Skocz do zawartości

Laptop Lenovo Legion 5-15


Recommended Posts

Na początku chciałbym się z wszystkimi przywitać bo jestem nowy na tym forum i to mój pierwszy post.

Więc sprawa wygląda tak że po tym jak dzieci na święta dostały Xbox, trochę pograłem w różne gry i powróciło hobby z młodości. Do tej pory mówiłem że teraz komputer to już tylko do filmów, internetu i dokumentów... myliłem się :) I tym o to sposobem zamierzam zakupić laptopa, z racji tego że cały tydzień jestem w wyjazdach poza domem. Na dobrą stacjonarkę przyjdzie czas (jak grafiki stanieją). Laptopów mnóstwo ale wizualnie podoba mi się Lenovo Legion 5-15. I stąd moje pytanie do użytkowników jak wygląda ze strony technicznej? W moim starym lenovo po krótkim czasie padły zawiasy, jak tu sprawa wygląda? A do reszty mam pytanie czy konfiguracja https://www.x-kom.pl/p/607955-notebook-laptop-156-lenovo-legion-5-15-ryzen-5-16gb-512-gtx1650ti-120hz.html ma sens? Jak z nowymi tytułami typu cyberpunk 2077, czy coś innego? Albo coś starszego typu GTA V? 

Dodam że nie muszę od razu mieć ustawień wywalonych w kosmos. Chodzi mi o to czy wogóle da się na takim lapku da się jakoś pograć. Moja przygoda z grami skończyła się na Grand Theft Auto: Vice City:)

Na chwilę obecną przyjąłem sobie górną granice funduszy 4000zł.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ja sam używam aktualnie Lenovo Legion z 2019, jestem z niego bardzo zadowolony, chociaż ten model miał kamerkę zamontowaną pod matrycą, a także klawiatura miała dziwny układ, na szczęście jego następca z 2021 nie ma tych problemów, dobrze go dorobili, a także ten nowy ma większy radiator, co przekłada się na lepszy system chłodzenia, sam myślę że jak ten legion mi padnie, to kupie sobie właśnie jakiegoś nowego legiona, bo ta seria wygląda na naprawadę dobrą. W kwestii lenovo to zależy która podfirma tego koncernu wydaje dany produkt, bo jest seria ideapad, jest seria thinkpad itd. tak więc to zależy, te legiony są naprawdę dobre ;) tylko obawiam się że grafika 1650ti może być za słaba, najlepiej brać jakąś która ma przynajmniej 6 GB Vram, no ale te już są droższe, więc wiesz...

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Myślę, że jak na początek z graniem 1650Ti może wystarczyć. Oczywiście nie pograsz w najnowsze tytuły, a jeśli nawet to nie na maks ustawieniach, ale jak najbardziej da się to zrobić.

Prawdę mówiąc, to nie wiem czy ten Lenovo jest dobrym wyborem. Ja to bym powiedział, że to przeciętny wybór. Myślę, że do 4k można znaleźć coś z 1660Ti, który ma
6GB VRAM.

Ewentualnie coś z mocniejsza matrycą 144 Hz i to w lepszej cenie.

https://www.x-kom.pl/p/633701-notebook-laptop-156-acer-nitro-5-i5-10300h-16gb-512-gtx1660ti-144hz.html?gclid=CjwKCAjwj8eJBhA5EiwAg3z0m1sIiciyj73p7Be72orufUUZ2Dxbp5hd-cJWyajWZw9BDixg_Zv-3BoCif0QAvD_BwE

Tu masz Acer Nitro 5 z 1660 i 144Hz. Jedni polecają inni narzekają na temperatury. Sam nie miałem więc nie wypowiem się, ale myślę, że masz zawsze jakąś alternatywę do swojej opcji.

 

Link to post
Share on other sites

nie mogę tego polecić, ten Acer Nitro oficjalnie jest sprzedawany jako "budget friendly", ale tak naprawdę jest po prostu produktem marnej jakości. Lenovo jest średnie, takie jak Acer Predator mogą być lepsze pod względem wykonania, ale są droższe, a autor wspominał o budgecie ~4000zł, więc lenovo jest akurat, no i jak wspominałem ta seria "Legion" jest naprawdę dobra :) 

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...