Skocz do zawartości

Czy to ma prawo działać? Dekoder TV podłączony kablem sieciowym z repeatera?


Recommended Posts

Witam.

 

Mam pytanie dotyczące możliwości podłączenia dekodera do sieci za pomocą repeatera i z niego kablem sieciowym (ponieważ takie wejście mam w dekoderze od dostawcy TV)

Chciałbym pominąć przepuszczanie kabla przez żelbeton i dalej listwą przypodłogową stąd moje pytanie. Czy takie coś ma możliwość działania?
 

https://zapodaj.net/b6b814f93f5f8.jpg.html

 

Czy jestem w błędzie a jedynym wyjściem jest przepuszczenie kabla od routera do dekodera. 

Dziękuję

Link to post
Share on other sites
20 minut temu, zbiku90 napisał:

Co to za telewizja dokładnie? W tej chwili dekoder jest podpięty do routera czy nie?

 

Dekoder jest podłączony do routera w pakiecie Internet + Telewizja i ma wejście LAN, niestety bez wifi dlatego tak kombinuje jak to ugryźć.

@Telewizja JAMBOX tak się nazywa

Edytowane przez immunitycheater
Link to post
Share on other sites

Jeżeli to jambox na multicascie to pracuje to na osobnym vlanie i są. Tu 2 problemy:

1. Vlan, czyli musi to być podłączone w określony sposób

2. multicasty które generują dużo problemów w sieci wif.

Jeżeli to unicast to raczej będzie to działać.  
 

Powyższy opis jest mega uproszczony i nie wyjaśnia wszystkich niuansów działania jamboxa. 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Mogę ci podpowiedzieć ze w takiej sytuacji lepiej jest zastosować PLC, jako tako to działa, czasami potrafi się zawiesić ale przynajmniej pozwala osiągnąć stały jitter. 

1 minutę temu, jakub1t napisał:

Ja miałem tak podłączony stary dekoder ni+ i działało bez problemu . 

Co to za porównanie ? 
Nijak ma się to jedno do drugiego. 

Link to post
Share on other sites
8 minut temu, 8gwiazdek napisał:

Co to za porównanie ? 
Nijak ma się to jedno do drugiego. 

Nie wiem , może źle zrozumiałem . Ale miałem podłączone prawie jak na schemacie . Internet wypuszczony z routera . Odbierał repeater i wysyłał kablem do dekodera . Jeśli nie o to chodziło to trudno . 

Link to post
Share on other sites

U mnie w sieci jambox jest na multicaście i żeby działał to musi być podłączony pod konketny port w routerze z osobnym vlanem właśnie. Po przejściu przez reapeter raczej nie będzie to działać no i telewizja po wifi to jednak słaba opcja - możliwe przycinanie przy obciążonej sieci. Tak jak 8gwiazdek napisał powerline powinno być lepszym rozwiązaniem ale nie ma pewności że będzie działać, patrz tu:

https://superuser.com/questions/863630/are-powerline-ethernet-adapters-actual-bridges

Generalnie to poświęć pół godziny czasu, połóż sobie ten kabel i będziesz miał święty spokój (plus trochę pln zostanie w kieszeni). Ewentualnie dopytaj operatora jak rozwiązać problem, ale pewnie odpowie ci tak samo.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Testowałem to rozwiązanie z powerlinaami jak pracowałem jeszcze w telko, działało. Jedyny minus to taki że te które były zastosowane raz na jakiś czas się wieszały i wystarczyło je tylko odciąć na chwilę od zasilania.

Także schemat jest bardzo prosty, wpinasz PLC w gniazdo zasilania przy routerze, spinasz je kable UTP z odpowiednim portem na routerze, po drugiej stronie parujesz drugie PLC i spinasz to kablem UTP z dekoderem.
Cały ruch prawidłowo będzie po tym latał na chyba że masz jakąś wyjątkowo starą instalację elektryczną na aluminiowych przewodach..

 

 

Edytowane przez 8gwiazdek
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...