Skocz do zawartości

Mikro głośnik/i do laptopa do 100zl


Recommended Posts

Cześć

Nie mam dźwięku w laptopie (o czym wspominałem w innym wątku), w efekcie czego poszukuję jakiegoś grajka, który mi zastąpi pierdziawki z laptopa :p 

zależy mi na czymś małym, co da się połączyć jednym kabelkiem do zewnętrznej karty dźwiękowej... I to tyle. Szukałem czegoś z przewodowych ale zazwyczaj są dwie "kolumny", a i miejsca niewiele na stoliczku. Wpadłem na pomysł, że kupie jakiś przenośny i podepne kablem jack. Z Bluetooth nie będę raczej korzystał, bo ma być to coś stacjonarnego pod kablem

 

Co myślicie o Tronsmart t6 mini? Da się to podpiąć pod łapka bez łączenia poprzez bt bez ładowania baterii? Wolę się upewnić przed zakupem, czy będzie działać jak myślę

Link to post
Share on other sites

Mozesz kupić jakiś głosnik z kompletu lepszego kina domowego np Logitech Z-5500. Do tego moduł wzmacniacza audio za kilka PLN z allegro na 5 v. Można to zasilić z portu USB a jackiem 3.5mm podłączyć pod kartę muzyczną. Ja mam taka kolumienkę Monacor40lub 60 W - dokładnie nie pamiętam. Dziecko korzystało do Skype. Jakość dźwięku o niebo lepsza niż jakie kolwiek komputerowe pierdziółki za 100 czy 200 PLN. Całość spokojnie za 70 PLN poskładasz. Basu oczywiście to nie ma za dużo ale do Skype się sprawdza bardzo dobrze.

 

Edytowane przez bob
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 12.09.2021 o 18:30, SonAndros napisał:

Co myślicie o Tronsmart t6 mini? Da się to podpiąć pod łapka bez łączenia poprzez bt bez ładowania baterii?

 

W dniu 21.09.2021 o 13:47, SonAndros napisał:

Tylko jeśli mam popsutą integre to czy taki głośnik podłączony przez USB lub USB + Jack będzie w ogóle działał?  

Jest w miarę ok. Szału nie ma, ale jak na cenę i rozmiar, to w miarę jakoś gra. Na plus na pewno mikrofon, działa zadziwiająco dobrze jak na tę klasę sprzętu.


Tak, da się podpiąć do lapka bez łączenia BT. Przez jack. Jeśli nie chcesz połączenia przez jack, bo masz popsutą integrę, zostaje tylko BT.
I tu dochodzimy do sedna. Nie zadziała na samym USB. A na pewno jak go podepniesz, to zacznie ładować baterię.

 

Edytowane przez zaroowka
Link to post
Share on other sites

Głośnik dotarł i w sumie to nie wiem co mam myśleć. Dźwięk po bt niby spoko, czysto gra, nie trzeszczy, nie zrywa, lecz nie mogę się przyzwyczaić. Po kablu AUX jest dramat. Strasznie wytłumiony dźwięk, choć mam ustawione na integre USB. Co ciekawe, regulacja głośności działa jak się podoba głośnikowi. Sam potrafi podglosnic np. z 25 na 35. 

Chyba zakupię jakieś słuchawki nauszne kablowe z polecanych. 

 

Integra zewnętrzna to jakiś metalowy vention? Vedion? Kiedyś dostałem do czegoś gratis...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...