Skocz do zawartości

Skradziony telefon - czy jest się czym przejmować?


Recommended Posts

Witam,

 

W nocy z sobotę na niedzielę ktoś zawinął mi telefon. Okazuje się, że trafiło na jakiegoś pijaczynę - po którymś moim telefonie odebrał. Twierdził, że chce oddać telefon za pieniądze (200 zł, a telefon to Xiaomi Redmi Note 8 Pro - to tak na marginesie). Niestety jak umówiłem go z moim kolegą (akcja miała miejsce w mieście 2,5  h drogi od mojego autem), to się nie pojawił. Sprawę zgłosiłem na policję. Niestety nie mogłem namierzyć go za pomocą google ani chmury Xiaomi. Udało mi się tylko wylogować z konta google, odpiąć karty płatnicze z google pay, wylogować z messengera i facebooka. Kartę SIM zablokowałem u operatora.

 

Czy jest się czym obecnie przejmować? Sam aparat nie ma dla mnie większej wartości. Utratę zdjęć, notatek i innych pierdół też przeżyję. Jednak nie wiem co jeszcze mógłbym zrobić, żeby ktoś nie zrobił z pozostałych danych użytku, jeśli trafi w niepowołane ręce. Oczywiście telefon jest zablokowany PINem (ew. odcisk mojego palca), ale obstawiam, że to dla kogoś znającego się na rzeczy nie są wystarczające zabezpieczenia.

 

Mam możliwość jutro pojechać do tego miasta z nadzieją, że akurat ten typ będzie miał dobry dzień i zechce oddać telefon. Jednak nie wiem czy ma to jakiś głębszy sens.

 

Bardzo proszę o odpowiedź!

 

Dzięki!

Link to post
Share on other sites

A miałeś miałeś aplikacje bankowe jeśli tak to zgłoś też do banku, i zainwestuj w alerty BIK dostaniesz sms-a że ktoś chciał brać na ciebie kredyt.

Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, peka_8 napisał:

Udało mi się tylko wylogować z konta google,

 

Zamiast to robić mogłeś po prostu zdalnie zablokować telefon całkowicie za pomocą tego konta...

 

14 godzin temu, peka_8 napisał:

Oczywiście telefon jest zablokowany PINem (ew. odcisk mojego palca), ale obstawiam, że to dla kogoś znającego się na rzeczy nie są wystarczające zabezpieczenia.

 

Żeby takie coś ogarnąć trzeba naprawdę kogoś z wiedzą i przeciętny użytkownik XDA, który potrafi wgrać ROM czy TWRP, nie obejdzie tego tak łatwo by wyciągać jakieś naprawdę ważne dane. Zostaje im wtedy WIPE i zysk ze sprzedaży samego aparatu.

Kartę SIM oczywiście blokujesz u operatora i prosisz o klon...

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, Wik-Mar napisał:

A miałeś miałeś aplikacje bankowe jeśli tak to zgłoś też do banku, i zainwestuj w alerty BIK dostaniesz sms-a że ktoś chciał brać na ciebie kredyt.

Zgłoś do banku, na koncie odłącz aplikacje i wyloguj. Ja ostatnio odkryłem że w zakładce bezpieczeństwo aplikacji getin bank jest podany numer dowodu osobistego.  Zrób sobie te alerty BIK,

Link to post
Share on other sites

Mogę sklonować zawartość telefonu bez pina i odcisku na palec jest to łatwe do obejścia, a tu masz poradnik jak się obchodzi takie zabezpieczenie.

 

https://www.hardreset.info/pl/devices/xiaomi/xiaomi-redmi-note-8-pro/faq/faq/unlock/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...