Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, jest do kupienia na stronie producenta Sound BlasterX G6 z outletu. Cena ok 325zł z przesyłką.

 

Planuję też dobrać do tego ISK 9999, obecnie mam jakieś Sharkoon h30 i generalnie dają radę, ale pady już się łuszczą i mimo że działają jak nowe, to jednak wizualnie już odrzucają.

 

Pytanie do bardziej obeznanych, czy w tej cenie ok. 350zł ten DAC/ wzmacniacz ma jakiegoś konkurenta?

 

Szukałem czegoś innego, ze względu na warunki grania szukałem wzmacniacza słuchawek z przyciskiem do wyciszania mikrofonu (studyjny bez jakiegokolwiek guzika mute), a dla swojego i innych komfortu chciałem mieć taką możliwość. Jednak po opiniach widzę, że wzmacniacz może być warty swojej ceny potrzebuję pomocy w podjęciu decyzji. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

G6 za te 325zł to bardzo przyjemna oferta. Sporo oferuje w tym budżecie, sam byłem gotów go sobie zostawić po testach ;)

 

Co do Game DAC to jest jakiś niemiły żart biorąc pod uwagę jego cenę... On ma w specyfikacji moc 49mW/32Ohm (sick!), czyli jest przynajmniej 5x słabszy od G6 :roll: Przecież takie moce to naście lat temu osiągały lepsze odtwarzacze mp3. Nie wiem jak takie urządzenie może być reklamowane jako audiofilskie albo, że to ma funkcję wzmacniacza. Nie dałbym za niego 300zł, bo poza wykorzystanym ESS ES9018 to nic on nie oferuje. Moc słaba, nawet producent sam określa, że rekomendowana impedancja słuchawek to 16-80 Ohm. To jest nieprzemyślany produkt, może inaczej, przemyślany pod względem wyciągania hajsu, bo włożyć całkiem dobrego DACa (który i tak kosztuje ~10$) to można wszędzie, ale czy się go wykorzysta to już inna bajka.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
W dniu 7.09.2021 o 09:15, FeX napisał:

Co do Game DAC to jest jakiś niemiły żart biorąc pod uwagę jego cenę

Powiem tylko, że ze słuchawkami na 64OHm ma już problemy. Mam SL668B na 56OHm, AKG K240II z podobną impedancją i brzmi to po prostu kiepsko. Płasko jak cholera.
Z HyperX Cloud II i z AKG K702 jest jeszcze gorzej, bo nie dość, że to nie gra, to DAC się do tego masakrycznie grzeje. Tak jakby leciał już na granicach swojej wydajności prądowej, te 80OHm ze specyfikacji to chyba można między bajki wsadzić.

Zastanawiam się jak by zareagował na Beyery 990 na 250Ohm. :D Nie miałem niestety pod ręką do sprawdzenia, a DAC'a miałem na trochę pożyczonego - "bo ponoć fajny".

Nie, nie jest fajny. Nie i koniec.

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...