Skocz do zawartości

Laptop do 11 tyś grafika


Recommended Posts

Cześć, poszukuję sprzętu głównie do grafiki ( na dzień dzisiejszy 2D pakiet adobe Ps/Lr/Ai / obróbka fot )  wkrótce dojdzie 3D - sporadycznie gierki. Sprzedaję swoją wieloletnią stacjonarkę z i7 7700k, RTX 2060S, na rzecz mobilnego sprzętu. Potrzebuję czegoś zbliżonego do mocy mojej obecnej stacjonarki. Sytuacja na rynku jest dość mizerna na zakup jakiegokolwiek sprzętu, dlatego ciężko jest mi zdecydować się na jakikolwiek sprzęcik. MSI niedawno wypuścił ciekawego gracza. link do rtv jednak martwi mnie w karcie TGP 65W. 

Ciekawą propozycją jest też link do xkom jednak RAMy mają niskie taktowanie. 

 

Macie jakieś ciekawe propozycje? Co myślicie o hyperbook?  Może coś apple? Jestem otwarty na propozycje.

 

Jeśli nic nie znajdę ciekawego jako alternatywa rozważam zakup nowej stacjonarki + słabszego laptopa do podstawowych prac.

Edytowane przez lemos966
Link to post
Share on other sites

Jeśli miałbym wybierać z tych dwóch to zdecydowanie wybrał bym Gigabyte. Chociaż ten Max-Q też nie jest opłacalny w tej cenie. 95 W maksymalnego TGP. Troszkę słabo, zwłaszcza, że ten laptop nie ma być jakimś ultra cienkim i ultra lekkim laptopem.

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/notebook-asus-tuf-f15-fx516pr-hn002t-i7-11370h-16g-512ssd-rtx3070-8-15-6-144-w10?gclid=Cj0KCQjws4aKBhDPARIsAIWH0JVGyf6_qkG-FJHW4d-RXxylNHZkXmo8CHFpAU2QSHhpy2MoZro4_BwaAgC_EALw_wcB

Zobacz sobie coś takiego. Laptop ma 140W TGP karty graficznej, nie wiem jak zachowują się te procesory i7 niskonapięciowe. Ich taktowanie wygląda naprawdę obiecująco, ale jak to się przekłada na pracę i gry cięzko powiedzieć. Natomiast sama cena i jakość są na prawdę kuszące.

 

Link to post
Share on other sites

@iSkuLL Chyba coś Ci się ostro pomerdało, bo żaden z wyżej wymienionych procesorów nie jest niskonapięciowy. Procesory niskonapięciowe mają oznaczenie U lub G, a wszystkie procesory wysokonapięciowe mają oznaczenie H.
Drugie fakt, że ta i7 w Dashu to nieporozumienie, bo to 4 rdzeniowy procesor z podbitymi taktowaniami, efekt jest taki, że jest po prostu słaby i działa tutaj marketing.
Trzecia sprawa Dash NIE MA TDP na takim poziomie, jak opisałeś. TDP RTX3070 w Dashu to 85W, a nie 140W - troszkę Cię tutaj poniosła fantazja, więc zanim zaczniesz coś polecać, to najpierw poczytaj, zweryfikuj.

Wracając do tematu Hyperbook to laptopy na kadłubku Clevo i nie ma sensu, żebym się o nich rozpisywał, bo na ich temat znajdziesz całe elaboraty w internecie.

Ja jestem fanem legionów i nie będę tego ukrywał - to po prostu bardzo dobrze wyceniony sprzęt, z dobrych jakościowo plastików, no i z matrycami, które mają 100% sRGB, co dla Ciebie jest podstawą. Poza tym chłodzenie w legionach jest wzorowe i każdy producent powinien brać z nich przykład, bo jest wydajne, ale to nie oznacza, że będzie cicho, bo żaden laptop, który ma być stacją roboczą, nie będzie cichy i z tym trzeba się pogodzić.
Moja propozycja to Legion na matrycy 165Hz, czyli tej z pokryciem 100%sRGB. 3060 pracuje na 130W w tym przypadku, Ryzen 7 będzie wydajniejszy od i7 10. gen.
Do pracy w Blenderze spokojnie się nadaje.
https://www.x-kom.pl/p/671833-notebook-laptop-156-lenovo-legion-5-15-ryzen-7-32gb-512-win10-rtx3060-165hz.html

 

Z innych gamingowych laptopów Gigabyte na 3070 jest jak najbardziej spoko, ale nie miałem okazji mieć go w rękach.

