Skocz do zawartości

Problem z brakiem dostępu do światłowodu.


Recommended Posts

Witam.

Chciałbym się was poradzić o pewną sprawę która mnie nurtuje.

Mieszkam na osiedlu przy lotnisku gdzie nie ma na mapach zasięgu światłowodu (są projekty ulicę dalej, ale na tę chwilę tam również go brak).

Osiedle ma kilkadziesiąt domów lecz sporo młodzieży wybyło z niego a co za tym idzie, najprawdopodobniej zbyt mała ilość wysłanych deklaracji do orange (konsultanci mówią, że jest zainteresowanie i tak w zasadzie mnie zbywają bo kolejny rok nic się nie dzieje).

Ewentualnie jak by ktoś chciał sprawdzić to jest to kod pocztowy 54-530 obok Wrocławskiego lotniska.

Będę tutaj mieszkać na stałe tylko problem jest taki, że zależy mi na streamingu w sieci (twitch/yt) + praca przez internet więc wiadomo, że potrzebuję szybkiego internetu.

Mam aktualnie orange z prędkością 20mb na zwykłych kablach miedzianych.

Czy jest jakakolwiek szansa na szybszy internet pozwalający na streaming (nawet płatnie/prywatnie) czy muszę się modlić co rok by zaczeli w okolicy cokolwiek robić ze światłowodem?

Deklarację, popyt na UKE i zgłaszałem również adres na innej stronie, jest jeszcze coś co pomoże mi przyspieszyć z założeniem światłowodu?

Pozdrawiam i dziękuje za każdą odpowiedź.

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, zbiku90 napisał:

http://krt.net.pl/zasieg/

Przedzwoń do nich, wg mapki mają światło obok lotniska

Tylko teraz pytanie na ile to legit firma bo będąc szczerym pierwszy raz o niej słysze, mimo wszystko dziękuję.

A co sądzicie o tego typu internetach domowych, warto jako alternatywa dla światłowodu czy raczej jest to nieopłacalne biorąc pod uwagę streamowanie używając tego typu modemów z największym limitem (ulica nie moja lecz sąsiednia oczywiście).

PS. Mogę zapłacić więcej, ale wolałbym wiedzieć czy jest sens pod względem stabilności łącza oraz czy wystarczy mi tego pakietu.

https://panwybierak.pl/oferty/internet-5g/70?search_localization=Wrocław, ul. ppłk. Stanisława Skarżyńskiego 2&search_city=Wrocław&search_street=ul. ppłk. Stanisława Skarżyńskiego&hidden_search_city=986283&hidden_search_street=20025&hidden_search_number=2

 

Edytowane przez Nayru
Link to post
Share on other sites

Mając wystarczająco dużo pieniędzy można zwrócić się do np do T-mobile, Netii. Z doświadczenia wiem że są w stanie wziąć w dzierżawę infrastrukturę od Orange i dobudować odpowiednie łączniki bądź brakujące odcinki.
Należy przygotować co najmniej 40 tys na start (sam projekt to ponad 10 tys zł), mieć duo czasu (uzgodnienia i zgody), umowę zapewne na 4-6 lat no i abonament miesięczny w okolicy 2-5 tys zł.

Tak, tyle to kosztuje :)

 

Zostają jeszcze takie wynalazki jak starlink :)

Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, Nayru napisał:

Tylko teraz pytanie na ile to legit firma bo będąc szczerym pierwszy raz o niej słysze, mimo wszystko dziękuję.

Nie wiem, nie jestem z Wrocławia. Jednak jak nie ma żadnej alternatywy to warto spróbować, jeśli faktycznie mają światło w twojej lokalizacji. Zaletą lokalnych firm jest to że przeważnie nie musisz czekać kilka dni na serwis jak coś się zepsuje.

16 godzin temu, Nayru napisał:

A co sądzicie o tego typu internetach domowych, warto jako alternatywa dla światłowodu czy raczej jest to nieopłacalne biorąc pod uwagę streamowanie używając tego typu modemów z największym limitem (ulica nie moja lecz sąsiednia oczywiście).

5G to nie jest żadna alternatywa dla światłowodu, póki co pewnie mało osób korzysta i jest ok a później będą zapchane nadajniki jak na LTE. To już chyba lepiej starlink faktycznie tylko że 2,5k pln na start i 450 miesięcznie.

Co do limitu to zależy kto jak korzysta. U mnie miesięcznie jest ok. 1TB ruchu, więc 400GB wystarczyłoby mi do 12-go, a co dalej?

Link to post
Share on other sites
W dniu 11.09.2021 o 10:18, zbiku90 napisał:

Nie wiem, nie jestem z Wrocławia. Jednak jak nie ma żadnej alternatywy to warto spróbować, jeśli faktycznie mają światło w twojej lokalizacji. Zaletą lokalnych firm jest to że przeważnie nie musisz czekać kilka dni na serwis jak coś się zepsuje.

5G to nie jest żadna alternatywa dla światłowodu, póki co pewnie mało osób korzysta i jest ok a później będą zapchane nadajniki jak na LTE. To już chyba lepiej starlink faktycznie tylko że 2,5k pln na start i 450 miesięcznie.

Co do limitu to zależy kto jak korzysta. U mnie miesięcznie jest ok. 1TB ruchu, więc 400GB wystarczyłoby mi do 12-go, a co dalej?

To faktycznie lepszą opcją będzie starlink, a wiadomo jaką może być prędkość tego Elonowego cudeńka? Co z warunkami atmosferycznymi w takim wypadku bo to na chłopski rozum coś ala radiówka, ale ja się kompletnie na tym nie znam więc chętnie poznam opinie.

 

Ps. Niestety krt świadczy usługi tylko dla większych biznesów.

Edytowane przez Nayru
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...