Skocz do zawartości

Modernizacja 10-letniego PCta :)


Recommended Posts

Dzień dobry,
Noszę się z zamiarem modernizacji mojego PCta. Aktualnie dysponuję sprzętem z poniższymi podzespołami zakupionymi ok. 2012 roku z wymianą karty graficznej w 2018 roku i jakoś po drodze monitorów:

 

Procesor: Intel Core i7-2600K/3.4GHz LGA1155 8MB (BX80623I72600K)
Płyta: Gigabyte GA-Z77X-D3H Intel Z77 LGA 1155 (3xPCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/SLI/CROSSFIRE)
Grafika: Gigabyte GeForce GTX 1050 OC 2GB GDDR5
Pamięci: Corsair CMV8GX3M1A1333C9
SSD: Crucial M4 CT064M4SSD2
Chłodzenie procesora: Thermalright HR-02 - Macho Rev. 2
Zasilacz: Corsair TX Series 650W CP-9020002-EU
Monitory: 2x EizoColorEdge CS2740 (27" rozdzielczość natywna: 2560x1440)

Obudowa: Chieftec Dragon Case, model 2BD-601A-CM01-X-1

 

Jakie zaproponowalibyście podzespoły do wymiany i na jakie przy założeniu, że:

  • Jestem grafikiem komputerowym i korzystam z komputera do pracy przy składaniu materiałów graficznych i przy obróbce zdjęć. Głównie korzystam z programów ze stajni Adobe: InDesign, Photoshop, Ilustrator itp.
  • Okazyjnie gram w gry, ale zależy mi na tym aby gra Diablo 2: Ressurected która wyjdzie pod koniec września działała mi na maksymalnych ustawieniach gry i, żeby gra była płynna i bez przycięć.
  • Chciałbym aby podzespoły były dobrane optymalnie cenowo i jakościowo i dobrze ze sobą współgrały
  • Monitorów nie planuję zmieniać, nie upieram się też przy wymianie wszystkiego jeśli coś z powyższej listy się nadaje do dalszego użytkowania
  • Budżet na modernizację do 2000 PLN

 

Zalecane wymagania Diabełka:

procesor: Intel Core i5-960k, 3,3 GHz lub AMD Ryzen 5 2600;
karta graficzna: NVIDIA GTX 1060, AMD Radeon HD 5500 XT;
RAM: 16 GB;

Link to post
Share on other sites

Jeśli mowa o nowych częściach to jest to niemożliwe w powyższej kwocie . Sama karta graficzna jest droższa . 

Najbardziej opłacalna to rx6600xt  . Jeśli byś sprzedał swoją plus te 2000 to powinno starczyć . Choć jest chyba znowu tendencja wzrostu cen . 

 

Bierzesz pod uwagę sprzedaż swoich części , aby zasilić budżet , ewentualnie części używane ? 

Link to post
Share on other sites

Podstawkę z CPU, płytą pamięciami + jakiś dysk można zmienić. z GPU na teraz wiele nie wyczarujesz. 

11 godzin temu, lookson napisał:

Pamięci: Corsair CMV8GX3M1A1333C9

Na jednej kostce 8 GB jedziesz?

 

https://proline.pl/koszyk/484c767e za 1800 zł masz coś takiego

Sprzedajesz swoje wszystkie graty, na koniec i GPU, dokładasz jeszcze kilka zł i polujesz na GPU na allegro

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Panowie, dziękuję za feedback.

Słyszałem, że GPU podrożały, ale dopiero teraz w weekend jak popatrzyłem na modele i ceny to mnie po prostu zamurowało. Obecnie za cenę dobrej karty 10 lat temu składałem cały zestaw, który na tamte czasy był bardzo dobry. Będę musiał zrewidować swoje zapędy co do gry w Diabełka na full detalach :/

 

W dniu 3.09.2021 o 09:54, kajtek. napisał:

Na jednej kostce 8 GB jedziesz?

Sprawdziłem, żeby się upewnić i tak. Mam jedną kość 8GB. Przypomniało mi się, że miałem dwie ale ratowałem znajomego, który spalił swoje i pożyczyłem jak to się mówi na wieczne nieoddanie.

 

@kajtek.

  1. Mobo, którą zaproponowałeś, czy znalazłoby się coś w podobnej cenie z modułem WIFI? Jakiś sprawdzony model?
  2. Rozumiem, że ten mój Thermalright HR-02 - Macho Rev. 2 bez problemu będzie pasował?

Wyczytałem gdzieś, że na moje potrzeby będzie wystarczająca Nvidia GeForce GTX 1660 Super Asus Dual Evo OC 6GB i nie muszę celować w rx6600xt, ale co by nie mówić to i tak masakra i przekracza znacznie budżet. Może faktycznie sprzedam stare graty, zobaczę ile wyciągnę i wtedy może na coś nazbieram, a do tego czasu będę musiał zadowolić się tym na co mnie stać. Mógłbym kupić używkę to zawsze taniej, ale mam obawy, żeby nie kupić jakiegoś mocno przechodzonego szrota po ciężkim OC.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...