Skocz do zawartości

Podkręcenie ryzen 5 1600 + tomahawk 350


Recommended Posts

Hej, pomogliście mi ostatnio budżetowo skleić coś z mojego starego kompa za co jestem wdzięczny, polecaliście też podkręcić procek o jakieś 5% żeby wyciągnął 3200mhz z ramów, tylko osobiście nie znam się na tym nic, stąd zapytanie, co by tu w tych parametrach pozmieniać poza wyłączeniem game boosta? :D

 

Nie wiem czy to ważne przy takim podkręcaniu ale:
-Ram 2x8 GB Crucial 3200mhz
-Zasilacz thermaltake tr2 series 600 W
-Grafika: AMD Radeon HD 7800 Series

-Radiatora niestety nie wiem, dlatego dorzucam zdjęcie 
-Obudowa przewiewna, przeciąg wiatrakami z dwóch stron, więc myślę że gotować się nic nie powinno.

Poradników sporo jak chłopaki podkręcają ten procesor, ale większość pod wyciąganie z nich trochę więcej niż ja potrzebuję a że niewiele z tego rozumiem to wolałem dopytać o to jakie parametry tutaj najlepiej będzie zmienić żeby bezpiecznie z niego te 3200mhz z ram wyciągnąć?

Dziękuje.

 

IMG_20210910_182400.jpg

radiator.png

Link to post
Share on other sites

 

@zbiku90

coś dziwnego się stało, włączyłem A-XMP, zostawiłem włączony gameboost też jak wcześniej, ponowne uruchomienie wchodzę w Bios i jest jak na screenie, czyli CPU spadło z 3.6 na 3.4 a ram wzrósł z 2600 na 3200mhz. Komp przy próbie logowania zaczął piszczeć 3x w kółko (chyba błąd ramu) i po kilkunastu sekundach zaczął się sam resetować w kółko z piszczeniem, wyłączyłem na chwile, odpalam wchodzę w bios wyłączyć a-xmp i ustawienia się zresetowały choć axmp był niby ciągle włączony ale chyba tylko wizualnie, to wyłączyłem i tak.
Czyli szanse na wyciągniecie 3.8 ghz~ i te 3200mhz spadają? :D 


 

IMG_20210911_165616.jpg

Edytowane przez toczefele
Link to post
Share on other sites
38 minut temu, toczefele napisał:

Czyli szanse na wyciągniecie 3.8 ghz~ i te 3200mhz spadają? :D 

Drastycznie, trafiłeś pan kartofla widocznie :P Spróbuj włączyć XMP ale dram frequency ustaw oczko lub 2 niżej niż 3200, jak znajdziesz stabilne taktowanie ram to zajmiemy się prockiem ;)

Link to post
Share on other sites

@zbiku90
Zaktualizowałem ostatnią wersję: 7A34v1OS(Beta version 2020) choć GUI wygląda starsze, włączyłem game boost i a-xmp, RAM podskoczyło do 3200mhz, ale proc 3.4 ghz a nie jak wcześniej 3.6. Jednak po wejściu w windowsa, wyłączały mi się przeglądarki aż wyskoczył blue screen i tak kilka razy, ściągnąłem o jedną wersję niżej - "7A34v1M" (2019) - gui już takie jak wczesniej, włączony gameboost i a-xmp jednak mhz wyciąga o oczko mniej niż na początku, cpu też 3.4 ghz zamiast 3.6 jak wcześniej, blue screen na razie nie wyskakuje, czyli pewnie ta beta wersja coś musiała się nie zgadzać, ale wyskakuje komunikat że ram w złym miejscu. No i teraz nie wiem co robić, czy instalować ten wcześniejszy bios chociaż go nie mogę po tej nazwie znaleźć czy zostać przy tym i jeszcze coś tu modyfikować? bo w sumie poza tymi game boostami i xampami nic nie robiłem, dzięki za pomoc 

 

 

IMG_20210914_172343.jpg

IMG_20210914_172608.jpg

IMG_20210914_175906.jpg

IMG_20210914_175750.jpg

Edytowane przez toczefele
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...