Skocz do zawartości

Po sformatowaniu nie wykrywa mi karty graficznej


Recommended Posts

gdy odpalasz kompa i widzisz białe napisy tak zwane procedury post a gdy dojdzie do ładowania systemu brak obrazu to najprawdopodobniej sterownik wywala jest to wada karty graficznej. Odpal w trybie awaryjnym jak obraz będzie to masz 100% pewności że padła grafa.  Jak Nie widzisz nawet procedur post to poprzekładaj nieco w bebechach w nadziei że styki zaśniedziały jak to nie pomoże to odwiedź kolegę i sprawdź grafe na innej płycie bo zdarza się że pada pci-e. Sprawdź także kable monitor gniazda na grafie.  i cały komputer skąd wiesz ze brak tylko obrazu a maszyna pracuje może padła płyta, dysk. Upewnij się ze poza grafa reszta jest sprawna

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, GOZER napisał:

gdy odpalasz kompa i widzisz białe napisy tak zwane procedury post a gdy dojdzie do ładowania systemu brak obrazu to najprawdopodobniej sterownik wywala jest to wada karty graficznej. Odpal w trybie awaryjnym jak obraz będzie to masz 100% pewności że padła grafa.  Jak Nie widzisz nawet procedur post to poprzekładaj nieco w bebechach w nadziei że styki zaśniedziały jak to nie pomoże to odwiedź kolegę i sprawdź grafe na innej płycie bo zdarza się że pada pci-e. Sprawdź także kable monitor gniazda na grafie.  i cały komputer skąd wiesz ze brak tylko obrazu a maszyna pracuje może padła płyta, dysk. Upewnij się ze poza grafa reszta jest sprawna

No to tak obraz jest system normalnie się uruchomił tylko że zamiast mojej karty GTX 1660ti jest tylko karta intelowska. czy może to być wina tego że zainstalowałem system 32bit bo nie byłem pewien jaki mam?

1 godzinę temu, BlackCoffe napisał:

Podaj specyfikację swojego kompa wraz z marką i mocą zasilacza. Z jakiego powodu sformatowałeś kompa?

Nie wiem czy to potrzebne ponieważ system się uruchamia jest wszystko normalnie tylko nie wykrywa mi kart graficznej GTX 1660ti

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, BlackCoffe napisał:

Monitor masz podłączony do gniazda na płycie głównej czy śledziu grafy? Aby obraz był na GTX'ie musisz podłączyć monitor do niego. 

Monitor jest podłączony do grafy i zawsze wszystko ok było ale mi nie wykrywa tej grafy i przez to nie wykrywa ekranu 

Link to post
Share on other sites

A sterownik grafy masz zainstalowany, polecam taki program do instalacji sterowników.

 

https://sdi-tool.org/

Ten program do instalacji sterowników sprawdza się bardo dobrze potrafi znaleźć takie sterowniki co nie znajdziesz w necie, nie raz mi pomógł przy składaniu lub modernizacji komputera.

  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...