Skocz do zawartości

Alternatywa dla beQuiet DARK BASE PRO 900 | Orange rev. 2


Recommended Posts

Przymierzam się do zmiany obudowy ale jestem totalnie zielony w tym temacie :-) A to przez to że od ponad 10 lat używam obudowy bardzo już leciwej, ale z drugiej strony porządnej czyli: Chieftec Dragon full tower. Jest już delikatnie sfatygowana oraz brakuje mi miejsca na dłuższą kartę graficzną oraz mogę zamontować tylko wentylatory 80mm

 

Póki co mam 9900k i GTX 1060 i co bardzo istotne w tym kontekście, wewnętrzny 5.25 napęd Blu-ray który chcę zachować.  

 

Wpadła mi w oko obudowa jak w tytule: beQuiet DARK BASE PRO 900 | Orange rev. 2  DARK BASE PRO 900 | Orange rev. 2 silent high-end Obudowy PC from be quiet!

Nie jest tania, ale powiedzmy że mieści się jeszcze w moim budżecie. Poczytałem kilka opinii na jej temat i znacząca grupa użytkowników wytyka jej pewne wady, który w tym przedziale cenowym nie powinny mieć miejsca. Ja tej obudowy nigdy na oczy nie widziałem. Wiem że ma ciche wentylatory co jest dla mnie istotne oraz podoba mi się co jest równie istotne :-) 

 

Czy możecie mi polecić obudowę w podobnej stylistyce praz budżecie która będzie miała chociaż jedną zatokę dla napędu Blu-Ray?

 

Dzięki 

Edytowane przez Tomek398
Link to post
Share on other sites

A co powiedzcie na coś takiego? Spodobał mi się wygląd oraz to że ma miejsce na napęd 5.25. Myślę że nie powinno być problemu z umieszczeniem go w pionie. 

Z tego co się orientuję to ta obudowa to jest dość stary model, ale jeżeli jest porządna i będzie spełniała moje oczekiwania to czemu nie?

 

Corsair Carbide Series Air 540 (CC-9011030-WW) - Obudowa - Morele.net

Link to post
Share on other sites

Chyba jednak zdecyduję się na beQuiet Dark Base 900, ale nie rev.2  Nie potrzebuję obudowy z oknem więc dopłacanie na szklany bok i za piwnicę na zasilacz nie ma za bardzo sensu. 

Mam pytanie. Czy da się zdemontować frontowe drzwi w tej obudowie tak aby żadne zawiasy nie były widoczne i nie psuły widoku? 

Link to post
Share on other sites

Dotarła do mnie Dark Base 900 (nie pro). Z zakupu jestem ogólnie zadowolony, ale jednak jakość nie jest aż tak dobra jak mój 17'to letni Chiftec Dragon w szczególności Jjkość niektórych gwintów w beQuiet woła o pomstę do nieba. Ja rozumiem że teraz praktycznie wszystko jest made in China, ale żeby przy pierwszym wykręceniu 3 śrubek wyszły one od razu z gwintami to duża przesada w tym przedziale cenowym. Nie wiem jaka jest jakość innych obudów, bo jak napisałem w pierwszym poście od 'wieków' używałem tego Chifteca, ale jeżeli tak to wygląda w innych markach to słabo. 

Nie podoba mi się jeszcze dość mało miejsca na kable za płytą główną. W tak dużej obudowie taki problem nie powinien istnieć bo sama wielkość komory jest bardzo duża (ale nie jakoś bardzo duża w stosunku do Dragona, który też małą obudową nie jest). 

 

Poza tym plusy przeważają nam minusami. Obudowa jest duża i przestronna. Jakość materiałów na zewnątrz całkiem OK sprasowanie też. Tylko ten środek jak dla mnie za delikatny a część gwintów to porażka. 

 

Gdybym nie potrzebował zatoki dla blu-ray'a to wziąłbym Base 700, ale dość często nagrywam płyty (archiwizacja projektów z GoPro) 

 

W ogóle nie żałuje że nie wziąłem wersji ze szklanymi drzwiami. Przy tej wielości obudowy nie wyobrażam sobie aby stała ona na biurku. U mnie stoi pod biurkiem więc i tak niewiele bym widział. Dodatkowo nie jestem fanem ledów i świecidełek. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...