Skocz do zawartości

Karta graficzna do starego pc


Recommended Posts

Witam wszystkich potrzebuje pomocy w doborze karty graficznej w starym pc.- Procesor Intel Pentium 2 core e5800. Ramy 6gb ddr3. Zasilacz 300W (model Dps-300ab-39c). Posiadam teraz kartę graficzną GeForce 405 1gb DDR3(low profile) i chciałbym ją wymienić na troszkę lepszą o ile to jest możliwe.Zalezy mi o pobraniu w starsze tytuły na wysokich ustawieniach typu far cry 2 ,fear, resident 5. Karta która mam teraz nie jest podłączana pod zasilacz i chciałbym teraz też taką tylko trochę lepszą. Prosiłbym o jakąś poradę żeby mi podać jakieś modele, które pasowały by do mojego sprzętu. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Podaj jeszcze model płyty głównej(może da radę tanim kosztem procesor zmienić na jakiegoś 4rdzeniowca) i w jakiej rozdzielczości chcesz grać. Z drugiej strony do każdego zakupu przydałaby się wymiana zasilacza. Do e 5800 pewnie nawet GT 1030 będzie zbyt mocny.

Link to post
Share on other sites

W pracy mam laptopa z core2duo t7100 i kartą graficzną gt8600m . Ciut lepsza od twojej i kiedyś było na nim grane w far gry 2 . Nie wiem jakie resident 5 ma wymagania , ale jak się w koszty nie chcesz pchać to kup nawet jakiegoś GeForce 9800gt 1gb za 50zł , tylko nie każda jest bez dodatkowego zasilania . Ewentualnie 9600gt . Potem to albo karty już są drogie i dużo wydajniejsze lub wymagają wymiany zasilacza .

Z ciut nowszych to gtx650 , ale ma tragiczną wydajność do ceny zakupu . 

Jeszcze jak byś dorwał do 100 zł to tak 

Link to post
Share on other sites

Płyta główna to Acer aspire m3900. Zdaje sobie sprawę ,że to stary komputer już i podzespoły słabe. Z tymi wymaganiami może przesadziłem, żeby chodziły na najwyższych ustawieniach, poprostu teraz mi się lekko tną. Zamierzam grać tylko w rozdzielczości 1280/1024. Myślałem nad karta graficzna GeForce gt710/730 2gb ale niezbyt się znam czy pasuje do tego komputera i czy jest dużo lepsza od mojej GeForce 405. Wymiana procesora nie wchodzi w grę chciałbym tylko lepsza kartę graficzną

Link to post
Share on other sites
26 minut temu, Michal85 napisał:

GeForce gt710/730 2gb

Każda będzie wydajniejsza , ale sensu dużego to nie ma , bo kosztują sporo . 

Wersji wydajnościowych gt730 było kilka . Mam taką prawie najmocniejszą nawet w laptopie . Już lepiej kupić gtx650 który jest sporo mocniejszy lub wspomnianego 9800gt który dorównuje szybkością 730gt , a można go kupić za 1/3 ceny . 

 

Link to post
Share on other sites
Teraz, jakub1t napisał:

Każda będzie wydajniejsza , ale sensu dużego to nie ma , bo kosztują sporo . 

Wersji wydajnościowych gt730 było kilka . Mam taką prawie najmocniejszą nawet w laptopie . Już lepiej kupić gtx650 który jest sporo mocniejszy lub wspomnianego 9800gt który dorównuje szybkością 730gt , a można go kupić za 1/3 ceny . 

 

Ok dzięki za poradę wezmę to pod uwagę.

Link to post
Share on other sites

Nie ma znaczenia jaki DDR będzie . Czy zasilacz da radę i jak długo to Ci nie powiem , 300w wystarczy , ale on ma około 15lat . Tam już wszystko jest mocno zużyte . 

To jakiś problem chyba nie jest , jak się komp sfajczy to za 50 zł kupisz drugi może nawet lepszy :D

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Jak masz 400 zł, to najlepszym wyborem będzie GT1030 na DDR5

https://www.komputronik.pl/product/468898/asus-geforce-gt-1030-2g.html

https://www.komputronik.pl/product/388526/asus-geforce-gt-1030-2g-oc.html

 

A jak się boisz o zasilacz to kup ten

https://allegro.pl/oferta/zasilacz-fortron-350w-fsp350-60hhn-85-3xsata-gw-10542296901

 

 

Edytowane przez 1234567890
Link to post
Share on other sites
56 minut temu, 1234567890 napisał:

Jak masz 400 zł, to najlepszym wyborem będzie GT1030 na DDR5

 

Niby można pchać do kompa za 50 zł kartę za 400 , ale można też kupić w tej samej cenie szybszą kartę z całym sporo lepszym kompem 

https://www.olx.pl/d/oferta/komputer-stacjonarny-asus-gtx-660-CID99-IDKWzkk.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=7

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...