Skocz do zawartości

Chłodzenie dla Q6600 pod O/C


Recommended Posts

Witam czytałem dużo na temat chłodzenia dla Q6600 niestety mój zasób gotówki nie może przekroczyć 100 zł dlatego szukam odpowiedniego chłodzenia dla tego procka , odrazu mówie że będę kręcił procka cel to ponad 3 Ghz o ile się uda.. Znalazłem w jednym z tematów na tym forum że dobre chłodzenie do 100 zł jest SilentiumPC Spartan HE923 i nadaje się do OC. teraz pytanie czy zgodzicie się z tą opinią? może zaproponujecie jakiś lepszy sprzęt za to 100 zł. Wymieniłem już zasilacz bo wczesniej byl NONAME . Zasilacz teraz mam Seasonic 430W S12II-430 (doradzany był chyba na tym samym forum) , karta graficzna idzie do wymiany narazie 9500gt 1 gb lecz brak kasiorki ale mam na oku radka 6850 lub gtxa 460 ale nie o tym mowa.Moja płyta główna to Gigabyte GA-EP31-DS3L v1 (3 PCI, 3 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN).

 

noi żeby nie robić drugiego tematu to mam pytanie ,otóż chciałbym dołożyc ze dwa nowe wentyle i tutaj pytanie gdybym to robi to gdzie podłancza się kolejne wentylatory ?

Edytowane przez Sakret
Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak się sprawuje SilentiumPC Spartan HE923, ale za niecałe 100zł (z przesyłką) kupiłem kiedyś Mugena II, którego mam do teraz. Chłodzi Q6600@3,8Ghz i dobrze sobie radzi. Co prawda mam dobrze wentylowaną budę, ale widzę, że dodatkowe wentylatory też chcesz wsadzić, więc sobie poradzi :)

Link to post
Share on other sites

to ale teraz niema go wlasnie za 100 ;/ tez nad nim myslalem. jak narazie tylko 100 zobaczymy czy da sie cos uzbierac jeszcze ale watpie. no ale dalej nie wiem jak sie walsnie sprawuje ten Spartan.

 

a no i przypomnialo mi sie cos co do tych dodatkowych wiatrakow, wiec mam tylko jeden z tylu oraz te dziurki dla zasilacza wyzej oraz mam z boku rowniez wywiercone dziurki z wbudowana tuba taka ktora zakrywa chlodzenie procesora. i tutaj pytanie gdzie wmontowac dwa nowe ? moja obudowa to I-BOX LYNX 706LK http://static3.skapiecstatic.pl/375005-1-1-0.jpg

Edytowane przez Sakret
Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/chlodzenie-cpu-xigmatek-gaia-nagrodzone-i1717543807.html

 

Warto dołożyć do:

http://allegro.pl/zalman-cnps10x-performa-socket-intel-amd-nowe-fv-i1713063930.html

http://allegro.pl/silentiumpc-fortis-he1225-775-1155-1366-am2-am3-oc-i1708442509.html

 

Sam posiadam performe i spisuje się b. dobrze, Phenom 955 na 3,8GHz napięcie 1,4V temp w stresie (OCCT) nie przekracza 50 stopni. Sam spartan też jest dobrym coolerem ale nie wiem czy podoła staremu Q6600, który jest jeszcze zrobiony w 65nm.

Link to post
Share on other sites

z tych które podaleś któryś się wyróznia? czy są podobne?

 

z tego co widze to ten zalman troche slabszy od xigmatek jezeli chodzi o obroty maksymalne.

Edytowane przez Sakret
Link to post
Share on other sites

z tych które podaleś któryś się wyróznia? czy są podobne?

 

z tego co widze to ten zalman troche slabszy od xigmatek jezeli chodzi o obroty maksymalne.

 

Xigmatek jest akurat nieco mniej wydajny od reszty, jest po prostu mniejszy. Performa i Fortis prezentują podobną wydajność na korzyść zalmana. Obroty rzadko kiedy decydują o wydajność coolera, za to o hałasie, już tak :D Ja na performie i tak używam ogranicznika obrotów dołączonego do zestawu.

Link to post
Share on other sites

oraz mam z boku rowniez wywiercone dziurki z wbudowana tuba taka ktora zakrywa chlodzenie procesora...

I tu przykręć wentylator - do boku obudowy.

 

Jak pod tubę wejdzie i nie zaczepia o procesor to tak zostaw.

 

Jak tuba przeszkadza to usuń tube na zawsze a w jej miejsce wstaw wentylator. Z boku będzie pchał powietrze do środka i to będzie dobre chłodzenie. Lepsze jak sama tuba. :menda:

Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

Przecież wiadomo, że jak jest cooler CPU typu tower to boczną tubę się demontuje i nie montuje się z boku żadnego wentylatora (żeby nie zaburzał obiegu powietrza). Co to w ogóle za dywagację? :P

Link to post
Share on other sites

ktos mi z tych dwoch w/w powie ktory lepiej wziasc?

 

 

chyba wezme tego SilentiumPC Fortis HE1225 .

 

a co sadzicie o tym Zalman CNPS10X Quiet? o ile nadaje sie na mojego procka.

 

razem z przesylka moge dac 165 zł na chlodzenie. wiec czekam na propozycje ;]

Edytowane przez Sakret
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...