Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, nowo złożony zestaw na bazie i7-10700k, płyta asrock b560 steel legend, 16gb ddr4. Do kompletu zasilacz modecom 750w volcano gold. Komputer czasem się podniesie na grafice rtx, w losowych momentach nawet w bios robi się restart i jest czarny ekran. Podpiąłem mu drugi zasilacz corsair 650w lecz w ogóle nie wstaje. Bios na płycie najnowszy. Komputer był składany przez innego informatyka, od początku występuje ten problem. Podobno ten rtx (firma zotac) powinien odpalić się nawet na zasilaczu 500w, to dlaczego nie wstaje na 650 ? Dzisiaj chce sprawdzić inna kartę w tym komputerze oraz wyciągnąć cpu i zerknąć, być może ktoś wygiął piny na płycie. Na zintegrowanej grafice komputer za każdym razem wstaje prawidłowo. 

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, prentas1 napisał:

Do kompletu zasilacz modecom 750w volcano gold

 

XD!

Aż mnie ciśnie użyć niecenzuralne słowa. Pakować do kompa z kartą graficzną za 5 koła taki syf. Tak, wiem, że Modecom podniósł się nieco na jakości, ale to wciąż chińczyk taki sam, jak te wybuchające zasilacze od Gigszrota. 

 

Dlaczego autorze nie pójdziesz do informatyka, który składał kompa, skoro problem występuje od samego początku? Skoro komuś zlecamy coś, co kosztuje niemałe pieniądze, to oczekujemy w pełni sprawnego, dogłębnie sprawdzonego i przetestowanego sprzętu. Nieprawdaż? 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hm. No to może trochę inaczej. Tez jestem informatykiem z wykształcenia i dostałem ten komputer do poprawki po poprzednim informatyki, który poskładał ten komputer i nie poradził sobie z problemem ;) Tez nie podoba mi się ten zasilacz w tym komputerze, ale już z tym nic nie zrobię. Dzisiaj sprawdzę grafikę na innej płycie. 

Link to post
Share on other sites
50 minut temu, Noritsu napisał:

Dlaczego nie przetestujesz kompa na integrze? To pomogłoby wykluczyć resztę gratów, jeśli faktycznie RTX jest trafiony.

 

:facepalm:

9 godzin temu, prentas1 napisał:

Na zintegrowanej grafice komputer za każdym razem wstaje prawidłowo. 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, WPRD700 napisał:

XD!

Aż mnie ciśnie użyć niecenzuralne słowa. Pakować do kompa z kartą graficzną za 5 koła taki syf. Tak, wiem, że Modecom podniósł się nieco na jakości, ale to wciąż chińczyk taki sam, jak te wybuchające zasilacze od Gigszrota. 

 

2 godziny temu, BlackCoffe napisał:

Ten zasilacz mógł uszkodzić grafę, ale mogło i czemu jeszcze się dostać. 

Nie przeżywajcie tak. W środku to samo co w SPC Supremo, więc tragedii nie ma. Modecom nie kończy się na Feel'ach ;)

Edytowane przez zbiku90
Link to post
Share on other sites

A może w biosie ustaw żeby startowało z grafy na PCIe.
Miałem podobny problem z nową płytą z590 też nie widział grafy ale przepięłem na zintegrowana i ruszył z restartem biosu, później spowrotem podpiełem grafe RTX ta sama sytuacja z restartem biosu i pokazał się obraz

Link to post
Share on other sites

W bios wybór karty graficznej kończy się na opcji auto lub onboard ;) nie musze chyba pisać co jest ustawione. Profil XMP także na auto.

 

Cóż. Póki co udało mi się odpalić komputer na zasilaczu 650W. Wstał bez problemu. Teraz instaluję najnowsze sterowniki od Nvidii, odpalę potem furmarka aby obciążyć kartę i zobaczyć jak się sprzęt będzie zachowywał pod obciążeniem. Później podepnę stary zasilacz i spróbuję wykonać ten sam manewr.

 

@edit

na zasilaczu 650w karta się wyłącza. Robi się brak obrazu po jakiejś chwili. Odpaliłem instalacje windowsa, doszedłem do etapu przygotowywania plików i zniknął obraz. Teraz wrzuciłem inna kartę graficzna i instaluje system. Potem podepnę zasilacz modemcom i odpalę testy pod obciążeniem. Jak wszystko będzie ok to RTV podepnę do drugiego PC i zweryfikuje czy problem się powtarza.

 

@edit2

komputer z i7 po wstawieniu innej karty instalacja systemu idzie ok, potem sterowniki wgrywam i wszystko chodzi. 
 

drugi PC do którego wsadziłem rtx - instalacja sterowników bez problemu, na furmanek karta pod obciążeniem 20 minut bez zająknięcia. Pobór prądu w granicach 230w. 
 

wrocilem do kompa z i7, podpiąłem rtx, doszedłem ido instalacji sterowników nvidia i czarny ekran. Po restarcie już nie wstaje. Dopięłam kartę i na zintegrowanej komputer się podnosi. Wszystkie próby robię na zasilaczu 650w. Wyglada to na jakiś problem na linii rtx - asrock. Tylko co może być nie tak ?

Edytowane przez prentas1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...