Skocz do zawartości

Karta Graficzna + Procesor+ Ram + Zasilacz + Płyta główna? do max 1350zł netto


Recommended Posts

witajcie, co polecicie Karta Graficzna + Procesor+ Ram + Zasilacz + Płyta główna? do max 1350zł netto ?, netto czyli biore na firme i vatu nie płacę, i wychodzi dużo taniej, i słuchajcie mam płytę ga-ep31-ds3l i mam pytanie czy lepiej kupić nową ? bo nie wiem co lepsze amd , i3, czy quady? jeżeli quady to nie ma sensu wymieniać płyty głownej raczej, proszę polecie mi jakiś zestaw z płytą główną albo bez zależy co bendzie lepiej za procka wybrać ram itp itd, a i mam pytanie warto poczekać te 3 miechy do premiery nowych gtx 600? albo radeonów 7000? dużo to potanieje wszystko? sam nie wiem, zestaw ma być przeznaczony do gier i mocnego podkręcania wszystkiego :) najlepiej może jakaś karta graficzna modowalna? no sam nie wiem , może 6950 i zmodować na 6970 i trochę podkręcić ? z góry thx :)

Link to post
Share on other sites

Chcesz kupić grafikę 6950 które ceną siegają do 850zł to zostanie Ci bardzo mało na reszte podzespołów. Jak chcesz coś mocnego do gier to musisz troche dołożyć.

 

Płyte można by wymenić na taką, która obsługuje DDR3.

Przydałby się również mocny zasilacz jak byś chciał podkręcać.

Link to post
Share on other sites

W tym budżecie nawet w cenie netto nie da się złożyć zestawu opartego na HD 6950. Do tego potrzebny jest mocny procesor z przyzwoitym chłodzeniem (BOX odpada) oraz porządny zasilacz. O dobrze wentylowanej obudowie i płycie głównej umożliwiającej OC nie wspominając. To wszystko znacznie powiększa koszta a nie można ekstremalnie oszczędzać na zasilaczu czy obudowie.

Tym samym masz dwa wyjścia:

-powiększyć budżet

-wybrać mniej wydajne a przez to tańsze podzespoły

Link to post
Share on other sites

http://www.komputronik.pl/product/93315/Sprzet_komputerowy/Podzespoly_PC/AMD_Phenom_II_Quad_Core_955_BOX_Black_Edition.html

http://www.komputronik.pl/product/125342/Sprzet_komputerowy/Podzespoly_PC/Intel_Core_i5_2310_2_90_GHz_BOX.html

 

 

 

Ten pierwszy troche tańszy ale za to możesz kupić lepsza płytę i pamięci.

Grafikę mógłbyś wziąść 460 albo 6850.

Edytowane przez Xelixo
Link to post
Share on other sites

@UP

Tylko nie Intel. Budżet w tym przypadku nie pozwala na przyzwoitą konfigurację opartą na AMD. Intel jest sporo droższy. Za sam procesor płaci się tyle co za MOBO+CPU na AMD. Tym samym trzeba wybrać jeszcze tańszą kartę graficzną byleby zmieścić się w budżecie.

Może napisz do mnie na gg 2599988 to coś spróbujemy złorz

 

Od doradzania jest forum. Edytowane przez SP1DER987
Link to post
Share on other sites

tak obliczyłem patrzyłem ceny na ceneo.pl i mniej wiencej coś takiego uskładałem:

 

saphire 1gb 6950 netto= 668zł około

 

 

Pamięć DDR3 Patriot 2GB PC1333 CL9 + Pamięć DDR3 Patriot 2GB PC1333 CL9 ( razem 4gb ) = około 39 za sztuke

= 77 zł jakoś

 

Procesor Intel Core i3 540, 3.06GHz, 4MB, LGA1156, BOX) = około 265zł

 

 

StealthXStream 2 600W SLI PSU 80Plus = z 170zł

 

+ jakaś płyta głowna taka zwykła co odpali proca itp itd za około 180zł netto

 

co wy na to?

Link to post
Share on other sites

ale ten stelathxstream 500w starczy? mi sie wydaje że 550 w by stykło, a 500w to troche mało do maksymalnego oc, Procka bym wymienił na tego AMD pheon 965 black edition na allegro chyba za 360 były , w sumie ten zestaw co podałem to taka beta wersja :D najlepiej znajde jeden sklep w którym wszystko zamówie naraz :) złoże coś fajnego i wam tu podam do oceny okej.

Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer
Gość JackHammer

Obudowa do wymiany. Ta będzie zdecydowanie lepsza http://www.agito.pl/...aster-elite-430

Nie wiem czy aby 6770 to aby optymalny wybór i nie lepiej wziąć 5770 bądź szukać GTX460 768MB

 

SPIDER wiem że lepiej dać inną obudowe i lepszą kartę ale teraz słuchaj: Drzewo97 napisał że to Luki3213 z PC Laba. Obczaj ten temat to zobaczysz. Poza tym w tym przypadku chciałem się naprawdę wyrobić w budżecie. Zobaczysz jak dowiesz się o co kaman.

 

PS. Własnie jade po tego CM Elite 430 :D Pozdr.

Link to post
Share on other sites

no i co z tego ze ja to luki? koleś jeden mi mówił że pclab schodzi na psy, dobra , po co mi obudowa? mam swoją , koleś co mi podał proponowany zestaw to jest cena brutto, a nie netto, i jak to nie ma szans na zmodowanie 6950? lol, wystarczy że zapytam sie w sklepie ile ten model 6950 stoi i bende wiedział, i już mnie białą gorączka dzisiaj brała bo chciałem sobie poćwiczyć z muzyką a tu kompa przez 4 godz nie mogłem włączyć, to jak co będzie bardziej opłacalne intel czy amd? co lepiej brać? lepiej amd pheon czy quada intela dobrego? dobra ja sę sam lepiej złoże zestaw , tylko mi powiedzcie procek amd czy intel, i jaka płyta głowna jak coś:) z góry thx:)

Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Jeżeli 1350zł NETTO masz do wydania :) to:) lepiej złożyć :) na AMD :) ponieważ :) jest tańszy :) i weź Phenoma II x4 955BE (Black Edition) :) I do tego płytę główną co ci podałem w zestawie oferowanym ode mnie. Ewentualnie MSI 870-C45. Reszte sam wiesz co wybrać.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...