Skocz do zawartości

Komputer przestaje widzieć dysk twardy po 4h pracy


Recommended Posts

Miesiąc temu zamontowałem nowy dysk twardy w komputerze (https://www.x-kom.pl/p/546725-dysk-ssd-goodram-1tb-m2-pcie-nvme-px500.html). Od dwóch dni mam z nim problem - po około 4 godzinach pracy komputera przestaje on widzieć dysk, tj. nie da się uruchomić żadnych programów zainstalowanych na tym dysku. Kiedy próbuję po czymś takim wyłączyć komputer system wyłącza się ale całość przechodzi jakby w stan uśpienia i jedynym wyjściem jest zresetowanie go. Po każdym restarcie komputer normalnie widzi dysk i mam dostęp do wszystkich plików i programów, ale sytuacja powtarza się po kolejnych ~4h pracy. Windows jest zainstalowany na innym ssd.

Link to post
Share on other sites

Pokaż screen z CrystalDiskInfo a zanim go dasz zmień Funkcje -> Funkcje Zaawansowane -> Wartość RAW -> 10 [Dec] 

 

Sprawdź też w swoim planie zasilania czy nie masz zaznaczone by wyłączał dodatkowe dyski po jakimś tam czasie.

Link to post
Share on other sites

Możliwe ale teoretycznie powinien być do tego przystosowany. Kiedy znowu się to wydarzy postaram się zrobić kolejny screen z CDI (jeśli będzie program będzie go widział).

Właśnie znowu przerwało. Zrobiłem screena, ale wygląda ok. Może jutro oddam do serwisu.

image.png

Link to post
Share on other sites

A nie masz w planach oszczędzania czegoś w rodzaju "wyłącz dysk po iluś tam min bezczynności" na zasilaniu? Może ci wyłącza dysk bo to nie systemowy i ma problem z wybudzeniem go (niezależnie czy to laptop czy nie, a może w szczególności jak to nie laptop). Analogiczne ustawienia dla wielu procesorów dotyczą linii pcie więc jak to się skumuluje może być problem (jak powyłącza linki pcie i dysk)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...