Skocz do zawartości

Corsair RMx 750 + 3080 Msi Gaming Z Trio


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez 3ndurek,

Recommended Posts

Witam.

 

Prawdopodobnie trafi mi się za kilka dni solidna okazja na wymianę karty graficznej. Moje obawy dotyczą zasilacza. Czy da sobie radę i czy będę w stanie podłączyć tego "potworka" (3x8pin). Jeżeli to za mało to co moglibyście polecić. Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

NVIDIA zaleca 750w , ty masz taki z górnej półki . Bardzo stary też chyba nie jest . Ja mam starszą wersję bez dopisku x i ma chyba 5 lat .

Ogólnie cały zestaw z mocniejszym procesorem pobiera do około 500w z tą kartą . Z OC trochę więcej . Także zapas masz . 

Z drugiej strony wymiana tego rmxa przy kosztach karty to jest pikuś . 

Link to post
Share on other sites

Zasilacz był kupowany w tym roku. Ja sobie zdaję sprawę że te zestawy pobierają ok 500w, jeżeli chodzi o OC karty to z tego co się zorientowałem, przynajmniej jeżeli chodzi o model X TRIO to tam nie ma jakiegoś szału i power limit ją mocno ogranicza (chyba że MSI zmieniło coś w BIOSie karty). 

Druga ważna kwestia to podłączenie karty która ma 3x8pin. Z tego co się orientuję to są 2 kable w komplecie i tutaj nasuwa się pytanie czy trzeba podłączać ją 3 osobnymi kablami czy można ją podłączyć dwoma. 

Kwestia wymiany zasilacza nie byłaby jakimś większym problemem ale wiąże się to z kolejnym  nieplanowanym wydatkiem (jakim też jest ta karta). Dlatego wolę zasięgnąć opiniii.

Edytowane przez nukalol
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, nukalol napisał:

są 2 kable

Już wiem czym mój się różni . U mnie dali 4 8pinowe wyjścia do kart graficznych w twoim tylko 2 , dziwne . 

U ciebie przejściówka z 8 pin na 2x8 pin załatwi sprawę . Nic się nie powinno grzać .  Ostatnio miałem przejściówkę z 1x6 na 8+8 i działało bez problemu .

Link to post
Share on other sites

No według tych wyjść  to podłączy 3 karty i zostaje jedno na zasilenie płyty głównej . Ja jakieś trefne zdjęcie znalazłem z 3 wyjściami molex 8pin .

Te przejściówki to raczej głównie się paliły jeśli ktoś z wtyczki Sata wyciągał zasilanie do GPU . U mnie nawet temperatura nie była ani o stopień podniesiona przy gtx780 . Zasilonej z 1x6pin na 2x8 . 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • worm zamknął ten temat
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...