Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ostatnio mi padła karta graficzna jak juz wspominałem w innym temacie. Dostalem w koncu kompa z naprawy i co sie okazało - nie moge wejśc na steam. Ktoś pod moja nieobecnośc złamał steam guard itd. wszedł na maila i pozmieniał wszystko na moim koncie steam które miałem od 5 lat chyba. Jest mozliwe ze ten gostek z Rosji zepsuł mi najpierw system gdy nie mógł zmienic danych itd. gdy był komp sprawny? 
Napisałem do supportu steam w nadziei ze dadzą radę przywrócić mi konto ale pewnie male szanse

Link to post
Share on other sites
19 minut temu, krzysiulos napisał:

nie miałem apki w telefonie

No to miałeś uwierzytelnianie przez maila na którego ci się włamano. Jeśli masz do niego dostęp to zmień tam hasło też i włącz uwierzytelnianie dwuetapowe (jeśli się da). A jak się nie da to zmień np. na gmail.

20 minut temu, krzysiulos napisał:

widocznie ten rootkit

Nie był potrzebny, wystarczy że miałeś takie samo hasło gdzieś indziej i wyciekło.

Link to post
Share on other sites

Mam apkę steam i logowanie dwuetapowe (też przez kody z apki) gdzie się tylko da, a do głównej poczty na gmailu to PRZYMUSOWO. Nieraz dostawałem już powiadomienia o nieudanych logowaniach z Rosji, Brazylii czy Kanady (tu pewnie przez VPN). Póki co wszystko jest na swoim miejscu i śpię spokojnie.

Link to post
Share on other sites
W dniu 9.09.2021 o 13:58, krzysiulos napisał:

nie miałem apki w telefonie, bede musial chyba taką zrobić własnie. widocznie ten rootkit.. odzyskałem na szczescie konto, zmieniłem juz hasło 

Google szpieguje na potęgę. Ale konta to mają raczej porządnie zabezpieczone. Jak ktoś ci się od ruskich bedzie logowal to od razu dostaniesz powiadomienie o podejrzanym logowaniu. 

Ja mam włączone MFA, do tego hasła zapisuję w KeepasXC. Wszędzie gdzie się da mam podwójną weryfikację. KeepasXC również wspiera TOTP więc jednorazowe kody mogę generować w apce na telefon i KeePassXC. Hasła mam randomowe po kilkanaście znaków. Do tego jeszcze 2 klucze yubiko

Link to post
Share on other sites

Pierwsze to co bym zrobił to secure erase dysków jeśli masz ssd i zerowanie dysku hdd, a tak to nigdy nic nie wiadomo, ja tak zrobiłem jak z swojej głupoty pobrałem niby program, a był jakiś  ciężki wirus, co mimo że wyczyściłem kompa programami, to i tak coś mieliło mi procesor, bo wskakiwał na maxymalne obroty, po zabiegu secure erase i zerowanie na hdd, komputer odyskał ciszę, tak jak by nigdy nie była wirusów, tylko że mi na szczęście się nikt nigdzie nie wbił z moimi danymi, ale komp był zasyfiony różnymi badziewiami, mimo że go czyściłem tym sposobem

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...