Skocz do zawartości

Drukarka do sporadycznego drukowania - atrament vs laser?


Recommended Posts

Hej, potrzebuje kupić drukarkę, drukowane będzie maksymalnie kilka razy w miesiącu i to niewielkie ilości.

 

Zastanawiam się tutaj między laserem a atramentem. Kwestia jest taka że atramentówki są tańsze, mniejsze i tańsze w eksploatacji (toner za 90 na 1500 stron vs atrament za 35 za 6500). A laser wiadomo... Nie wyschnie. W moim budżecie zostaje więc albo laser monochrom albo atrament kolor - bo tu też jest kwestią że czasem potrzebuje wydrukować w kolorze. Nie chcę dać ponad 1k za kolorowy laser a też bezsensu kupić drukarkę a potem i tak płacić za druk w kolorze w jakiś punktach druku.

 

Jak to jest teraz z tymi atramentówkami nowymi? Słyszałem że mają system automatycznego czyszczenia który pilnuje żeby atrament nie zaschnął w dyszy. Działa to dobrze? Ile to zużywa atramentu? Warto brać do sporadycznego drukowania?

 

Obecnie zastanawiam się nad Brother DCP-T420W / T425W (jaka jest różnica między tymi modelami pozostaje dla mnie tajemnicą) a DCP-1623WE.

Link to post
Share on other sites

Sam parę lat temu stałem przed takim samym dylematem. Mój wybór padł na DCP-T710W. Jak dotąd sprzęt spisuje się bez zarzutów. Zbiorniczki na tusz dość pojemne, uzupełnianie banalne, okienko bardzo praktyczne bo widać poziom tuszu. Po uzupełnieniu dołączonym tuszem na chwilę obecną są pełne do połowy a została mi jeszcze w zapasie 1 buteleczka z czarnym tuszem. Owszem- dużo nie drukuję, zdarzało się drukować na papierze o wyższej gramaturze, także w kolorze (proste kartki okolicznościowe) i źle nie jest. Pod warunkiem oczywiście, że sie nie oczekuje jakości fotograficznej. Obawiałem się zasychania głowicy ale niczego takiego nie zaobserwowałem, nie wydaje też mi się by system czyszczenia głowic jakoś nadmiernie wpływał na zużycie tuszu. Podajnik "ksero" działa w porządku, do oprogramowania nie mam zastrzeżeń. Połączenie przez wifi bardzo wygodne, jak ktoś woli to oczywiście można kablem podpiąć do kompa.

Z minusów to tani, trzeszczący plastik z jakiego jest wykonane urządzenie, innych jak dotąd nie zaobserwowałem.

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam słowa kolegi wyżej. Nowe modele Brothera, jak i te o wiele starsze na przykładzie mojego DCP-J125, że czyszczenie głowicy działa bardzo sprawnie. Drukarka podłączona cały czas do prądu i nie ma z nią żadnego problemu. Ja drukuję średnio raz miesiącu podczas płacenia rachunków, bo mam manię posiadania wszystkich potwierdzeń w formie analogowej i nigdy nie spotkała mnie jakaś przykra niespodzianka z niesprawną drukarką.

Fakt, czasem czyszczenie lubi odpalić się w środku nocy, ale to pewnie da się zmienić w sterownikach, tylko moje lenistwo nie pozwala mi tego poszukać :D

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, Loki1997 napisał:

Fakt, czasem czyszczenie lubi odpalić się w środku nocy

o tak, też miałem brothera któremu nie mogłem nic zarzucić, oprócz właśnie tego, że zwykle o 2 czy 3 w nocy się uruchamiał tuż obok mojej głowy :D
Powędrował do drugiego pokoju.

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

T500W - zaschnięty żółty pigment po 4 latach od pierwszego zalania. Żaden serwis w mojej okolicy nie chciał się tym bawić, więc udrożniłem sposobem od hindusa z YT. Po półtora roku żółty pigment zasechł - pomógł deepclean z poziomu menu serwisowego. Drukowane ok. 750 stron cz-b, sporadycznie kolor. Automatyczne czyszczenie nie zapobiegło awarii.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Do sporadycznego domowego drukowania tylko laser. Ja 4 lata temu kupiłem używkę za jakieś 300 PLN. Po pół roku od zakupu toner zamiennik za 40 PLN i to praktycznie jedyne wydatki nie licząc papieru. Czasem drukuję kilka kartek na tydzień, czasem raz na dwa miesiące - jak to w domu. NIc nie zasycha, nic nie trzeba czyścić. Drukuje od strzała. Windows 11 dalej wspiera ten model. 

Link to post
Share on other sites
W dniu 27.08.2021 o 10:36, kubas246 napisał:

toner za 90 na 1500 stron

Eeeeee? :co:

Aż wziąłem sprawdziłem, bo coś mi się nie chciało wierzyć w tą cenę.
 

https://www.dodrukarki.pl/dr1090-zamiennik-beben-do-brother-dcp-1622we-hl-1222we.html - Tutaj masz zamiennik na 10 000 stron za 77 złotych, a to wcale nie jest najtańszy!!!

No ale skoro zależy ci na kolorze, no to sprawa prosta - bierz atramentówkę.

 

 

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, 030366 napisał:

Eeeeee? :co:

Aż wziąłem sprawdziłem, bo coś mi się nie chciało wierzyć w tą cenę.
 

https://www.dodrukarki.pl/dr1090-zamiennik-beben-do-brother-dcp-1622we-hl-1222we.html - Tutaj masz zamiennik na 10 000 stron za 77 złotych, a to wcale nie jest najtańszy!!!

No ale skoro zależy ci na kolorze, no to sprawa prosta - bierz atramentówkę.

 

 

Przecież to jest bęben, nie toner. 

Link to post
Share on other sites

W dobry zamiennik trzeba się wstrzelić bo może szybko zajechać bęben ;p np zrobi 5k i nie ma znaczenia tu czy za 30 czy 100 pln musi być sprawdzony, czas pokaże ile poleci ;p czasem się trafi ze i zrobi 20k na jednym bębnie, jak coś działa najlepiej trzymać się jednego producenta.

  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...