Argumenty za Macbookiem to przede wszystkim cały ekosystem, więc jeśli korzystasz z iPhona, albo planujesz zakup iPhona to dobry wybór. Tutaj skupiłbym się na modelach z 16 GB RAM, te "budżetowe" ósemki nie są dla Ciebie. Sam Macbook w takim Blenderze radzi sobie bardzo dobrze, jest masa testów na YouTubie. Ma jeden zdecydowany minus - nie wszystkie gry da się odpalić na macOS.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
57 minut temu, Loki1997 napisał:

@iSkuLL Chyba coś Ci się ostro pomerdało, bo żaden z wyżej wymienionych procesorów nie jest niskonapięciowy. Procesory niskonapięciowe mają oznaczenie U lub G, a wszystkie procesory wysokonapięciowe mają oznaczenie H.
Drugie fakt, że ta i7 w Dashu to nieporozumienie, bo to 4 rdzeniowy procesor z podbitymi taktowaniami, efekt jest taki, że jest po prostu słaby i działa tutaj marketing.
Trzecia sprawa Dash NIE MA TDP na takim poziomie, jak opisałeś. TDP RTX3070 w Dashu to 85W, a nie 140W - troszkę Cię tutaj poniosła fantazja, więc zanim zaczniesz coś polecać, to najpierw poczytaj, zweryfikuj.

Wracając do tematu Hyperbook to laptopy na kadłubku Clevo i nie ma sensu, żebym się o nich rozpisywał, bo na ich temat znajdziesz całe elaboraty w internecie.

Ja jestem fanem legionów i nie będę tego ukrywał - to po prostu bardzo dobrze wyceniony sprzęt, z dobrych jakościowo plastików, no i z matrycami, które mają 100% sRGB, co dla Ciebie jest podstawą. Poza tym chłodzenie w legionach jest wzorowe i każdy producent powinien brać z nich przykład, bo jest wydajne, ale to nie oznacza, że będzie cicho, bo żaden laptop, który ma być stacją roboczą, nie będzie cichy i z tym trzeba się pogodzić.
Moja propozycja to Legion na matrycy 165Hz, czyli tej z pokryciem 100%sRGB. 3060 pracuje na 130W w tym przypadku, Ryzen 7 będzie wydajniejszy od i7 10. gen.
Do pracy w Blenderze spokojnie się nadaje.
https://www.x-kom.pl/p/671833-notebook-laptop-156-lenovo-legion-5-15-ryzen-7-32gb-512-win10-rtx3060-165hz.html

 

Z innych gamingowych laptopów Gigabyte na 3070 jest jak najbardziej spoko, ale nie miałem okazji mieć go w rękach.

Argumenty za Macbookiem to przede wszystkim cały ekosystem, więc jeśli korzystasz z iPhona, albo planujesz zakup iPhona to dobry wybór. Tutaj skupiłbym się na modelach z 16 GB RAM, te "budżetowe" ósemki nie są dla Ciebie. Sam Macbook w takim Blenderze radzi sobie bardzo dobrze, jest masa testów na YouTubie. Ma jeden zdecydowany minus - nie wszystkie gry da się odpalić na macOS.

Być może mi się pomieszało, to oznaczenie i7-11370H nie wygląda naturalnie, dlatego powiedziałem, że jest to niskonapięciowy, bo nie jest to 11800H. Co chodzi o TGP to sprawdziłem je w recenzji tego laptopa na forum. Więc powinno być raczej potwierdzone, bo nie znam od buta TGP karty graficznej dla każdego lapka. Co chodzi o Clevo, to najwidoczniej jest dość dobrym producentem skoro Gigabyte go wykorzystuje. Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites
11 minut temu, iSkuLL napisał:

Być może mi się pomieszało, to oznaczenie i7-11370H nie wygląda naturalnie, dlatego powiedziałem, że jest to niskonapięciowy, bo nie jest to 11800H. Co chodzi o TGP to sprawdziłem je w recenzji tego laptopa na forum. Więc powinno być raczej potwierdzone, bo nie znam od buta TGP karty graficznej dla każdego lapka. Co chodzi o Clevo, to najwidoczniej jest dość dobrym producentem skoro Gigabyte go wykorzystuje. Pozdrawiam :)

https://www.notebookcheck.net/Asus-TUF-Dash-F15-FX516PR.522042.0.html

Link to post
Share on other sites
W dniu 15.09.2021 o 13:28, Loki1997 napisał:

@iSkuLL Argumenty za Macbookiem to przede wszystkim cały ekosystem, więc jeśli korzystasz z iPhona, albo planujesz zakup iPhona to dobry wybór. Tutaj skupiłbym się na modelach z 16 GB RAM, te "budżetowe" ósemki nie są dla Ciebie. Sam Macbook w takim Blenderze radzi sobie bardzo dobrze, jest masa testów na YouTubie. Ma jeden zdecydowany minus - nie wszystkie gry da się odpalić na macOS.

 Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Gaming oczywiście nie jest wyznacznikiem. Zajawka na nowe tytuły gier już mi dawno minęła częściej powracam do starych tytułów, które nie są tak wymagające. Macbook Pro m1 wydaje mi się najlepszą decyzją wśród laptopów ze względu na procesor, z głównych narzędzi które korzystam czyli Photoshop / Illustrator / Lr korzysta z 4 rdzeni. A tutaj procesor m1 wypada najlepiej. Trochę kiepski czas na zakup bo za miesiąc premiera nowych modeli od apple, które pewnie będą dość kuszące. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...