Skocz do zawartości

Chłodzenie MSI MAG Core Liquid 360R i usuwanie kamienia z układu oraz wymiana płynu


Recommended Posts

Witam,

to AiO kupiłem w połowie listopada 2020 r. Zrobiło na mnie niezłe wrażenie ponieważ chłodziło elegancko 9900K na 5,2Ghz. Ostatnio zauważyłem, że PC łapał BSODy. Zrzuciłem OC CPU na stock. To samo. Później pamięci na stock. To samo. Pomyślałem, że to wina Windowsa 11, którego testowałem. Zainstalowałem 10-tkę. Ponownie to samo. Przepastowałem CPU - to samo. Uznałem, że to ta sama przygoda jak ta, którą miałem z chłodzeniem Corsair H115i. Po otwarciu bloku okazało się, że jest mnóstwo kamienia. Przepłukany kilkukrotnie wodą destylowaną. Później dolewany płyn od EK. Dodam, że początkowo płynu w układzie było znacznie mniej niż później dolałem.

Tym tematem tylko daję Wam znać jak wygląda użytkowanie chłodzenia AiO po ok. 10 miesiącach. W Corsair to zadziało się po ok. 1 roku. Oczywiście sprzęt jest na gwarancji, tylko nie wyobrażam sobie czekania kilku dni/tygodni na powrót sprzętu.

 

FXGhgH7.jpg

 

ocMS4qh.jpg

 

STwWE5B.jpg

 

ddvjbPg.jpg

 

XSD9PjP.jpg

Paczcie na temperaturem!

 

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, eryk93 napisał:

Chciałeś chyba powiedzieć, że sprzęt "był" na gwarancji, z chwila kiedy go rozebrałeś tę gwarancję straciłeś :)

Pewnie straciłem, chociaż gdyby wlać płyn o zbliżonym kolorze do fabrycznego to wątpię aby ktoś się zorientował, że było rozbierane. Tylko kilka śrubek i blok schodzi. A do refillu jest korek w chłodnicy. Poza tym ostatni raz kupiłem AiO shit. A gwarancją się nie przejmowałem.

Link to post
Share on other sites

Kupiłem używanego, 2-letniego Corsair H50. Rozkręciłem i stopka od bloku była czysta jak d niemowlaka. 

 

Półtora roku temu dorwałem rocznego Alphacool Eisbaer solo, w poprzedni weekend czyściłem - to samo, zero śmiecia. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...