Skocz do zawartości

Zacinanie w każdej grze [STUTTERING/MICRO STUTTERING]


Recommended Posts

Cześć. Od dłuższego czasu mam okropny problem z wydajnością - Moje gry nie chodzą tak jak powinny. Rozgrywka jest pełna mikro-przycinek i problemów z frametime Np. mimo 180fps w Call of duty Cold war lub CS;GO frametime skacze z 5ms do 40-100ms (a nawet 1500ms) co powoduje ścinke na 0,5s. Dzieje sie to ok raz na 15 sekund. Problem również występuje w masie innych gier;

-Wiedzmin 3
-Battlefield 4 

-Battlefield 1 
-Fallout 76
-Fallout 4
-Bioshock infinite
-Deep rock galactic
-Fifa 21
-Dying light
- Metro exodus
-Control
-Rocket league
-LoL
-Far cry 5
-Skyrim
-Valorant
-Fortnite
-Half life 2 (!)

i wiele innych...  Wazną rzeczą w tym wszystkim jest to, że robiłem test latencymonem i w momencie ścinki pasek staje sie czerwony wskazując na problem z  nvlddmkm.sys i ndis.sys

i czasem network driver. To tylko jedna z rzeczy, których próbowałem (Aktualizacja biosa, aktualizacja sterowników, wymiana GPU na 1070, zmiana dostawcy internetu, wymiana zasilacza, wielokrotna instalacja Windows, Wł./wył. VSYNC, Procesor/RAM/GPU Oc/Undervolting, Najnowszy sterownik nvidia / stary sterownik nvidia, wszystkie rodzaje ustawień planu zasilania itd.) 
- problem nadal wystepuje. Dodam, że komputer odesłalem do morele i nic.. Sprzęt został zdiagnozowany jako sprawny... specyfikacja:

Samsung SSD 970 EVO 500GB
SSD GOODRAM CX400 512GB
Monitor LG 24MP59G 24" 1920 x 1080px IPS 1ms

 

Załączam przykładowy wykaz frametime z Metro

frametime.png.d1e3df3a25e29895e6f81bf1317d5c38.png

 

 Proszę o pomoc.
 
Ps. problem również występuje podczas przeglądania internetu, sporadycznie ale występuje (oglądanie streamów, filmików na yt, pisanie na komunikatorach) 
 
Edytowane przez Elmo700
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...