja mam 4 na pokładzie,nie gram i w zupełności wystarczy.

 

Do autora.Bierz telefon z firmy Realme widać że dbają o klientów np taką szósteczkę cały czas wspierają i dostała nawet andka 11 o którym nie było mowy,dobrze świadczy o firmie.

Edytowane przez Tiamina
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Sam mam 4GB mi rowniez wystarcza do tych czynnosci ktore wykonuje. Ale kupujac juz telefon, wiadomo ze czlowiek patrzy w przyszlosc, lepiej niech ma wiecej tych RAMów. Caly czas sie zastanawiam, niestety PIXEL 4A odpada, on ma esim, ja musze miec dual sim. wezmę coś z realme, dzięki 

Edytowane przez krzysiekgrwn
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...