Skocz do zawartości

Zasilacz pod 3070 ROG STRIX


Recommended Posts

Witajcie

Zmodyfikowałem nieco swoją platformę poprzez wymianę CPU oraz GPU  i pojawił się problem, który mnie nieco zaskoczył. 

Zakupiłem Ryzen 5 5600X oraz przypadkowo zupełnie, ASUS ROG STRIX RTX 3070 WHITE V2 (zamawiałem MSI VENTUS 3070 2X, ale w wyniku błędu sklepu, zaproponowano mi zamianę na właśnie tego STRIXA bez dopłaty - pomylili ilość sztuk na magazynie). Oczywiście się zgodziłem z wiadomych względów :). I tutaj pojawił się problem.

Mój obecny zasialcz, tj. SPC Vero L2 600W Plus 80 Bronze chyba wydaje się za słaby do tego zestawu? Do MSI kalkulowałem, szukałem po forach i generalnie nie powinno być problemu. Ale ten strix ma chyba większy apetyt na energię. Generalnie wszystko działa, w grach również, ale niepokoją mnie migające diody przy wtyczkach zasilania na karcie (również na wyłączonym komputerze). Czytałem, że jednym z powodów takiego stanu może być to, że zasilanie 6+2 oraz 8 pin mam na jednym kablu. Czy ktoś to może potwierdzić? Z tego co patrzyłem CPU w grach ciągnął gdzieś 70W, GPU 250W, wiec realnie jakieś 400W zestaw (?). Czy w takim przypadku jest to bezpieczne dla platformy, czy koniecznie muszę zmienić zasilacz? Na jaki, w przyzwoitych pieniądzach? Czy taki byłby OK? Zasilacz SilentiumPC Supremo FM2 750W Gold Modular - Części komputerowe, Zasilacze - Allegro.pl

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Bulka
Link to post
Share on other sites

coś słabo szukałeś bo ten problem występuje dosyć często na mocniejszych i markowych zasilaczach, wygląda to na winę karty , wymienisz zasilacz i możesz mieć ten sam efekt.

https://rog.asus.com/forum/showthread.php?121526-Strix-RTX-3080-OC-Blinking-red-leds

https://linustechtips.com/topic/1282100-asus-strix-3070-o8g-red-led-blink-at-power-connector/

Edytowane przez cyna76
Link to post
Share on other sites

Z tym też się spotkałem, ale pisali tez właśnie o tych wspólnych kablach 8 i 6+2. Tam tez chyba pisali, że podczas grania się nie świecą na mocnym zasilaczu i oddzielnych kablach zasilajacych, a świeci tylko jak się kompa wyłaczy. U mnie miga podczas grania i świeci na wyłączonym. Anyway, mam się nie martwić w obecnej sytuacji i zignorować te diody (można je wyłączyć w oprogramowaniu Asusa)?

Edytowane przez Bulka
Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, Bulka napisał:

Z tym też się spotkałem, ale pisali tez właśnie o tych wspólnych kablach 8 i 6+2. Anyway, mam się nie martwić w obecnej sytuacji i zignorować te diody (można je wyłączyć w oprogramowaniu Asusa)?

chyba to jedyne wyjście na chwilę obecną , może coś poprawią z biosem 

 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc. Co ciekawe, dzisiaj ani razu diody się nie zaświeciły, ani podczas grania, ani po wyłączeniu komputera. Nie wyłączałem ich w aplikacji ASUS. Póki co działa wszystko OK, więc pozostanę przy obecnym zasilaczu. Sprawdziłem również za pomocą watomierza w gniazdku i maksymalny pobór prądu podczas grania np. w coda wyniósł około 380W. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...